دکتر ولی پور
متخصص و فوق تخصص اورولوژی

زگیل های تناسلی خفیف تا چه مدت باقی می مانند؟

زگیل های تناسلی خفیف نوعی عفونت هستند که از طریق روابط جنسی و نزدیکی افراد منتقل می شوند و عامل بروز آن ها نیز ویروس پاپیلوما (papillomavirus) است. این ضایعات ریز پوستی با گذر زمان به شکل طبیعی از بین می روند اما معمولا به کمک درمان و روش های خاص می توان این پروسه را سرعت بخشید.

💥زگیل تناسلی خفیف چیست؟

زگیل تناسلی به شکل برآمدگی های به رنگ قرمز در اطراف ناحیه تناسلی هستند و معمولا وقتی آن ها را لمس می کنیم حس نرمی دارند.
ویروس پاپیلوما انسانی یا همان اچ پی وی یکی از شایع ترین انواع بیماری هایی است که از طریق روابط جنسی منتقل می شوند و در ایالات متحده آمریکا آمار بالایی را برای خود ثبت کرده است. اگر شخصی به ویروس اچ پی وی مبتلا شود دیگر نمی تواند از شر آن خلاص شده و تا پایان عمر در بدن باقی می ماند.

💥 عکس زگیل تناسلی خفیف

زگیل تناسلی خفیف

اگر به دنبال بررسی انواع روش های درمان زگیل تناسلی هستید می توانید با کلیک بر روی دمه قرمز رنگ از جزئیات روش های درمانی زگیل تناسلی باخبر شوید.

درمان زگیل تناسلی

زگیل تناسلی خفیف در چه مناطقی قابل مشاهده است؟

آیا می دانید زگیل تناسلی خفیف در زنان و مردان در چه مناطقی قابل مشاهده است؟

زگیل تناسلی خفیف در زنان

 • خارج واژن یا مقعد
 • دهانه رحم
 • درون واژن یا مقعد

زگیل تناسلی خفیف در مردان

💥زگیل های تناسلی خفیف تا چه مدت بر روی بدن باقی می مانند؟

زگیل های تناسلی می توانند بدون انجام هیچ گونه درمان و یا مراقب خاصی، با گذر زمان از بین بروند. این اتفاق معمولا در عرض دو سال می افتد، اما در برخی موارد ممکن است طولانی تر نیز شود. زگیل هایی که بدون درمان و مراقبت رها شوند، به احتمال زیاد پس از گذشت زمانی دوباره باز می گردند. مردم می توانند زگیل های تناسلی را به کمک روش های درمانی مختلف خیلی زود تر درمان کنند.
برای افرادی که استفاده از کرم های خاص را برای درمان زگیل های خود انتخاب می کنند، پروسه درمان تا چند ماه طول می کشد و سپس زگیل ها ناپدید می شوند. با این حال در صورت انجام پروسه های جراحی و پیچیده‌تر، زگیل افراد خیلی زودتر از بین می رود.

💥روش های درمان زگیل های تناسلی خفیف

زگیل های تناسلی ممکن است در عرض چند هفته، چند ماه و یا چند سال پس از این که فرد به ویروس اچ پی وی مبتلا شود بر روی پوست او ظاهر شوند.
زگیل های تناسلی به صورت ناگهانی به شکل برآمدگی های خاصی در اطراف ناحیه تناسلی فرد پدیدار می شوند. در برخی از موارد خاص، ممکن است شاهد حمله زگیل ها به نواحی نظیر گردن، دهان، لب ها و یا زبان باشیم.
درمان کردن علاوه بر این که منجر به پاک شدن پوست فرد از زگیل های تناسلی می شود، بلکه می تواند فواید زیر را نیز به همراه داشته باشد:
• درد، خارش و حساسیت مربوط با زگیل های تناسلی را کم می کند.
• ریسک پخش شدن ویروس اچ پی وی به سایر افراد را کاهش می دهد.

