دکتر ولی پور
متخصص و فوق تخصص اورولوژی

بهترین متخصص اورولوژی در شهرک غرب

آیا می دانید اورولوژی چیست؟ آیا با متخصصین اورولوژی آشنا هستید؟ اورولوژی (Urology) یک تخصص در حوزه جراحی است که مربوط به درمان مشکلات و بیماری های مجاری ادراری در آقایان و خانم ها و همچنین ارگان های تولید مثل در آقایان می شود.

💥متخصص اورولوژی در غرب تهران

آن دسته از افراد که در حوزه اورولوژی تخصص داشته و فعالیت می کنند را متخصص اورولوژی در غرب تهران می گویند. این متخصصان در واقع افرادی حرفه ای در حوزه درمان و سلامت هستند که به نوعی آموزش دیده اند که گروهی از بیماری ها و مشکلات مربوط به مجاری ادرار را تشخیص داده، مشخص و سپس درمان کنند.

دکتر رضا ولی پور ارولوژیست

💥 متخصص اورولوژی چه بیماری هایی را درمان می کند؟

از جمله نواحی خاصی که مشکلات آن ها احتمالا باید توسط یک متخصص اورولوژی در غرب تهران درمان شود می توان به کلیه ها، یوریتر (لوله ای که کلیه ها را به مثانه متصل می کند)، غدد آدرنال ( فوق کلیوی)، مثانه و یوریترا ( لوله ای که ادرار را از درون مثانه فرد به خارج از بدن هدایت می کند) اشاره داشت. در آقایان، یک متخصص اورولوژی همچنین می تواند مشکلات مربوط به بیضه ها، اپیدیدیم، واژینوز، حنجره های سمی، پروستات و زگیل های آلت تناسلی را نیز درمان کند. رشته اورولوژی شامل مدیریت پزشکی مشکلاتی نظیر عفونت های مجاری ادراری و بزرگی پروستات به کمک درمان جراحی می شود. مواردی همچون سرطان مثانه، سرطان پروستات، سنگ های کلیه و بی اختیاری ادرار نیز در این دسته قرار می گیرند.

اگر در ناحیه تناسلی خود با ضایعات گوشتی برفکی رو به رو شدید ممکن است به زگیل تناسلی مبتلا شده باشید برای آشنایی با انواع روش های درمان زگیل تناسلی بر روی دکمه قرمز رنگ کلیک کنید

انواع روش های درمان زگیل تناسلی

💥متخصص اورولوژی با چه متخصصینی باید همکاری داشته باشد؟

در مورد برخی مشکلات و شرایط خاص نظیر سرطان مجاری ادراری، متخصصان اورولوژی ممکن است بخواهند به صورت مشترک با یک انکولوژیست یا رادیوتراپیست در رفع مشکل بیمار همکاری داشته باشند. همچنین احتمال دارد آن ها بخواهند با نفرولوژیست ها که متخصص درمان مشکلات کلیوی هستند، متخصصین زنان و زایمان که با سیستم تولید مثل خانم ها سر و کار دارند و متخصصین غدد درون ریز که در زمینه مشکلات سیستم این غدد و مشکلات هورمونی فعالیت دارند همکاری داشته باشند. متخصص اورولوژی در غرب تهران همچنین ممکن است بخواهند با تمرین‌ کنندگان جراحی اطفال و جراحی کولورکتال نیز در رفع وضعیت بیمار تعامل داشته باشند.

💥مراحل آموزش یک متخصص اورولوژی

متخصصین اورولوژی به مدت ۵ سال به تمرین و آموزش پس از فارق التحصیلی مشغول می شوند که در طی آن ۱۲ ماه را در حوزه جراحی عمومی و ۳۶ ماه را در حوزه تخصصی اورولوژی کار می کنند. وقت باقی مانده از این بازه زمانی در حوزه جراحی عمومی، اورولوژی کلینیکی و یا قواعد و قوانینی که در حوزه اورولوژی مطرح هستند صرف می شود. پس از اتمام دوره مربوط به اخذ مدرک اورولوژی، چندین حوزه تخصصی دیگر وجود دارد که می توانند در آن ها شرکت کنند.

💥 چه زمانی باید به یک متخصص اورولوژی مراجعه کنیم؟ 

متخصص اورولوژی در سعات آباد با مشکلات و موقعیت های پزشکی مربوط به مجاری ادراری سر و کار دارد. یک بیمار ممکن اسه بنا به داشتن رنج خاصی از مشکلات و شرایط به یک متخصص اورولوژی در غرب تهران معرفی گردد:

✅عفونت های مجاری ادراری (UTI)

این اتفاق زمانی رخ می دهد که باکتری ها از مجرای گوارشی بدن فرد به سمت مجرای ادراری مهاجرت می کنند. از جمله علائم و نشانه های عفونت مجاری ادراری می توان به ادرار غیر نرمال، درد، بی اختیاری ادرار، حالت تهوع، استفراغ، تب و لرز اشاره کرد. این مشکل در اکثر مواقع خانم ها را تحت تاثیر قرار می دهد.

✅بی اختیاری ادرار

یک مشکل در کارکرد سیستم ادراری فرد می تواند منجر به خروج بدون کنترل ادرار از بدن فرد شود. در خانم ها، این موضوع می تواند به دلیل ضعیف شدن عضلات کف لگنی در دوران بارداری باشد.
ناباروری آقایان: دلیل این موضوع می تواند آسیب رسیدن به مجرای تولید مثل آقایان و یا مشکلات متعدد مربوط به اسپرم در آن ها باشد. یکی از علل بسیار شایع در این حوزه واریکوسل است که در آن یک رگ در کیسه بیضه ها زیر آلت تناسلی بزرگ می شود. در این شرایط عمل جراحی گاهی اوقات به کار می آید.

✅بیماری کلیوی

آسیب رسیدن به کلیه ها می تواند منجر به ایجاد ورم در دست ها و قوزک های پا شود، فشار خون را بالا ببرد و یا دیگر علائم را از خود نشان دهد. اگر کلیه ها دیگر به شکل بهینه و مناسبی کار نکنند، به این مشکل نارسایی کلیوی می گویند. در نهایت این مشکل می تواند کشنده باشد.

حتما بخوانید

اگر در نواحی کلیه درد احساس می کنید و از درد آن رنج می برید برای درمان درد کلیه بر روی دکمه زیر کلیک کنید

درد کلیه

پیوند کلیه

یک شخص ممکن است پس از بروز مشکل نارسایی کلیوی به انجام پیوند کلیه نیاز پیدا کند.

پیوند کلیه

انکولوژی اورولوژی

درمان انواع سرطان هایی که به ناحیه مجاری ادراری و یا سیستم تولید مثل در آقایان مرتبط هستند، نظیر سرطان مثانه و سرطان پروستات.

پایین افتادگی مثانه (پرولاپس مثانه)

هنگامی که بافت ها و عضلات ماهیچه کف لگن دیگر قادر به پشتیبانی و نگه داشتن ارگان های درون لگن نیستند، ممکن است ارگان های این ناحیه از موقعیت معمولی خود پایین تر بیایند.
سرطان ها: مثانه، کلیه ها، غده پروستات، بیضه ها و هر گونه سرطان دیگری که سیستم ادراری و یا در آقایان سیستم تولید مثل را تحت تاثیر قرار می دهد.

پروستات بزرگ شده

بزرگی خوش خیم پروستات (BPH) از هر ۳ مرد ۱ نفر را پس از ۵۰ سالگی تحت تاثیر قرار می دهد. رشد بیش از حد سلول ها درون غده پروستات منجر به فشرده شدن یوریترا یا همان مجرای خروجی ادرار می شود و مشکلاتی در حوزه ادرار کردن آقایان به وجود می آورد.متخصص اورولوژی در غرب تهران معمولا برای تشخیص مشکل فرد و اطمینان از آن یک نمونه ادراری را خواهد گرفت.

 آیا از بزرگی پروستات رنج می برید و به دنبال راه های خانگی برای کوچک کردن پروستات هستید. برای کوچک کردن پروستات بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

کوچک کردن پروستات

اختلال نعوظ (ناتوانی جنسی)

در این شرایط آلت تناسلی فرد توانایی این که محکم شود و در یک رابطه جنسی معمولی به کار گرفته شود را نخواهد داشت. این معمولا یک نشانه از مشکلی دیگر در بدن فرد است.
بیماری پیرونی (Peyronie’s disease): یک لایه فیبری از بافت زخم در زیر پوست آلت تناسلی شکل می گیرد. این موضوع می تواند منجر به خم شدن و یا قوس گرفتن آلت تناسلی (فیموسیس) در حین نعوظ شود که در اثر آن درد به وجود آمده و برای روابط جنسی مشکلاتی را به همراه دارد.
سیستیت بینابینی یا سندرم مثانه دردناک این یک مشکل التهابی مزمن برای مثانه است که می تواند درد و آزاری معمولی تا شدید داشته باشد.

سنگ های کلیه و مجرای خروجی ادرار

انباشته های کوچک و سخت که از مواد معدنی و نمک های اسیدی موجود در کلیه شکل می گیرند اما می توانند به لوله یوریتر و مجرای ادراری راه پیدا کنند. این سنگ ها می توانند ادرار کردن را تحت تاثیر قرار دهند و علائمی نظیر درد، حالت تهوع و استفراغ را به وجود آورند.

آیا از درد سنگ کلیه رنج می برید و به دنبال درمان سنگ کلیه هستید برای اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه کنید.

درمان سنگ کلیه

پروستاتیت

عفونت و یا التهاب پروستات که می تواند منجر به درد در حین ادرار و یا ارگاسم فرد شود. این مشکل می تواند شدید و یا مزمن باشد.

بیضه های پایین نیوفتاده و یا کریپتورچیدیسم

در حالت نرمال بیضه ها در داخل شکل از یک جنین شکل می گیرند و سپس قبل از به دنیا آمدن بچه به داخل کیسه بیضه می افتاند. اگر یک یا هر دو بیضه به داخل کیسه نیوفتند، تولید اسپرم با مشکل مواجه می شود و ریسک بروز عوارض و مشکلات خاصی وجود دارد.

مجرای ادراری

زخم شدن مجرای خروجی ادرار می تواند منجر به باریک شدن و یا انسداد راه خروج ادرار از مثانه شود. از جمله علل این موضوع می توان به عفونت، التهاب و یا آسیب دیدگی اشاره کرد. علائم و نشانه های این مشکل هم ادرار دردناک و خروجی کاهش یافته است. این موضوع می تواند به عوارض جانبی خاصی نظیر پروستاتیت یا عفونت های مجاری ادرار اشاره داشت.

اورولوژی اطفال

این مورد شامل درمان مشکلات مجاری ادراری در کودکان می شود که به قدری پیچیده هستند که یک پزشک اطفال عمومی نتواند آن ها را درمان کند.

اگر آقایی هستی که تاکنون به مطب یک متخصص اورولوژی در سعادت آباد مراجعه نکرده اید ممکن است سوالتان این باشد که انتظار چه چیزی را داشته باشید.
اول از همه این مهم است که متوجه شوید متخصصین اورولوژی چه کسانی هستند. این افراد پزشکانی هستند که در حوزه مجاری ادراری و تناسلی– کلیه ها، مثانه، غدد فوق کلیوی، یوریترا و همچنین ارگان های تولید مثل آقایان – و باروری آقایان تخصص دارند. همچنین متخصص اورولوژی در غرب تهران برای انجام درمان های جراحی و دارویی بیماری های مربوط به این ارگان ها نیز آموزش دیده اند.

💥تجربه بازدید از مطب یک متخصص اورولوژی در شهرک غرب

در اینجا لیستی از مواردی که ممکن است در اولین جلسه خود با یک متخصص اورولوژی در غرب تهران تجربه کنید را آورده ایم:
✔ یک متخصص اورولوژی در شهرک غرب از شما درخواست می کند نمونه ادرار به وی تحویل دهید بنابراین با یک مثانه خالی به مطب او نروید. بسیاری از مشکلات مربوط به مجاری ادراری و تناسلی ممکن است از شما امکان نگه داشتن ادرار خود در مثانه را بگیرند. پس زمانی که به مطب وی رسیدید حتما به پرستاران یا کارکنان آنجا اطلاع دهید که آماده تحویل نمونه ادرار خود هستید.

✔ هر بازدید شما از مطب یک متخصص اورولوژی در شهرک غرب با کار های اداری و فرم های مختلف آغاز می شود. این پروسه می تواند شامل پرسشنامه هایی باشد که به کمک آن بتوان میزان شدت بیماری شما را تشخیص دهند. در داخل پرسش نامه ها شما باید مشکلات و موارد مختلف را درجه بندی کنید به عنوان مثال علائم مجاری ادرار، بی اختیاری و اضطرار ادرار و یا سلامت جنسی. همچنین ممکن است خواسته شود یک تاریخچه داشته باشید تا زمان ها و میزان ادرار شما در صورت داشتن مشکل بی اختیاری ثبت شود.

✔شما وارد یک اتاق آزمایش خواهید شد و یک فرد در داخل مطب تاریخچه پزشکی دقیق شما را ثبت می کند. این تاریخچه بر روی سیستم تناسلی و ادراری شما متمرکز خواهد بود و این که مشکل اصلی در بدن شما چیست و بدین ترتیب یک بررسی کامل از سیستم های بدن شما صورت خواهد گرفت. بیماری های سیستم های دیگر می توانند به شناسایی مشکلات اورولوژی کمک کنند. آماده باشید تا لیستی کامل از تمامی دارو های مصرفی خود را از قبیل دارو های تجویزی پزشک، ویتامین و مکمل هایی که مصرف می کنید را ارائه دهید. اگر فکر می کنید امکان حذف کردن نام تمام این دارو های مصرفی را ندارید آن ها را همراه خود داشته باشید.

✔متخصص اورولوژی در سعادت آباد یک آزمایش بدنی را انجام خواهد داد. این آزمایش بر روی سیستم ادراری و تناسلی شما متمرکز خواهد بود و دیگر سیستم ها را نیز ارزیابی می کند. پزشک معالج یک آزمایش تناسلی را در کنار یک آزمایش مقعدی برای ارزیابی پروستات اجرا می کند.

✔ پس از انجام آزمایش ها، متخصص اورولوژی در شهرک غرب یک برنامه درمانی را برای شما مشخص می کند تا تعیین شود که چه اتفاقی برای شما افتاده است. این پروسه معمولا شامل آزمایش های اضافی، یا در همین ملاقات و یا در موارد بعدی می شود. متخصص اورولوژی در غرب تهران ممکن است بخواهید میزان خون، کارکرد کلیه ها و یا تست مخصوص پروستات (PSA) و سطح تستسترون را اجرا کند.

✔ پزشک معالج شما ممکن است به آزمایش های تصویر برداری نیز نیاز داشته باشد. از جمله این موارد می توان به سونوگرافی از کلیه ها، مثانه و پروستات اشاره کرد. و یا اسکن های تصویری برای نمایش برخی ارگان های خاص بدن.

✔متخصص اورولوژی در سعادت آباد ممکن است یک آمبولانس را پیشنهاد دهد که یک پروسه درون مطبی است. این می تواند سیتوسکپی باشد، یک پروسه با کمترین میزان تهاجم که مثانه و مجرای ادرار را بررسی می کند؛ یرودینامیکس که در آن کارکرد مثانه برای بیمارانی که دارای بی اختیاری ادرار هستند ارزیابی می شود و یا بایوپسی.
یک ملاقات متمرکز و دقیق در مطب متخصص اورولوژی در شهرک غرب به پزشک این اجازه را می دهد تا دوره مناسب درمانی را برای رفع علائم شما شناسایی و تعیین کند.

متخصص اورولوژی در غرب تهران

💥پروسه های درمانی رایج در اورولوژی

بر طبق تشخیص صورت گرفته توسط پزشک معالج، مراحل درمانی متغیر هستند. این درمان ها می توانند مربوط به استفاده از مواد دارویی و یا انجام عمل جراحی باشند.

انواع دارو هایی مورد استفاده در اورولوژی

✅ آنتی بیوتیک ها برای عفونت ها
✅ درمان هرمونی برای سرطان پروستات
✅ محدود کننده های فسفودی استراز ۵ ( یا همان PDE5) برای اختلال نعوظ به عنوان مثال سیالیس یا تادالافیل
✅ دارو هایی که بر روی عضله نرم مثانه جهت کاهش بی اختیاری ادرار اثر می گذارند.

دارو های شیمی درمانی برای سرطان و جراحی آن:

✅  عمل قلب باز
✅  لاپراسکوپی و یا عمل جراحی غیر تهاجمی keyhole
✅  درمان لیزری برای حل مشکل بزرگی خوش خیم پروستات (BPH)، سرطان و یا سنگ های کلیه

همچنین یک متخصص اورولوژی در شهرک غرب ممکن است بخواهد یک عمل جراحی را برای اهداف دیگری نیز انجام دهد. از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:
✅  حذف یک تومور و یا کل مثانه، پروستات و دیگر بخش ها، اگر مشکل سرطان وجود داشته باشد.
✅  انجام تعمیر و برطرف کردن آسیب دیدگی پس از یک حادثه
✅  از بین بردن مشکلات و مسدود بودن مجرای خروجی ادرار که بر اثر بافت های زخم ایجاد می شود و به آن انقباض مجرای ادراری می گویند.
✅  از بین بردن بی اختیاری ادرار، به عنوان مثال با روش درمانی زنجیری یا اسلینگ
✅  شکستن و یا حذف سنگ های کلیه
✅  برداشتن بخشی از کلیه
✅  پیوند زدن یک کلیه

💥آیا ختنه کردن آقایان توسط متخصص اورولوژی انجام می شود؟

متخصصین اورولوژی کار ختنه کردن آقایان را نیز انجام می دهند. این پروسه درمانی انجام می شود تا پوست موجود بر روی ناحیه بالایی آلت تناسلی به دلایل فرهنگی، مذهبی و یا پزشکی برداشته شود.انجام وازکتومی، یک روش دائمی برای عقیم کردن آقایان نیز توسط متخصص اورولوژی در غرب تهران انجام می شود.

💥چرا یک خانوم باید به ملاقات متخصص اورولوژی مراجعه کند؟

متخصصین اورولوژی به این معروف هستند که هر گونه مشکل و بیماری مرتبط با مجرای ادراری و سیستم تولید مثل آقایان را درمان کنند. در مورد خانم ها باید بگوییم که دیگر متخصصان و پزشکان ممکن است در پروسه درمان مشکلات آن ها دخیل باشند به عنوان مثال متخصصین زنان و زایمان برای درمان درد لگن در خانم ها.

 

دکتر ولی پور، جراح کلیه ، متخصص و فوق تخصص اورولوژِی 

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 24 ساعت پس ثبت سوال از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر نعیم دوشنبه ۱۵ دی ۹۹( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 30 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر من چند سال میشه آلت جنسی من زیف شوده خیلی رنج میبرم 12سال میشه ازدواج کردم ولی 3سال میشه آلت جنسی من زیف شود نمیدونم چکار کنم
  1. تصویر کاربر دکتر رضا ولی پور دوشنبه ۱۵ دی ۹۹( 3 ماه پیش)

   مراجعه حضوری جهت بررسی داشته باشید 

 • تصویر کاربر رامین دوشنبه ۱۵ دی ۹۹( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 43 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشین.تازه الان ۱ هفته متوجه شدم که بیضه سمت راست بالا قرار میگیره.با دست به سمت پایین رفته اما دوباره به بالا برمی گردد.
  1. تصویر کاربر دکتر رضا ولی پور دوشنبه ۱۵ دی ۹۹( 3 ماه پیش)

   جهت معاینه مراجعه کنید 

 • تصویر کاربر علیرضا یکشنبه ۱۴ دی ۹۹( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 42 مشاهده پرسش
  باسلام و درود من ۴۱ ساله هستم و حدود دو ماهه که مشکل نعوظ دارم قرص فیناستراید ۱ درصد هم استفاده میکنم ممنون از راهنمایی شما
  1. تصویر کاربر دکتر رضا ولی پور یکشنبه ۱۴ دی ۹۹( 3 ماه پیش)

   فیناستراید را قطع کن

 • تصویر کاربر فرزین دوشنبه ۱ دی ۹۹( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 48 مشاهده پرسش
  خدمت آقای دکتر ولی پور سلام
  جناب دکتر مزاحم شدم مردی هستم 51 ساله مدت زیادی هست که در قسمت پهلو و زیر شکم سمت چپ درد دارم بصورتی که بعضی وقتها خیلی اذیت می کنند، چند بار دکتر رفتم و تشخیص آنها سنگ کلیه بوده، مدت زیادی دارو مصرف کردم که سنگ دفع شود چون می گفتند سنگ کوچکی هست ولی داروها و مسکن ها خیلی مؤثر نبوده و نه سنگی دفع شد و نه درد من برطرف شده، الانم بخاطر این ویروس کرونا مدتی هست که برای معالجه جای نرفتم.
  می خواستم اگر لطف کنید از شما مشورت بگیرم که چه کار کنم. ممنون می شوم راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر رضا ولی پور دوشنبه ۱ دی ۹۹( 3 ماه پیش)

   سونوگرافی شکم و لگن و تعیین حجم باقیمانده ادراری و پروستات انجام بدین

 • تصویر کاربر محمد پنجشنبه ۲۰ آذر ۹۹( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 46 مشاهده پرسش
  با سلام
  من فردی پنجاه ساله هستم حدود دوسال است برای نزدیکی نعوظ انجام نمیشود ومجبورم از قرصهای ویزارسین ویا سیلدنافیل استفاده نمایم.دربرخی موارد مصرف قرصها هم کمک نمی کند ونعوظ انجام نمیشود. می خواست ببینم راه درمان کلی برای این موضوع وجود دارد.ضمنا جهت اطلاع در زمانی که نیمه شب خواب هستم یا صبح ها که بیدار میشوم می بینم در حالت نعوظ هستم.
  1. تصویر کاربر دکتر رضا ولی پور پنجشنبه ۲۰ آذر ۹۹( 4 ماه پیش)

   مراجعه حضوری داشته باشید

 • تصویر کاربر محسن دوشنبه ۲۶ آبان ۹۹( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 57 مشاهده پرسش
  سلام من ۶۱ سال دارم و از ده سال پیش تاکنون اندازه پروستات از ۳۶ به ۵۶ شده در حال حاضر ترازوسین ۲ میخورم و ازمایش psa نرمال اخیرا از یکهفته پیش دچار کمی سوزش هستم فشار ادرارم کم شده و پرش انزال هم ندارم و احساس میکنم مایع منی کمی خارج میشود اخیرا سونو دادم اندازه ۵۶ و ضایعه بدی مشهود نبوده است ایا نیاز به پیگیری خاصی هست ؟ سپاسگزارم
  1. تصویر کاربر دکتر رضا ولی پور دوشنبه ۲۶ آبان ۹۹( 5 ماه پیش)

   آزمایش ادرار و کشت ادرار بدین

 • تصویر کاربر بهار چهارشنبه ۲۱ آبان ۹۹( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 51 مشاهده پرسش
  سلام، من 28 سالمم و مجردم، دو روز زیاد میرفتم دستشویی، رفتم آزمایش گفت عفونت ادراری داری، حالا رفتم سونوگرافی جواب سونوگرافی سونوگرافی دیجیتال سیستم ادراری (کلیه ها ، مجاری ادرار ، مثانه ، رزیدوس) هر دو کلیه اندازه طبیعی و کورتیکومولار عادی را نشان می دهند. کلیه های راست و چپ به ترتیب 123 میلی متر هستند (به ترتیب از نظر پارنشیمی تیک (ضخامت پارانشیم 15 میلی متر). ضایعات در کلیه ها. بی نظمی خفیف قشر مغز در سطح کلیه چپ دیده می شود. پیلکتازی خفیف در سمت چپ مشاهده می شود. سیستم لگن بزرگ بینی در شکل و اندازه طبیعی است. هیچ سنگ قابل تشخیص با سونوگرافی به تصویر کشیده نشده است ، دو طرفه قسمت های دور و نزدیک مجاری ادرار قابل توجه نیست مثانه در حالت کشش کامل دیده می شود که ضخامت دیواره طبیعی را نشان می دهد. هیچ دیورتیکولوم ، سنگ یا اکو داخلی مشاهده نمی شود. مثانه قبل از خالی شدن حاوی 100 سی سی ادرار است. مثانه حاوی (ادرار سی سی پس از خالی شدن است)
  این هست، آیا اسکن کلیه باید انجام بدهم؟
  1. تصویر کاربر دکتر رضا ولی پور چهارشنبه ۲۱ آبان ۹۹( 5 ماه پیش)

   بله

 • تصویر کاربر سارا چهارشنبه ۱۴ آبان ۹۹( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 52 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر وقتتون بخیر
  خانوم سی ویک ساله ومتاهل هستم که در پنج ماه اخیر سه بار دچار عفونت ادراری شدم وبعد مصرف یک دوره انتی بیوتیک تجویز شده رفع شد و دوباره برگشت داشت باوجود رعایت نکات بهداشتی
  الان سوالم این هست که دلیل این تعداد زیاد عفونت چی میتونه باشه؟وباید چه کاری انجام بدم؟ماه قبل سونو کانل شکمی انجام دادم مشکلی نبود
  باتشکر از وقتتون
  1. تصویر کاربر دکتر رضا ولی پور چهارشنبه ۱۴ آبان ۹۹( 5 ماه پیش)

   اگر حجم باقیمانده ادراری در سونوگرافی کنار از ۵۰ سی سی است و میکروبی که در کشت ادرار رشد کرده فقط Ecoli بوده نیم ساعت قبل از هر سکس قرص نیتروفورانتوئین بخورید 

 • تصویر کاربر شیرین دوشنبه ۲۱ مهر ۹۹( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 62 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید جناب دکتر چند روزه واقعا شبام جهنم شده من ۲۵سالمه و سنگ کلیه دارم کلا ارثی بابام اینام داشتن همه
  تازه سنگ کلیه گرفتم من و اولین سنگه کلیه ست که دارم تجربه اش میکنم نزدیک دو ماه پیش رفتم دکتر و فهمیدم جریانو دیگه میخواستم با سنگ شکن سنگو خورد کنم ولی به خاطر نبود دستگاه سنگ شکن سالم تو شهر و بعد کرونا به تعویق افتاد و سنگم جابجا شد و در حال حرکته الان نه دفع شده هنوز نه میشه بشکنمش با دستگاه هر شب هم درد شدید در حد مردن و حالت تهوع و استفراق و سر درد شدید دارم سنگمم ۸میلی متره
  یه راه جلو پام بذارید لطفا بلکه یه جوری لاقل درد کمتری بکشم تا وقتی دفع میشه لاقل
  و اینکه خطر نداره یا اینکه امکانش هست بزنه کلیه ای چیزی ازم ا کار بندازه تا قبل اینکه بخواد بیوفته تو مثانه ام؟ممنون میشم جواب بدید
  1. تصویر کاربر دکتر رضا ولی پور دوشنبه ۲۱ مهر ۹۹( 6 ماه پیش)

   از شروع درد تا دفع سنگ ۳-۴هفته وقت دارید اگر بیشتر از این زمان شده باید اقدامی مثل لیزر یا سنگ شکن بسته به محل سنگ در حالب انجام بشه وگرنه اون کلیه شروع به خراب شدن می‌کنه اگر زیر ۳  هفته است که درد دارین و هنوز برای شما تامسولوسین شروع نشده قرص پروترال اپاس شبی یکعدد بخورید 

 • تصویر کاربر ب جمعه ۱۱ مهر ۹۹( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 52 مشاهده پرسش
  سلام چندماهی هست که روی شافت و اطراف آلت تناسلیم جوش های ریزی هست که از بین نمیرن.باید چکار کنم.چطورمیتونم وقت ویزیت بگیرم.بنده خوزستان هستم
  1. تصویر کاربر دکتر رضا ولی پور جمعه ۱۱ مهر ۹۹( 6 ماه پیش)

   عکس بفرست 

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر