دکتر ولی پور
متخصص و فوق تخصص اورولوژی

زگیل های تناسلی خفیف تا چه مدت باقی می مانند؟

زگیل های تناسلی خفیف نوعی عفونت هستند که از طریق روابط جنسی و نزدیکی افراد منتقل می شوند و عامل بروز آن ها نیز ویروس پاپیلوما (papillomavirus) است. این ضایعات ریز پوستی با گذر زمان به شکل طبیعی از بین می روند اما معمولا به کمک درمان و روش های خاص می توان این پروسه را سرعت بخشید.

💥زگیل تناسلی خفیف چیست؟

زگیل تناسلی به شکل برآمدگی های به رنگ قرمز در اطراف ناحیه تناسلی هستند و معمولا وقتی آن ها را لمس می کنیم حس نرمی دارند.
ویروس پاپیلوما انسانی یا همان اچ پی وی یکی از شایع ترین انواع بیماری هایی است که از طریق روابط جنسی منتقل می شوند و در ایالات متحده آمریکا آمار بالایی را برای خود ثبت کرده است. اگر شخصی به ویروس اچ پی وی مبتلا شود دیگر نمی تواند از شر آن خلاص شده و تا پایان عمر در بدن باقی می ماند.

💥 عکس زگیل تناسلی خفیف

زگیل تناسلی خفیف

اگر به دنبال بررسی انواع روش های درمان زگیل تناسلی هستید می توانید با کلیک بر روی دمه قرمز رنگ از جزئیات روش های درمانی زگیل تناسلی باخبر شوید.

درمان زگیل تناسلی

زگیل تناسلی خفیف در چه مناطقی قابل مشاهده است؟

آیا می دانید زگیل تناسلی خفیف در زنان و مردان در چه مناطقی قابل مشاهده است؟

زگیل تناسلی خفیف در زنان

 • خارج واژن یا مقعد
 • دهانه رحم
 • درون واژن یا مقعد

زگیل تناسلی خفیف در مردان

💥زگیل های تناسلی خفیف تا چه مدت بر روی بدن باقی می مانند؟

زگیل های تناسلی می توانند بدون انجام هیچ گونه درمان و یا مراقب خاصی، با گذر زمان از بین بروند. این اتفاق معمولا در عرض دو سال می افتد، اما در برخی موارد ممکن است طولانی تر نیز شود. زگیل هایی که بدون درمان و مراقبت رها شوند، به احتمال زیاد پس از گذشت زمانی دوباره باز می گردند. مردم می توانند زگیل های تناسلی را به کمک روش های درمانی مختلف خیلی زود تر درمان کنند.
برای افرادی که استفاده از کرم های خاص را برای درمان زگیل های خود انتخاب می کنند، پروسه درمان تا چند ماه طول می کشد و سپس زگیل ها ناپدید می شوند. با این حال در صورت انجام پروسه های جراحی و پیچیده‌تر، زگیل افراد خیلی زودتر از بین می رود.

💥روش های درمان زگیل های تناسلی خفیف

زگیل های تناسلی ممکن است در عرض چند هفته، چند ماه و یا چند سال پس از این که فرد به ویروس اچ پی وی مبتلا شود بر روی پوست او ظاهر شوند.
زگیل های تناسلی به صورت ناگهانی به شکل برآمدگی های خاصی در اطراف ناحیه تناسلی فرد پدیدار می شوند. در برخی از موارد خاص، ممکن است شاهد حمله زگیل ها به نواحی نظیر گردن، دهان، لب ها و یا زبان باشیم.
درمان کردن علاوه بر این که منجر به پاک شدن پوست فرد از زگیل های تناسلی می شود، بلکه می تواند فواید زیر را نیز به همراه داشته باشد:
• درد، خارش و حساسیت مربوط با زگیل های تناسلی را کم می کند.
• ریسک پخش شدن ویروس اچ پی وی به سایر افراد را کاهش می دهد.

آیا زگیل تناسلی درمان قطعی و غیر قابل بازگشت دارد؟ اگر به دنبال درمان قطعی زگیل تناسلی هستید بر روی دکمه زیر کلیک کنید

درمان قطعی زگیل تناسلی

درمان زگیل تناسلی خفیف

از جمله راه های درمانی برای زگیل های تناسلی می توان به موارد زیر اشاره کرد که تک تک به بررسی آن ها خواهیم پرداخت:

پماد درمان زگیل تناسلی

یک پزشک معالج ممکن است نوعی کرم موضعی و یا داروهای تجویزی دیگری را به بیمار خود پیشنهاد کند. این نکته بسیار مهم است که بدانید داروهای معمولی و تجویزی برای زگیل های معمولی نمی توانند زگیل های تناسلی را درمان کنند.
کرم های مختلفی برای زگیل های تناسلی در دسترس هستند که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره داشت:

جهت آشنایی با انواع پماد درمان زگیل تناسلی و روش مصرف پماد زکیل و عوارض هر یک از پماد های زگیل تناسلی بر روی دکمه زیر کلیک کنید

انواع پماد زگیل تناسلی

پماد موضعی ایمی کیمود (lmiquimod)

پماد ایمی کیمود برای رها شدن از شر زگیل های تناسلی خارجی افراد و همچنین درمان سرطان های پوستی توسط پزشکان تجویز می شود. به مدت چهار ماه روزانه سه بار این پماد را مستقیما بر روی نواحی عفونی بدن خود قرار دهید.
پماد ایمی کیمود همچنین می تواند سیستم ایمنی بدن افراد را بهبود بخشد و آن را در مبارزه با عفونت اچ پی وی تشویق کند. با این حال تحقیقات و پژوهش ها نشان داده اند که این پماد تنها در بیش از 50 درصد افراد موثر واقع شده است. همچنین در استفاده از این پماد، طبق مشاهده محققین، خانم ها بیشتر از آقایان موفق به از بین بردن زگیل های پوستی خود شده اند.

پماد زگیل تناسلی آلدرا

پروسه درمانی کریوتراپی (Cryotherapy)

در این پروسه درمانی از نیتروژن مایع برای منجمد کردن زگیل های تناسلی استفاده می شود. نیتروژن باعث ایجاد شدن یک تاول دور زگیل می شود و پس از این که تاول های روی پوست بهبود پیدا می کنند زگیل ها نیز همراه با آن ها خواهند افتاد.
کریوتراپی یک روش درمانی سریع و موثر برای زگیل های تناسلی است با این حال برخی افراد ممکن است به چندین جلسه درمانی نیاز داشته باشند تا به نتایج مورد نظر خود در گذر زمان برسند.

 

روش درمانی با الکترود (Electrodesiccation)

در این پروسه درمانی، یک پزشک جراح زگیل های تناسلی فرد را به کمک یک جریان الکتریکی می سوزاند. بافت خشک شده سپس از روی پوست برداشته می شود و فرد دیگر زگیلی بر روی پوست خود نخواهد داشت.

لیزر زگیل تناسلی

یک پزشک جراح برای انجام این پروسه درمانی بر روی زگیل های تناسلی، از نور لیزر برای سوزاندن بافت های مربوط به زگیل ها استفاده می کند.
در این پروسه درمانی فرد معمولا یا بی حسی موضعی و یا بیهوشی عمومی را دریافت خواهد کرد؛ این موضوع به تعداد و اندازه زگیل های روی پوست بستگی دارد.

💥پس از درمان زگیل تناسلی خفیف تا چه مدت نباید رابطه جنسی داشته باشیم؟

اگر فردی ویروس اچ پی وی را در خود داشته باشد، بسیار مهم است که قبل از انجام نزدیکی جنسی این موضوع را به اطلاع شریک جنسی یا همسر خود برساند.
پیشنهاد می شود پس از این که زگیل های تناسلی پوست فرد به کمک یک روش درمانی ناپدید شدن تا دو هفته صبر کنید و پس از آن اقدام به داشتن رابطه جنسی داشته باشید. بدین وسیله ریسک انتقال ویروس به شریک جنسی کاهش می یابد.با این حال ویروس اچ پی وی باز هم می تواند بین افراد پخش شود حتی اگر خبری از زگیل تناسلی بر روی پوست نباشد.

💥روش های پیشگیری از زگیل تناسلی خفیف

استفاده از یک کاندوم می تواند در کنار جلوگیری از انتقال بیماری های انتقالی جنسی، ریسک انتقال ویروس اچ پی وی از یک فرد به فرد دیگر را نیز کاهش دهد.با این که زگیل های تناسلی پوست در حالت کلی بدون درمان کردن نیز از روی پوست نادید می شوند، ویروس اچ پی وی کماکان شایع و مسری خواهد بود. بنابراین استفاده از کاندوم در حین فعالیت جنسی برای افراد بسیار ضروری است.
درمان می تواند در برداشتن زگیل های تناسلی از روی پوست و کاهش احتمال شکل گیری دوباره آن ها در آینده به فرد کمک کند. با این حال روش های درمانی تا چندین ماه زمان می برد تا اثر نهایی خود را داشته باشند. ممکن است برای درمان به جلسه های مختلف نیاز باشد و کماکان احتمال بازگشت زگیل ها به روی پوست وجود دارد.

دکتر رضا ولی پور متخصص اورولوژی در سعادت آباد

13+
رزرو وقت

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر ژاله یکشنبه ۲۹ دی ۹۸( 4 روز پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر من در ناحیه بکینی خودم چندتا جوش در کناره زده بودم به مرور زمان رفتم لیزر بیشتر شد امروز رفتم آزمایش منتظر جوابم 7 بهمن آماده میشه خیلی ناراحتم ولی چون کوچیک هستن آیا با دارو برطرف میشه یا حتما باید لیزرش کنم؟
  1. تصویر کاربر دکتر رضا ولی پور یکشنبه ۲۹ دی ۹۸( 4 روز پیش)

   به متخصص پوست یا زنان مراجعه کنید من ارولوژیست هستم

 • تصویر کاربر سعید یکشنبه ۲۹ دی ۹۸( 4 روز پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر یکی دو سال پیش دانه های سیاه روی الت من در اومدوبعداز یک مدت پاک شد و حالا بازم دوباره دراومده حتی روی بدنم دانه های ریز و سیاه ،حتی ازشون کندم ولی بیشتر شد ،به نظر شما خطرناکه??علتش چیه??چه بیماری ?
  1. تصویر کاربر دکتر رضا ولی پور یکشنبه ۲۹ دی ۹۸( 4 روز پیش)

   عکس بفرست 

 • تصویر کاربر Ali شنبه ۲۸ دی ۹۸( 4 روز پیش) مشاهده پرسش
  سلام حدود5 یاشش سال هست دوربیضه خارش دارم وبه طرف مقعدوکشاله ران و زخم هم میشه دکتر یادگرفتم جواب نگرفتم میشه راهنمایی کنید ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر رضا ولی پور شنبه ۲۸ دی ۹۸( 4 روز پیش)

   احتمالا اگزما دارید باید به متخصص پوست مراجعه کنید 

 • تصویر کاربر امیر شنبه ۲۸ دی ۹۸( 4 روز پیش) مشاهده پرسش
  از وقتی که یادم میاد چند تا زائده زیر آلتم داشتم
  که تازه چند وقته که درگیرش شدم که شاید زگیل تناسلی باشه

  بعد میخواستم بدونم اگر زگیل باشه بعد از درمان ویروس همچنان تو بدن میمونه؟؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر رضا ولی پور شنبه ۲۸ دی ۹۸( 4 روز پیش)

   پاپولهای مروارید هست زگیل نیست 

 • تصویر کاربر علی شنبه ۲۸ دی ۹۸( 4 روز پیش) مشاهده پرسش
  ی دوسالیه بالای الت تناسلیم یدونه زگیل زدم،الان چن وقتیه روی بیضه م 6تا زگیل زدم چیکار کنم
  1. تصویر کاربر دکتر رضا ولی پور شنبه ۲۸ دی ۹۸( 4 روز پیش)

   آزمایش hpv pcr از ضایعات انجام بدین 

 • تصویر کاربر آذی جمعه ۲۷ دی ۹۸( 5 روز پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید آقای دکتر من برای بچه دارشدن آزمایش دادم متوجه شدم که زگیل hpvنوع 18دارم بعد تست پاپ اسمیر دادم جوابش منفی بود بعد اینکه نمونه برداری ازدیواره رحم انجام دادم جوابش منفی بود دکترم بهم قرص پاورفیت دادم ٨روز یک عدد میخورم بعد ۳تاواکسن هم تجویز کردن گرفتم یه دونه رو زدم ۲تادیگه مونده دکترزنان بهم گفتم سیستم ایمینی بدنم ضعیفه سیستم ایمینی بدنم قوی بشه ویروس دفع میشه من باید چیکارکنم سیستم ایمینی بدنم قوی بشه تقویتی چیزی هست بهم تجویز کنین بخرم مرسی
  1. تصویر کاربر دکتر رضا ولی پور جمعه ۲۷ دی ۹۸( 5 روز پیش)

   قطع سیگار قلیان الکل و استرس و اضطراب  و انجام ورزش و رژیم غذایی طبیعی مثل سیر و پیاز و عسل طبیعی را استفاده کنید و پرهیز از فست فود و شیرینی و بستنی و پفک و چیپس و نوشابه و نمک و شکر و قند 

 • تصویر کاربر حمید جمعه ۲۷ دی ۹۸( 5 روز پیش) مشاهده پرسش
  سلام دو تا دونه قهوه ای رنگ روی التم در اومده و واقعا نگرانم کرده و استرس زیادی دارم رومم نمیشه برم دکتر نشون بدم لطفا راهنمایم کنید
  1. تصویر کاربر دکتر رضا ولی پور جمعه ۲۷ دی ۹۸( 5 روز پیش)

   آزمایش hpv pcr از ضایعات انجام بدین 

 • تصویر کاربر علی پنجشنبه ۲۶ دی ۹۸( 6 روز پیش) مشاهده پرسش
  سلام خوب هستین من 4ماهی هی اطراف الت تناسلی زگیل بیرون زده ولی هیچ احساسی ندارم یعنی ن میخاره ن درد داره میخواسم درمانش رو به من بگید چون اضطراب دارم خودم هم ازدواج نکردم
  1. تصویر کاربر دکتر رضا ولی پور پنجشنبه ۲۶ دی ۹۸( 6 روز پیش)

   آزمایش hpv pcr از ضایعات انجام بدین 

 • تصویر کاربر نیک پنجشنبه ۲۶ دی ۹۸( 6 روز پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر چند وقته متوجه شدیم که شوهرم بر روی دستگاه تناسلیش چندتا زگیل در اومد قبلا یکی بود زیاد بهش توجهی نکردیم الان بیشتر شده یه قطره خریدیم ازش استفاده کردیم از بین رفتن ولی رویه چنتا از اونایی که سوختن باز زکیل در اومد الانم متاسفانه خودم دوتا داخل واژنم در اومده بنظرتون چکار کنیم
  1. تصویر کاربر دکتر رضا ولی پور پنجشنبه ۲۶ دی ۹۸( 6 روز پیش)

   آزمایش hpv pcr از ضایعات انجام بدین 

 • تصویر کاربر شیرین پنجشنبه ۲۶ دی ۹۸( 6 روز پیش) مشاهده پرسش
  من متاهلم و تا جایی که میدونم همسرم جز با بنده با کسی دیگر در ارتباط نیست اما دیروز از طریق معاینه پزشک زنانم متوجه ابتلا به زگیل تناسلی شدم علت ابتلا چی میتونه باشه ؟
  جعت درمان پزشکم به من قرص واژینال کلیندامایسین دادن یا همین کافیه یا استفاده از لیزر co2 بهتره؟
  1. تصویر کاربر دکتر رضا ولی پور پنجشنبه ۲۶ دی ۹۸( 6 روز پیش)

   تحت نظر متخصص زنان باشید بنده متخصص ارولوژی هستم

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر