دکتر متخصص دستگاه تناسلی مردان و اورولوژی در غرب تهران

اورولوژی (Urology) یک تخصص در حوزه جراحی است که مربوط به درمان مشکلات و بیماری های مجاری ادراری در آقایان و خانم ها و همچنین ارگان های تولید مثل در آقایان می شود. در این مقاله با فعالیت های دکتر رضا ولی پور متخصص اورولوژی در غرب تهران بیشتر آشنا خواهید شد.

دکتر رضا ولی پور ارولوژیست

متخصص اورولوژی چه بیماری هایی را درمان می کند؟

از جمله نواحی خاصی که مشکلات آن ها احتمالا باید توسط دکتر رضا ولی پور متخصص اورولوژی در غرب تهران درمان شود می توان به کلیه ها، یوریتر (لوله ای که کلیه ها را به مثانه متصل می کند)، غدد آدرنال ( فوق کلیوی)، مثانه و یوریترا ( لوله ای که ادرار را از درون مثانه فرد به خارج از بدن هدایت می کند) اشاره داشت. در آقایان، یک متخصص اورولوژی همچنین می تواند مشکلات مربوط به بیضه ها، اپیدیدیم، واژینوز، حنجره های سمی، پروستات و زگیل تناسلی را نیز درمان کند. مواردی همچون سرطان مثانه، سرطان پروستات، سنگ های کلیه و بی اختیاری ادرار نیز در این دسته قرار می گیرند.

اگر در ناحیه تناسلی خود با ضایعات گوشتی برفکی رو به رو شدید ممکن است به زگیل تناسلی مبتلا شده باشید برای آشنایی با انواع روش های درمان زگیل تناسلی بر روی دکمه قرمز رنگ کلیک کنید

انواع روش های درمان زگیل تناسلی

عکس انواع زگیل تناسلی

متخصص اورولوژی با چه متخصصینی باید همکاری داشته باشد؟

در مورد برخی مشکلات و شرایط خاص نظیر سرطان مجاری ادراری، دکتر رضا ولی پور متخصص اورولوژی در غرب تهران ممکن است بخواهد به صورت مشترک با یک انکولوژیست یا رادیوتراپیست در رفع مشکل بیمار همکاری داشته باشد. همچنین احتمال دارد آن ها بخواهند با نفرولوژیست ها که متخصص درمان مشکلات کلیوی هستند، متخصصین زنان و زایمان که با سیستم تولید مثل خانم ها سر و کار دارند و متخصصین غدد درون ریز که در زمینه مشکلات سیستم این غدد و مشکلات هورمونی فعالیت دارند همکاری داشته باشند.

چه زمانی به مطب متخصص اورولوژی در غرب تهران مراجعه کنیم؟ 

دکتر رضا ولی پور متخصص اورولوژی در غرب تهران با مشکلات و موقعیت های پزشکی مربوط به مجاری ادراری و ناحیه تناسلی سر و کار دارد.  بیمار ممکن است بنا به داشتن رنج خاصی از مشکلات و شرایط مختلف از جمله موارد زیر به دکتر رضا ولی پور متخصص اورولوژی در غرب تهران معرفی گردد:

-عفونت های مجاری ادراری (UTI)

این اتفاق زمانی رخ می دهد که باکتری ها از مجرای گوارشی بدن فرد به سمت مجرای ادراری مهاجرت می کنند. از جمله علائم و نشانه های عفونت مجاری ادراری می توان به ادرار غیر نرمال، درد، بی اختیاری ادرار، حالت تهوع، استفراغ، تب و لرز اشاره کرد. این مشکل در اکثر مواقع خانم ها را تحت تاثیر قرار می دهد.

-بی اختیاری ادرار

یک مشکل در کارکرد سیستم ادراری فرد می تواند منجر به خروج بدون کنترل ادرار از بدن فرد شود. در خانم ها، این موضوع می تواند به دلیل ضعیف شدن عضلات کف لگنی در دوران بارداری باشد.
ناباروری آقایان: دلیل این موضوع می تواند آسیب رسیدن به مجرای تولید مثل آقایان و یا مشکلات متعدد مربوط به اسپرم در آن ها باشد. یکی از علل بسیار شایع در این حوزه واریکوسل است که در آن یک رگ در کیسه بیضه ها زیر آلت تناسلی بزرگ می شود. در این شرایط عمل جراحی گاهی اوقات به کار می آید.

-بیماری کلیوی

آسیب رسیدن به کلیه ها می تواند منجر به ایجاد ورم در دست ها و قوزک های پا شود، فشار خون را بالا ببرد و یا دیگر علائم را از خود نشان دهد. اگر کلیه ها دیگر به شکل بهینه و مناسبی کار نکنند، به این مشکل نارسایی کلیوی می گویند. در نهایت این مشکل می تواند کشنده باشد.

حتما بخوانید

اگر در نواحی کلیه درد احساس می کنید و از درد آن رنج می برید برای درمان درد کلیه بر روی دکمه زیر کلیک کنید

درد کلیه

محل قرار گیری کلیه در بدن

-پیوند کلیه

یک شخص ممکن است پس از بروز مشکل نارسایی کلیوی به انجام پیوند کلیه نیاز پیدا کند.

-انکولوژی اورولوژی

درمان انواع سرطان هایی که به ناحیه مجاری ادراری و یا سیستم تولید مثل در آقایان مرتبط هستند، نظیر سرطان مثانه و سرطان پروستات.

-پایین افتادگی مثانه (پرولاپس مثانه)

هنگامی که بافت ها و عضلات ماهیچه کف لگن دیگر قادر به پشتیبانی و نگه داشتن ارگان های درون لگن نیستند، ممکن است ارگان های این ناحیه از موقعیت معمولی خود پایین تر بیایند.
سرطان ها: مثانه، کلیه ها، غده پروستات، بیضه ها و هر گونه سرطان دیگری که سیستم ادراری و یا در آقایان سیستم تولید مثل را تحت تاثیر قرار می دهد.

-بزرگی پروستات

بزرگی خوش خیم پروستات (BPH) از هر ۳ مرد ۱ نفر را پس از ۵۰ سالگی تحت تاثیر قرار می دهد. رشد بیش از حد سلول ها درون غده پروستات منجر به فشرده شدن یوریترا یا همان مجرای خروجی ادرار می شود و مشکلاتی در حوزه ادرار کردن آقایان به وجود می آورد.متخصص اورولوژی در غرب تهران معمولا برای تشخیص مشکل فرد و اطمینان از آن یک نمونه ادراری را خواهد گرفت.

 آیا از بزرگی پروستات رنج می برید و به دنبال راه های خانگی برای کوچک کردن پروستات هستید. برای کوچک کردن پروستات بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

کوچک کردن پروستات

پروستات بزرگ

-اختلال نعوظ (ناتوانی جنسی)

در این شرایط آلت تناسلی فرد توانایی این که محکم شود و در یک رابطه جنسی معمولی به کار گرفته شود را نخواهد داشت. این معمولا یک نشانه از مشکلی دیگر در بدن فرد است.
بیماری پیرونی (Peyronie’s disease): یک لایه فیبری از بافت زخم در زیر پوست آلت تناسلی شکل می گیرد. این موضوع می تواند منجر به خم شدن و یا قوس گرفتن آلت تناسلی (فیموسیس) در حین نعوظ شود که در اثر آن درد به وجود آمده و برای روابط جنسی مشکلاتی را به همراه دارد.
سیستیت بینابینی یا سندرم مثانه دردناک این یک مشکل التهابی مزمن برای مثانه است که می تواند درد و آزاری معمولی تا شدید داشته باشد.

-سنگ های کلیه و مجرای خروجی ادرار

انباشته های کوچک و سخت که از مواد معدنی و نمک های اسیدی موجود در کلیه شکل می گیرند اما می توانند به لوله یوریتر و مجرای ادراری راه پیدا کنند. این سنگ ها می توانند ادرار کردن را تحت تاثیر قرار دهند و علائمی نظیر درد، حالت تهوع و استفراغ را به وجود آورند.

آیا از درد سنگ کلیه رنج می برید و به دنبال درمان سنگ کلیه هستید برای اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه کنید.

درمان سنگ کلیه

عگس سنگ کلیه

-پروستاتیت

عفونت و یا التهاب پروستات که می تواند منجر به درد در حین ادرار و یا ارگاسم فرد شود. این مشکل می تواند شدید و یا مزمن باشد.

-بیضه های پایین نیوفتاده

در حالت نرمال بیضه ها در داخل شکل از یک جنین شکل می گیرند و سپس قبل از به دنیا آمدن بچه به داخل کیسه بیضه می افتاند. اگر یک یا هر دو بیضه به داخل کیسه نیوفتند، تولید اسپرم با مشکل مواجه می شود و ریسک بروز عوارض و مشکلات خاصی وجود دارد.

-مجرای ادراری

زخم شدن مجرای خروجی ادرار می تواند منجر به باریک شدن و یا انسداد راه خروج ادرار از مثانه شود. از جمله علل این موضوع می توان به عفونت، التهاب و یا آسیب دیدگی اشاره کرد. علائم و نشانه های این مشکل هم ادرار دردناک و خروجی کاهش یافته است. این موضوع می تواند به عوارض جانبی خاصی نظیر پروستاتیت یا عفونت های مجاری ادرار اشاره داشت.

-اورولوژی اطفال

این مورد شامل درمان مشکلات مجاری ادراری در کودکان می شود که به قدری پیچیده هستند که یک پزشک اطفال عمومی نتواند آن ها را درمان کند.

ویزیت توسط دکتر ولی پور

ویزیت دکتر رضا ولی پور متخصص اورولوژی در غرب تهران

در اینجا لیستی از مواردی که ممکن است در اولین جلسه ویزیت خود با دکتر رضا ولی پور متخصص اورولوژی در غرب تهران را تجربه کنید آورده ایم:

✔ بسیاری از مشکلات مربوط به مجاری ادراری و تناسلی ممکن است نیاز به گرفتن نمونه ادرار داشته باشند. پس زمانی که به مطب دکتر رضا ولی پور رسیدید ممکن است برای شما آزمایش ادرار نوشته شود.

✔ ممکن است در مطب به شما پرسش نامه یا یک فرم برای درج مشخصات و ذکر سابقه بیماری های گذشته و فعلی داده شود.

✔در اتاق دکتر رضا ولی پور متخصص اورولوژی در غرب تهران یک بررسی کامل از سیستم های بدن شما صورت خواهد گرفت. بیماری های سیستم های دیگر می توانند به شناسایی مشکلات اورولوژی کمک کنند. آماده باشید تا لیستی کامل از تمامی دارو های مصرفی خود را از قبیل دارو های تجویزی پزشک، ویتامین و مکمل هایی که مصرف می کنید را ارائه دهید. اگر فکر می کنید امکان حذف کردن نام تمام این دارو های مصرفی را ندارید آن ها را همراه خود داشته باشید.

✔متخصص اورولوژی ممکن است برای بررسی های بیشتر در زمینه بیماری های پروستات و یا زگیل تناسلی نیاز باشد که شما را معاینه کند. پس آمادگی آن را داشته باشید و با بدنی تمیز به مطب دکتر مراجعه کنید.

✔ پس از انجام آزمایش ها و معاینات لازم، دکتر رضا ولی پور متخصص اورولوژی در غرب تهران یک برنامه درمانی را برای شما مشخص می کند و شاید از شما بخواهد که مجددا در تاریخ مشخصی برای بررسی روند درمان به مطب مراجعه داشته باشید.

✔ گاهی پزشک معالج شما ممکن است به آزمایش های تصویر برداری نیز نیاز داشته باشد. از جمله این موارد می توان به سونوگرافی از کلیه ها، مثانه و پروستات اشاره کرد و یا اسکن های تصویری برای نمایش برخی ارگان های خاص بدن.

✔متخصص اورولوژی ممکن است برای شما سیستوسکپی که یک پروسه با کمترین میزان تهاجم برای بررسی مثانه و مجرای ادرار است و یا تست یرودینامیک را برای بررسی کارکرد مثانه تجویز کند.

جراحی توسط پزشک اورولوژی

درمان های تجویزی توسط دکتر ارولوژی

بر اساس تشخیص صورت گرفته توسط دکتر رضا ولی پور متخصص اورولوژی در غرب تهران، مراحل درمانی متغیر هستند. این درمان ها می توانند مربوط به استفاده از دارو و یا انجام عمل جراحی باشند.

۱-داروها

✅ آنتی بیوتیک ها برای عفونت ها
✅ درمان هورمونی برای سرطان پروستات
✅ محدود کننده های فسفودی استراز ۵ ( یا همان PDE5) برای اختلال نعوظ به عنوان مثال سیالیس یا تادالافیل
✅ دارو هایی که بر روی عضله نرم مثانه جهت کاهش بی اختیاری ادرار اثر می گذارند.

۲-جراحی

✅  لاپراسکوپی و یا عمل جراحی غیر تهاجمی 
✅  جراحی واریکوسل و هیدروسل

✅  حذف یک تومور و یا کل مثانه، پروستات و دیگر بخش ها (اگر مشکل سرطان وجود داشته باشد.)
✅  از بین بردن مشکلات و مسدود بودن مجرای خروجی ادرار که بر اثر بافت های زخم ایجاد می شود و به آن انقباض مجرای ادراری می گویند.
✅  شکستن و یا حذف سنگ های کلیه
✅  از بین بردن و درمان زگیل های تناسلی با کرایوتراپی

انجام وازکتومی، یک روش دائمی برای عقیم کردن آقایان نیز توسط دکتر رضا ولی پور متخصص اورولوژی در غرب تهران انجام می شود.

آیا ختنه کردن آقایان توسط متخصص اورولوژی انجام می شود؟

متخصصین اورولوژی کار ختنه کردن آقایان را نیز انجام می دهند. این پروسه درمانی انجام می شود تا پوست موجود بر روی ناحیه بالایی آلت تناسلی به دلایل فرهنگی، مذهبی و یا پزشکی برداشته شود.

دکتر رضا ولی پور متخصص اورولوژی

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

ثبت سوال جدید غیرفعال می‌باشد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
درحال دریافت اطلاعات