آیا زگیل تناسلی درمان قطعی و غیر قابل بازگشت دارد؟ اگر به دنبال درمان قطعی زگیل تناسلی هستید بر روی دکمه زیر کلیک کنید

درمان قطعی زگیل تناسلی

درمان زگیل تناسلی خفیف

از جمله راه های درمانی برای زگیل های تناسلی می توان به موارد زیر اشاره کرد که تک تک به بررسی آن ها خواهیم پرداخت:

پماد درمان زگیل تناسلی

یک پزشک معالج ممکن است نوعی کرم موضعی و یا داروهای تجویزی دیگری را به بیمار خود پیشنهاد کند. این نکته بسیار مهم است که بدانید داروهای معمولی و تجویزی برای زگیل های معمولی نمی توانند زگیل های تناسلی را درمان کنند.
کرم های مختلفی برای زگیل های تناسلی در دسترس هستند که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره داشت:

جهت آشنایی با انواع پماد درمان زگیل تناسلی و روش مصرف پماد زکیل و عوارض هر یک از پماد های زگیل تناسلی بر روی دکمه زیر کلیک کنید

انواع پماد زگیل تناسلی

پماد موضعی ایمی کیمود (lmiquimod)

پماد ایمی کیمود برای رها شدن از شر زگیل های تناسلی خارجی افراد و همچنین درمان سرطان های پوستی توسط پزشکان تجویز می شود. به مدت چهار ماه روزانه سه بار این پماد را مستقیما بر روی نواحی عفونی بدن خود قرار دهید.
پماد ایمی کیمود همچنین می تواند سیستم ایمنی بدن افراد را بهبود بخشد و آن را در مبارزه با عفونت اچ پی وی تشویق کند. با این حال تحقیقات و پژوهش ها نشان داده اند که این پماد تنها در بیش از ۵۰ درصد افراد موثر واقع شده است. همچنین در استفاده از این پماد، طبق مشاهده محققین، خانم ها بیشتر از آقایان موفق به از بین بردن زگیل های پوستی خود شده اند.

پماد زگیل تناسلی آلدرا

پروسه درمانی کریوتراپی (Cryotherapy)

در این پروسه درمانی از نیتروژن مایع برای منجمد کردن زگیل های تناسلی استفاده می شود. نیتروژن باعث ایجاد شدن یک تاول دور زگیل می شود و پس از این که تاول های روی پوست بهبود پیدا می کنند زگیل ها نیز همراه با آن ها خواهند افتاد.
کریوتراپی یک روش درمانی سریع و موثر برای زگیل های تناسلی است با این حال برخی افراد ممکن است به چندین جلسه درمانی نیاز داشته باشند تا به نتایج مورد نظر خود در گذر زمان برسند.

 

روش درمانی با الکترود (Electrodesiccation)

در این پروسه درمانی، یک پزشک جراح زگیل های تناسلی فرد را به کمک یک جریان الکتریکی می سوزاند. بافت خشک شده سپس از روی پوست برداشته می شود و فرد دیگر زگیلی بر روی پوست خود نخواهد داشت.

لیزر زگیل تناسلی

یک پزشک جراح برای انجام این پروسه درمانی بر روی زگیل های تناسلی، از نور لیزر برای سوزاندن بافت های مربوط به زگیل ها استفاده می کند.
در این پروسه درمانی فرد معمولا یا بی حسی موضعی و یا بیهوشی عمومی را دریافت خواهد کرد؛ این موضوع به تعداد و اندازه زگیل های روی پوست بستگی دارد.

💥پس از درمان زگیل تناسلی خفیف تا چه مدت نباید رابطه جنسی داشته باشیم؟

اگر فردی ویروس اچ پی وی را در خود داشته باشد، بسیار مهم است که قبل از انجام نزدیکی جنسی این موضوع را به اطلاع شریک جنسی یا همسر خود برساند.
پیشنهاد می شود پس از این که زگیل های تناسلی پوست فرد به کمک یک روش درمانی ناپدید شدن تا دو هفته صبر کنید و پس از آن اقدام به داشتن رابطه جنسی داشته باشید. بدین وسیله ریسک انتقال ویروس به شریک جنسی کاهش می یابد.با این حال ویروس اچ پی وی باز هم می تواند بین افراد پخش شود حتی اگر خبری از زگیل تناسلی بر روی پوست نباشد.

💥روش های پیشگیری از زگیل تناسلی خفیف

استفاده از یک کاندوم می تواند در کنار جلوگیری از انتقال بیماری های انتقالی جنسی، ریسک انتقال ویروس اچ پی وی از یک فرد به فرد دیگر را نیز کاهش دهد.با این که زگیل های تناسلی پوست در حالت کلی بدون درمان کردن نیز از روی پوست نادید می شوند، ویروس اچ پی وی کماکان شایع و مسری خواهد بود. بنابراین استفاده از کاندوم در حین فعالیت جنسی برای افراد بسیار ضروری است.
درمان می تواند در برداشتن زگیل های تناسلی از روی پوست و کاهش احتمال شکل گیری دوباره آن ها در آینده به فرد کمک کند. با این حال روش های درمانی تا چندین ماه زمان می برد تا اثر نهایی خود را داشته باشند. ممکن است برای درمان به جلسه های مختلف نیاز باشد و کماکان احتمال بازگشت زگیل ها به روی پوست وجود دارد.

دکتر رضا ولی پور متخصص اورولوژی در سعادت آباد

1+
رزرو وقت

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربرارین یکشنبه ۲۰ مرداد ۹۸( 2 روز پیش) مشاهده پرسش
  باسلام فردی مجردهستم وبخاطررابطه جنسی نامشروع دچارزیگیل تناسلی شدم وآن راازطریق کرایوتراپی درمان کردم بااین حال بعدازچه مدتی میتوانم رابطه جنسی داشته باشم؟وبرای انجام رابطه جنسی نیازبه استفاده ازکاندوم هست یاخیر؟وایاشریک جنسیم میتواندسکس دهانی انجام دهد؟
  1. تصویر کاربردکتر رضا ولی پوریکشنبه ۲۰ مرداد ۹۸( 2 روز پیش)

   ۲هفته بعد از کرایو رابطه جنسی مجاز است نیاز به کاندوم نیست ولی شریک جنسی شما باید از جهت زگیل دائما تحت نظر متخصص زنان باشد ولی سکس دهانی مجاز نیست

 • تصویر کاربرمینا یکشنبه ۲۰ مرداد ۹۸( 2 روز پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید ببخشید چند هفته ای هست که متوجه شدم کناره های واژنم ومعقدم زیگیل به وجود امده انهارا لیزر کردم ناپدید شدن اما بعد از 2 هفته دوباره زیگیلهای جدید در امده هزینه لیزر زیاده وهم اینکه امیدی به از بین رفتن این زیگیلها ندارم چه کار کنم لطفا راهنمایی کنید ممنون
  1. تصویر کاربردکتر رضا ولی پوریکشنبه ۲۰ مرداد ۹۸( 2 روز پیش)

   به متخصص پوست مراجعه کنید

 • تصویر کاربربی یکشنبه ۲۰ مرداد ۹۸( 2 روز پیش) مشاهده پرسش
  سلام دکترجان من زگیل تناسلی داشتم فریزکردم کاملا رفع شد بعدچهارسال هنوزنگران دوباره برگرده بشدت ازاستخر رفتن هراس دارم
  1. تصویر کاربردکتر رضا ولی پوریکشنبه ۲۰ مرداد ۹۸( 2 روز پیش)

   سلام نگران نباشید

 • تصویر کاربرمحمد یکشنبه ۱۳ مرداد ۹۸( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام
  دو هفته پیش متوجه وجود 3جوش کوچک زیر الت تناسلی شدم من 17سالمه و هیچ گونه رابطه ای هم ندارم فقط از دو ماه پیش هفته ای 3جلسه استخر میروم ممکنه از الودگی باشه
  1. تصویر کاربرمحمدشنبه ۱۲ مرداد ۹۸( 1 هفته پیش)
   س
  2. تصویر کاربرمحمدشنبه ۱۲ مرداد ۹۸( 1 هفته پیش)
   سلام
  3. تصویر کاربردکتر رضا ولی پوریکشنبه ۱۳ مرداد ۹۸( 1 هفته پیش)

   سلام لطفا عکس بفرستید

  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربرلیلاا یکشنبه ۱۳ مرداد ۹۸( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر من سه سال ازدواج کردم بعد دو ماه از ازدواجم باردار شدم ۴ ماهم که بود مبتلا به زیگل تناسلی شدم چند بار محلول پدفین استفاده کردم بی فایده بود ولی چند تاش بدون استفاده از دارو خشک شد افتاد باز حامله شدم نتونستم درمان رو ادامه بدم الان ازمایش دادام جوابش هنوز نیومده خواستم بپرسم شما چه در مانی پیشنهاد میکنید ایا واقعن درمان قعطی نداره سزارین هم شدم ایا به بچه هام با بوسیدن سرایت میکنه خیلی میترسم
  1. تصویر کاربردکتر رضا ولی پوریکشنبه ۱۳ مرداد ۹۸( 1 هفته پیش)

   سلام بانو شما باید تحت نظر متخصص زنان باشید. بیماران مبتلا به زگیل اگر مذکر باشند به اورولوژیست مراجعه می کنند و تحت نظر پزشک معاینه شده و درمان می شوند. بانوان مبتلا به زگیل تناسلی باید تحت نظر متخصص زنان باشند. در حال حاضر بهترین درمان کرایوتراپی است و بهتر از آن بالا بردن سیستم ایمنی بدن است.

 • تصویر کاربرFarzad چهارشنبه ۹ مرداد ۹۸( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام من در حدود ۱۳ ۱۴ سالگی درگیر یه سری زگیل شدم که اکثرن رو پیشانی و پوست سرم بودن و با کوتر یا محلول از بین میرفتن ، بعد از یه مدتم دیگه زگیل جدیدی درنیومد فقط یکی روی پوست سرم و یکی کنار بیضه باقی موند، الان حدود ۱۰ ۱۵ ساله به همون شکل موندن، همه جا نوشته که باید بعد از ۲ سال از بین برن، ایا اینکا موندن یعنی خطرناکن؟
  1. تصویر کاربردکتر رضا ولی پورچهارشنبه ۹ مرداد ۹۸( 1 هفته پیش)

   کرایوتراپی انجام بدین

 • تصویر کاربرکامران چهارشنبه ۹ مرداد ۹۸( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  با سلام
  بنده زگیل تناسلی داشتم که با لیزر بصورت کامل از بین رفته اند ، چهل روز از درمان میگذرد ، از چه زمانی میتوانم با همسرم نزدیکی داشته باشم و آیا استفاده از کاندوم لازم است در صورت لزوم چه مدت؟
  1. تصویر کاربردکتر رضا ولی پورچهارشنبه ۹ مرداد ۹۸( 1 هفته پیش)

   خانم تحت نظر متخصص زنان باشند و بدون کاندوم نزدیکی داشته باشید

 • تصویر کاربرپری چهارشنبه ۹ مرداد ۹۸( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  با سلام
  اقای دکتر من ۲۷ سالم هست ۳هفته پیش متوجه ۱عدد زگیل کوچک در قسمت دهانه واژنم شدم که سریع رفتم دکتر و زگیل رو سوزوندن.
  دکترم از زگیل نمونه برداشتن و جواب پاتولوژی کاندولیما اکومیناتا تشخیص دادن.
  دکتر بنده گفتن نیازی نیست مرحله دوم ازمایش رو انجام بدم و طبق معاینه گفتن دیگه رفع شده زگیل ها و میتونیم رابطه جنسی داشته باشیم.
  میخواستم بپرسم من الان پاور فیت هم مصرف میکنم یعنی امیدوار باشم ویروس از بدنم رفته؟ چون نگرانم همسرم هم منتقل شه هرچند از ۱هفته قبل از متوجه شدن زگیل و طی این ۳هفته رابطه نداشتیم.
  1. تصویر کاربردکتر رضا ولی پورچهارشنبه ۹ مرداد ۹۸( 1 هفته پیش)

   میتونه به همسرتان انتقال پیدا کرده باشه یا انتقال پیدا کنه ولی برای مردها مهم نیست

 • تصویر کاربرعلی چهارشنبه ۹ مرداد ۹۸( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر.من یک سال هست زگیل تناسلی خفیف زدم.چند جلسه هم کرایو کردم،الان یه دونه ریز دوباره در اومده.ایا واسه ازدواج مشکلی برای همسرم پیش نمیاد.چون در شرف ازدواج هستم.زگیل نوع 6
  1. تصویر کاربردکتر رضا ولی پورچهارشنبه ۹ مرداد ۹۸( 1 هفته پیش)

   ریسک سرطان نوع ۶ برای خانمها کم هستش واکسن گارداسیل به خانم بزنید و خانم بعد از ازدواج تحت نظر متخصص زنان باشند

 • تصویر کاربرZahra یکشنبه ۶ مرداد ۹۸( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام وقتتون بخیر دکتر کجا باید براتون عکس ارسال کنم برای تشخیص زگیل تناسلی ؟
  1. تصویر کاربردکتر رضا ولی پوریکشنبه ۶ مرداد ۹۸( 2 هفته پیش)

   سلام در همین قسمتی که سوال را می پرسید عکس را می توانید آپلود کنید
   نگران نباشید عکس ها در سایت نمایش داده نمی شود

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر