دکتر ولی پور
متخصص و فوق تخصص اورولوژی

زگیل های تناسلی خفیف تا چه مدت باقی می مانند؟

زگیل های تناسلی خفیف نوعی عفونت هستند که از طریق روابط جنسی و نزدیکی افراد منتقل می شوند و عامل بروز آن ها نیز ویروس پاپیلوما (papillomavirus) است. این ضایعات ریز پوستی با گذر زمان به شکل طبیعی از بین می روند اما معمولا به کمک درمان و روش های خاص می توان این پروسه را سرعت بخشید.

💥زگیل تناسلی خفیف چیست؟

زگیل تناسلی به شکل برآمدگی های به رنگ قرمز در اطراف ناحیه تناسلی هستند و معمولا وقتی آن ها را لمس می کنیم حس نرمی دارند.
ویروس پاپیلوما انسانی یا همان اچ پی وی یکی از شایع ترین انواع بیماری هایی است که از طریق روابط جنسی منتقل می شوند و در ایالات متحده آمریکا آمار بالایی را برای خود ثبت کرده است. اگر شخصی به ویروس اچ پی وی مبتلا شود دیگر نمی تواند از شر آن خلاص شده و تا پایان عمر در بدن باقی می ماند.

💥 عکس زگیل تناسلی خفیف

زگیل تناسلی خفیف

اگر به دنبال بررسی انواع روش های درمان زگیل تناسلی هستید می توانید با کلیک بر روی دمه قرمز رنگ از جزئیات روش های درمانی زگیل تناسلی باخبر شوید.

درمان زگیل تناسلی

زگیل تناسلی خفیف در چه مناطقی قابل مشاهده است؟

آیا می دانید زگیل تناسلی خفیف در زنان و مردان در چه مناطقی قابل مشاهده است؟

زگیل تناسلی خفیف در زنان

 • خارج واژن یا مقعد
 • دهانه رحم
 • درون واژن یا مقعد

زگیل تناسلی خفیف در مردان

💥زگیل های تناسلی خفیف تا چه مدت بر روی بدن باقی می مانند؟

زگیل های تناسلی می توانند بدون انجام هیچ گونه درمان و یا مراقب خاصی، با گذر زمان از بین بروند. این اتفاق معمولا در عرض دو سال می افتد، اما در برخی موارد ممکن است طولانی تر نیز شود. زگیل هایی که بدون درمان و مراقبت رها شوند، به احتمال زیاد پس از گذشت زمانی دوباره باز می گردند. مردم می توانند زگیل های تناسلی را به کمک روش های درمانی مختلف خیلی زود تر درمان کنند.
برای افرادی که استفاده از کرم های خاص را برای درمان زگیل های خود انتخاب می کنند، پروسه درمان تا چند ماه طول می کشد و سپس زگیل ها ناپدید می شوند. با این حال در صورت انجام پروسه های جراحی و پیچیده‌تر، زگیل افراد خیلی زودتر از بین می رود.

💥روش های درمان زگیل های تناسلی خفیف

زگیل های تناسلی ممکن است در عرض چند هفته، چند ماه و یا چند سال پس از این که فرد به ویروس اچ پی وی مبتلا شود بر روی پوست او ظاهر شوند.
زگیل های تناسلی به صورت ناگهانی به شکل برآمدگی های خاصی در اطراف ناحیه تناسلی فرد پدیدار می شوند. در برخی از موارد خاص، ممکن است شاهد حمله زگیل ها به نواحی نظیر گردن، دهان، لب ها و یا زبان باشیم.
درمان کردن علاوه بر این که منجر به پاک شدن پوست فرد از زگیل های تناسلی می شود، بلکه می تواند فواید زیر را نیز به همراه داشته باشد:
• درد، خارش و حساسیت مربوط با زگیل های تناسلی را کم می کند.
• ریسک پخش شدن ویروس اچ پی وی به سایر افراد را کاهش می دهد.

آیا زگیل تناسلی درمان قطعی و غیر قابل بازگشت دارد؟ اگر به دنبال درمان قطعی زگیل تناسلی هستید بر روی دکمه زیر کلیک کنید

درمان قطعی زگیل تناسلی

درمان زگیل تناسلی خفیف

از جمله راه های درمانی برای زگیل های تناسلی می توان به موارد زیر اشاره کرد که تک تک به بررسی آن ها خواهیم پرداخت:

پماد درمان زگیل تناسلی

یک پزشک معالج ممکن است نوعی کرم موضعی و یا داروهای تجویزی دیگری را به بیمار خود پیشنهاد کند. این نکته بسیار مهم است که بدانید داروهای معمولی و تجویزی برای زگیل های معمولی نمی توانند زگیل های تناسلی را درمان کنند.
کرم های مختلفی برای زگیل های تناسلی در دسترس هستند که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره داشت:

جهت آشنایی با انواع پماد درمان زگیل تناسلی و روش مصرف پماد زکیل و عوارض هر یک از پماد های زگیل تناسلی بر روی دکمه زیر کلیک کنید

انواع پماد زگیل تناسلی

پماد موضعی ایمی کیمود (lmiquimod)

پماد ایمی کیمود برای رها شدن از شر زگیل های تناسلی خارجی افراد و همچنین درمان سرطان های پوستی توسط پزشکان تجویز می شود. به مدت چهار ماه روزانه سه بار این پماد را مستقیما بر روی نواحی عفونی بدن خود قرار دهید.
پماد ایمی کیمود همچنین می تواند سیستم ایمنی بدن افراد را بهبود بخشد و آن را در مبارزه با عفونت اچ پی وی تشویق کند. با این حال تحقیقات و پژوهش ها نشان داده اند که این پماد تنها در بیش از ۵۰ درصد افراد موثر واقع شده است. همچنین در استفاده از این پماد، طبق مشاهده محققین، خانم ها بیشتر از آقایان موفق به از بین بردن زگیل های پوستی خود شده اند.

پماد زگیل تناسلی آلدرا

پروسه درمانی کریوتراپی (Cryotherapy)

در این پروسه درمانی از نیتروژن مایع برای منجمد کردن زگیل های تناسلی استفاده می شود. نیتروژن باعث ایجاد شدن یک تاول دور زگیل می شود و پس از این که تاول های روی پوست بهبود پیدا می کنند زگیل ها نیز همراه با آن ها خواهند افتاد.
کریوتراپی یک روش درمانی سریع و موثر برای زگیل های تناسلی است با این حال برخی افراد ممکن است به چندین جلسه درمانی نیاز داشته باشند تا به نتایج مورد نظر خود در گذر زمان برسند.

 

روش درمانی با الکترود (Electrodesiccation)

در این پروسه درمانی، یک پزشک جراح زگیل های تناسلی فرد را به کمک یک جریان الکتریکی می سوزاند. بافت خشک شده سپس از روی پوست برداشته می شود و فرد دیگر زگیلی بر روی پوست خود نخواهد داشت.

لیزر زگیل تناسلی

یک پزشک جراح برای انجام این پروسه درمانی بر روی زگیل های تناسلی، از نور لیزر برای سوزاندن بافت های مربوط به زگیل ها استفاده می کند.
در این پروسه درمانی فرد معمولا یا بی حسی موضعی و یا بیهوشی عمومی را دریافت خواهد کرد؛ این موضوع به تعداد و اندازه زگیل های روی پوست بستگی دارد.

💥پس از درمان زگیل تناسلی خفیف تا چه مدت نباید رابطه جنسی داشته باشیم؟

اگر فردی ویروس اچ پی وی را در خود داشته باشد، بسیار مهم است که قبل از انجام نزدیکی جنسی این موضوع را به اطلاع شریک جنسی یا همسر خود برساند.
پیشنهاد می شود پس از این که زگیل های تناسلی پوست فرد به کمک یک روش درمانی ناپدید شدن تا دو هفته صبر کنید و پس از آن اقدام به داشتن رابطه جنسی داشته باشید. بدین وسیله ریسک انتقال ویروس به شریک جنسی کاهش می یابد.با این حال ویروس اچ پی وی باز هم می تواند بین افراد پخش شود حتی اگر خبری از زگیل تناسلی بر روی پوست نباشد.

💥روش های پیشگیری از زگیل تناسلی خفیف

استفاده از یک کاندوم می تواند در کنار جلوگیری از انتقال بیماری های انتقالی جنسی، ریسک انتقال ویروس اچ پی وی از یک فرد به فرد دیگر را نیز کاهش دهد.با این که زگیل های تناسلی پوست در حالت کلی بدون درمان کردن نیز از روی پوست نادید می شوند، ویروس اچ پی وی کماکان شایع و مسری خواهد بود. بنابراین استفاده از کاندوم در حین فعالیت جنسی برای افراد بسیار ضروری است.
درمان می تواند در برداشتن زگیل های تناسلی از روی پوست و کاهش احتمال شکل گیری دوباره آن ها در آینده به فرد کمک کند. با این حال روش های درمانی تا چندین ماه زمان می برد تا اثر نهایی خود را داشته باشند. ممکن است برای درمان به جلسه های مختلف نیاز باشد و کماکان احتمال بازگشت زگیل ها به روی پوست وجود دارد.

دکتر رضا ولی پور متخصص اورولوژی در سعادت آباد

12+
رزرو وقت

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربرعرفان دوشنبه ۱۱ آذر ۹۸( 5 روز پیش) مشاهده پرسش
  سلام
  بنده ۹ ماهی هست ک متوجه یک چیز جوش مانند بر روی الت خود شده ام
  ولی از موقعی ک متوجه شده ام‌ نه زیاد شده نه کم
  شایدم قبلا بود من توحه نکردم
  نه احساس خارش دارم ن درد
  میخواستم بدونم ممکنه زگیل تناسلی باشه؟
  1. تصویر کاربردکتر رضا ولی پوردوشنبه ۱۱ آذر ۹۸( 5 روز پیش)

   زگیل نیست 

 • تصویر کاربربهرام دوشنبه ۱۱ آذر ۹۸( 5 روز پیش) مشاهده پرسش
  سلام و عرض ادب
  جناب تر عکسی از قسمتی از آلت تناسلی ارسال کردم لطفا بفرمایید زگیل تناسلی هست یا نه
  متشکرم ؟
  1. تصویر کاربردکتر رضا ولی پوردوشنبه ۱۱ آذر ۹۸( 5 روز پیش)

   آزمایش hpv pcr  انجام بدین 

 • تصویر کاربرسروش دوشنبه ۱۱ آذر ۹۸( 5 روز پیش) مشاهده پرسش
  سلام. من 30 سال هستم. و حدود 6 ماه هستم این دونه هارو دارم. وقتی با کرم موبر شیو میکنم سوزش و خارش دارم. خیلی نگرانم. رابطه جنسی فقط دو سال پیش داشتم و اون هم با کاندوم بودخ. ولی این ناحیه مکرر تحت سایش بوده. اینا زگیل اند؟
  1. تصویر کاربردکتر رضا ولی پوردوشنبه ۱۱ آذر ۹۸( 5 روز پیش)

   آزمایش hpv pcr انجام بدین 

 • تصویر کاربرزهرا جمعه ۸ آذر ۹۸( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  با سلام و خسته نباشید آقای دکتر تقریبا دوماه پیش دو لکه روی کشاله ی ران خود دیدم فکر کردم که در اثر اصلاح موها به وجود آمده ولی با گذشت زمان نرفته و من احساس میکنم که زگیل باشه علاوه براون یک سری لکه های ریز و سفید رنگ هم مشاهده کردم ممنون میشم راهنمایی کنید و اینکه اگر زگیل باشند و درمان نکنم مشکلی به وجود میاد ؟
  1. تصویر کاربردکتر رضا ولی پورجمعه ۸ آذر ۹۸( 1 هفته پیش)

   آزمایش hpv pcr انجام بدین 

 • تصویر کاربرصادق جمعه ۸ آذر ۹۸( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  ایا این عکس زگیل تناسلی است؟
  1. تصویر کاربردکتر رضا ولی پورجمعه ۸ آذر ۹۸( 1 هفته پیش)

   آزمایش hpv pcr انجام بدین 

 • تصویر کاربرمهتاب جمعه ۸ آذر ۹۸( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر
  مدتی هست که درون لبیوم های ماژور من دو زائده ایجاد شده که کمی سفت اند و برامده
  ولی من هیچ ارتباطی با کسی ندارم
  نمیدونم چرا همچین چیزی بوجود اومده و نمیدونم چه چیزی هست دقیقا
  من دانشجوی پزشکی هستم.
  میترسم خدای نکرده چیز بدی باشه
  1. تصویر کاربردکتر رضا ولی پورجمعه ۸ آذر ۹۸( 1 هفته پیش)

   تو که خودت دانشجوی پزشکی هستی باید بدونی که به متخصص زنان مراجعه کنی من ارولوژیست هستم 

 • تصویر کاربرمیترا جمعه ۸ آذر ۹۸( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  همسرم زیر بیضه اش سه تا برآمدگی کوچک شبیه زگیل درآورده است و من خیلی نگرانم که HPVباشد من هیچ علائمی ندارم چگونه می توانیم تشخیص دهیم زگیل تناسلی هست یا خیر؟ و آیا من آلوده شده ام یا خیر؟
  1. تصویر کاربردکتر رضا ولی پورجمعه ۸ آذر ۹۸( 1 هفته پیش)

   ایشون و شما آزمایش hpv pcr انجام بدین 

 • تصویر کاربرA یکشنبه ۳ آذر ۹۸( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر اگه زیگیل تناسلی درمان نشه مشکل جدی تری بدم و میاد؟؟
  1. تصویر کاربردکتر رضا ولی پوریکشنبه ۳ آذر ۹۸( 1 هفته پیش)

   نوع زگیل مهمتر از درمانش هست 

 • تصویر کاربرP.n یکشنبه ۳ آذر ۹۸( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام.ایااین عکس زگیل تناسلی هست؟ب خودی خودازبین میرودیااینکه باپمادموضعی ومحلول قابل درمان است؟باتشکر
  1. تصویر کاربردکتر رضا ولی پوریکشنبه ۳ آذر ۹۸( 1 هفته پیش)

   به متخصص زنان مراجعه کنید من ارولوژیست هستم 

 • تصویر کاربرشيمااا یکشنبه ۳ آذر ۹۸( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام من نزديك ٨ماهه مبتلا ب زگيل تناسلي شدم ولي متوجه نشده بودم و تازگيا به دكتر رفتم و از روي يكي از زگيل هام ك بزرگتر بود نمونه برداري كردن اما بقيه خيلي ريز بودن و نميشد ،ازمايشم نشون داد نوع ٦ كم خطر را دارم، الان سوالم اينه ممكنه بقيه نوع هاي اين ويروسم داشته باشم اما چون از يه زگيل نمونه برداري شده نشون نداده باشه؟ و اينكه من ٢٥ سالمه چطوري ميتونم با تقويت سيستم ايمني بدنم اين ويروس را دفع كنم؟ شدني هست؟ يا براي هميشه بامنه اين ويروس؟ و اينكه از وقتي نمونه برداري كردم خيليييي كوچيك شده زگيله!ممنون ميشم جواب بدين
  1. تصویر کاربردکتر رضا ولی پوریکشنبه ۳ آذر ۹۸( 1 هفته پیش)

   به متخصص زنان مراجعه کنید من ارولوژیست هستم 

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر