تفاوت زگیل تناسلی با زگیل معمولی

زگیل معمولی و زگیل های تناسلی دو مشکل پوستی رایج در افراد به شمار می روند. با توجه به ناحیه ای که این برآمدگی ها در آن پدیدار می شوند و شکل آن ها، احتمال اینکه تشخیصشان از هم سخت باشد وجود دارد. در ادامه مطلب در رابط با درمان زگیل تناسلی مردان و زنان توضیح خواهیم داد.

فرق بین زگیل تناسلی و زگیل معمولی

زگیل های معمولی گرد بوده و به شکل نرم بر روی یک پایه اصلی زیرین رشد می کنند. این زگیل ها شبیه به بالن های ریز و باد کرده هستند. زگیل های معمولی آسیبی به شما وارد نمی کنند و نگران کننده نیستند، اما امکان تشدید شدن آن ها وجود دارد، به خصوص اگر به لباس ها منتقل شوند و یا در حین رابطه جنسی بر روی هم کشیده شوند. زگیل های تناسلی، برآمدگی ها و ضایعاتی هستند که تخت بوده و یا کمی از سطح پوست بالاتر آمده اند. آن ها معمولا حسی سخت و برآمده داشته و شبیه به گل کلم هستند.

همانند زگیل های معمولی ، زگیل های تناسلی نیز خطرناک نبوده و جای نگرانی برای آن ها وجود ندارد، اما به هر حال نشانه ای از عفونت هستند. درمان برای جلوگیری از پخش شدن عفونت در بدن و انتقال به افراد دیگر ضروری است.
اگر می خواهید بدانید این برآمدگی ها چه شکلی هستند، علل ایجاد آن ها چه هستند و با انواع روش های درمان زگیل تناسلی آشنا شوید، به خواندن این مقاله ادامه دهید.

تفاوت زگیل تناسلی و زگیل معمولی
شکل سمت راست زگیل تناسلی و شکل سمت چپ زگیل معمولی را نشان می دهد

خصوصیات زگیل های معمولی

✔️ زگیل های معمولی، بافت هایی نرم و فیبروماس هستند، گاهی اوقات نیز به شکل ضایعاتی کوچک و قرمز رنگ در می آیند. این موارد بر روی پایه های زیرین و یا لیمب هایی بر روی سطح پوست رشد می کنند. وقتی که آن ها را فشار دهید، نرمی را احساس می کنید و خیلی راحت خم می شوند.

✔️ با این که اکثر زگیل های معمولی کوچک هستند، برخی نیز ممکن است به اندازه یک پاک کن بزرگ شوند. برخی افراد ممکن است زگیل های معمولی به اندازه یک حبه انگور یا حتی انجیر را در بدن خود داشته باشند.

✔️ زگیل های معمولی خیلی سریع شکل می گیرند، اما به ندرت پیش می آید که پس از مراحل اولیه از رشد خود بخواهند به بزرگتر شدن ادامه دهند. به عبارتی دیگر، آن ها در طول زمان تغییر زیادی نخواهند داشت.

✔️ این امکان وجود دارد که یک زگیل های معمولی در طول زمان از رنگ قرمز به قهوه ای روشن و یا قهوه ای تیره تغییر رنگ دهد. این تغییر رنگ عادی بوده و دلیلی برای نگرانی فرد وجود ندارد.

✔️ زگیل های معمولی بسیار رایج هستند. آن ها معمولا بر روی گردن، زیر بغل و یا نواحی جمع شونده دیگری نظیر ناحیه تناسلی پدیدار می شوند. همچنین احتمال شکل گیری آن ها در ناحیه کشاله ران شما نیز وجود دارد.

✔️ زگیل های معمولی ناحیه واژن آنچنان شایع نیستند. دلیل آن نیز حالت مرطوب بودن همیشگی ناحیه واژن در خانم ها است – اکثر زگیل های معمولی در اثر اصطحکاک ایجاد می شوند و حالت مربوط بودن پوست در این ناحیه اجازه چنین چیزی را نمی دهد. با این حال زگیل های معمولی ممکن است در ناحیه پا یا لگن فرد شکل گیرند.

زگیل های معمولی
زگیل های معمولی را در شکل بالا مشاهده می کنید

خصوصیات زگیل های تناسلی

زگیل های تناسلی تخت بوده و تا حدی از سطح پوست بدن رشد می کنند و بالا می آیند. زگیل ها می توانند در کل بخش های بدن رشد کنند، با این حال زگیل های تناسلی می توانند در ناحیه لگن، واژن، مادگی، آلت تناسلی یا مقعد شکل گیرند.زگیل های تناسلی ممکن است قرمز رنگ بوده و یا یک متغیر رنگی نزدیک به رنگ پوست شما باشند. همچنین امکان دارد صورتی یا قهوه ای باشند. اگر زگیل در قسمت مقعد مشاهده شود اصلاحا به آن زگیل مقعدی می گویند.

احتمال تغییر رنگ زگیل های تناسلی با گذر زمان وجود دارد. زگیل های تناسلی ممکن است از بین رفته یا غیب شوند و در ناحیه دیگری دوباره پدیدار شوند. وقتی که زگیل ها ناپدید می شوند، رنگ آن ناحیه از پوست نیز به حالت قبلی بر می گردد. سطح روی زگیل های تناسلی ممکن است در حین دست زدن به آن، برآمده و یا سخت باشد. معمولا گفته می شود که ظاهر زگیل های تناسلی مشابه گل کلم است.

زگیل های تناسلی ممکن است به شکل برآمدگی های تکی باشند و یا در گروه های جمعی کوچک پدیدار شوند. زگیل های بعدی ممکن است با گذر زمان در آن ناحیه شکل گیرند.

حتما بخوانید

آیا می دانید علت به وجود آمدن زگیل تناسلی در مردان چیست؟ آیا با روش های درمان زگیل تناسلی در مردان آشنا هستید؟ جهت کسب اطلاعات بیشتر بر روی دکمه زیر کلیک کنید

زگیل تناسلی در مردان

زگیل های تناسلی در مردان
در این عکس زگیل تناسلی در مردان را مشاهده می کنید

چه چیزی منجر به ایجاد زگیل تناسلی و زگیل معمولی می شود؟

با این که به دلیل شباهت های ظاهری خاص، افراد معمولا زگیل های تناسلی را با زگیل های معمولی اشتباه می گیرند، اما دلایل به وجود آورنده آن ها کاملا متفاوت هستند.

عوامل موثر بر ایجاد زگیل معمولی

تقریبا نیمی از بزرگسالان در طول عمر خود حداقل یک بار زگیل های معمولی را بر روی بدن خود تجربه می کنند، اما دلایل شکل گیری این ضایعات پوستی مشخص نیستند. فاکتور های زیادی می توانند ریسک شکل گیری زگیل های معمولی در افراد را بالا ببرند.از جمله رایج ترین فاکتور های ریسکی برای شکل گیری زگیل های معمولی می توان به موارد زیر اشاره داشت:

◾ اصطحکاک و کشیده شدن

تماس پوست با مواد پارچه ای خاص مربوط به لباس های مختلف و لباس های زیر می تواند منجر به شکل گیری زگیل های معمولی شود. مالیده شدن مکرر پوست به پارچه لباس ها می تواند پوست ظریف و حساس ناحیه تناسلی را آزار داده و منجر به شکل گیری این برآمدگی های کوچک پوستی شود. اصطحکاک و برخورد مربوط به روابط جنسی نیز می تواند منجر به بروز زگیل های معمولی گردد.

◾بارداری

ایجاد تغییرات در سیستم هورمونی خانم ها در حین بارداری می تواند ریسک شکل گیری زگیل های معمولی را بالا ببرد. زگیل ها می توانند در حین دوره بارداری به سرعت رشد کنند.

◾چاقی

افرادی که وزن زیادی دارند و یا چاق هستند احتمال دارد مشکل زگیل های معمولی را تجربه کنند. وزن اضافه منجر به افزایش سطح بیرونی پوست و در نتیجه اصطحکاک بیشتر شود و مکان های بیشتری برای شکل گیری زگیل های معمولی وجود خواهد داشت.

◾دیابت نوع ۲

زگیل های معمولی ممکن است نشانه مربوط به نوع دوم از بیماری دیابت باشند و یا این که میزان انسولین بدن خیلی بالا باشد.

◾سن

زگیل های معمولی و تناسلی معمولا در افرادی با بیش از ۶۰ سال سن رایج هستند.

◾ژنتیک

اگر اعضای خانواده شما مشکل زگیل های معمولی را داشته باشند، احتمال این که شما نیز با این مشکل در آینده روبرو شوید بالا خواهد بود.

فرق بین زگیل تناسلی و زگیل معمولی
فرق بین زگیل تناسلی و زگیل معمولی

عوامل موثر بر ایجاد زگیل های تناسلی

برخلاف زگیل های معمولی، پزشکان دقیقا می دانند که چه عاملی منجر به شکل گیری زگیل های تناسلی می شود: یک عفونت انسانی خاص به نام ویروس پاپیلوما یا همان HPV. پاپیلوما یا اچ پی وی یک عفونت جنسی است که با داشتن رابطه بین افراد منتقل می شود و بسیار واگیردار است. بیش از ۱۰۰ نوع از انواع عفونت HPV شناسایی شده اند. از بین این موارد، حدود ۴۰ مورد ناحیه تناسلی را عفونی می کنند و دو مورد نیز منجر به شکل گیری زگیل های تناسلی می شوند.

ویروس HPV بسیار رایج است. تقریبا نیمی از افرادی که زندگی جنسی فعالی دارند، نوعی از عفونت اچ پی وی را تجربه می کنند. اما این مورد لزوما نمی تواند منجر به شکل گیری زگیل های تناسلی بر روی پوست شود. اما اگر باشد، حدود چند هفته تا چند ماه طول می کشد تا زگیل ها بر روی پوست پدیدار شوند.

روش های تشخیص زگیل تناسلی

اگر در مورد برآمدگی های غیر طبیعی بر روی پوست ناحیه تناسلی خود مطمئن نیستید، رفتن به ملاقات پزشک قطعا ایده خوبی به نظر می رسد. اگر فکر می کنید این ضایعات پوستی زگیل های تناسلی هستند، و یا اگر می دانید که به عفونت اچ پی وی مبتلا شده اید، باید حتما هرچه سریعتر پزشک معالج خود را ملاقات کنید.
برای انجام تشخیص اولیه، پزشک شما یک آزمایش بدنی را ترتیب خواهد داد تا به برآمدگی ها و ضایعات پوستی نگاهی داشته باشد. همچنین ممکن است پزشک معالج انجام بیوپسی را پیشنهاد کند.

تشخیص زگیل تناسلی با بیوپسی

در پروسه تشخیصی بیوپسی (biopsy)، پزشک شما تکه ای از برآمدگی یا ضایعات پوستی را جدا می کند. سپس آن ها ناحیه مربوطه و یا برآمدگی ها را منجمد خواهند کرد و این کار به شکل کامل در مطب انجام می شود. سپس بافت جدا شده را به یک آزمایشگاه خواهند فرستاد تا در آنجا به کمک میکروسکوپ و تجهیزات آزمایشگاهی مورد بررسی قرار گیرد. تکنیسین آزمایشگاهی معمولا می تواند با توجه به ارزیابی های صوری خود با میکروسکوپ، تشخیص را انجام دهد.
اگر نتایج واضح نباشند، پزشک شما ممکن است انجام آزمایش های خونی را برای تشخیص مشکلات احتمالی تجویز کند.

تفاوت زگیل تناسلی و زگیل معمولی

درمان زگیل تناسلی و زگیل معمولی

زگیل های معمولی ممکن است نیازی به درمان شدن نداشته باشند. مگر این که بنا به دلایلی تحریک شوند و یا برای شما مشکلاتی به وجود آورند. با این حال در حالت کلی بهتر است کاری به تگ های پوستی نداشته باشید.

یکی از روش های شایع درمان زگیل تناسلی استفاده از پماد زگیل تناسلی می باشد. برای آشنایی با انواع پماد زگیل و روش استفاده از هریک بر روی دکمه قرمز رنگ کلیک کنید.

پماد زگیل تناسلی

همچنین نیازی به درمان زگیل های تناسلی نیز وجود ندارد. اگر تصمیم گرفته اید که آن ها را درمان نکنید، زگیل ها ممکن است خیلی زود و به شکل ناگهانی از بین بروند.
اما اگر تصمیم شما بر این است که تگ های پوستی تناسلی و زگیل های تناسلی خود را درمان کنید، گزینه های درمانی پیش روی شما مشابه هم هستند. این درمان ها شامل موارد زیر می شوند:

☑️ عمل جراحی

پزشک معالج شما می تواند از یک اسکالپل برای برداشتن زگیل تناسلی و زگیل معمولی استفاده کند.

☑️ لیزر

اشعه های نور قوی می توانند به این برآمدگی ها تابانده شده تا زگیل تناسلی و زگیل معمولی شما را بسوزانند. پس از مردن آن ناحیه از پوست، این برآمدگی ها خواهند افتاد.

☑️ بستن رگ (ligation)

پزشک معالج شما می تواند از یک حلقه داغ سیمی استفاده کند تا تگ های پوستی یا بافت های زگیل های تناسلی را خیلی زود از بدن حذف کند. نام این پروسه درمانی نیز LEEP است.

حتما بخوانید

علاوه بر روش های گفته شده روش های دیگری هم چون کرایو تراپی برای درمان انواع زگیل تناسلی وجود دارد که امروزه بسیاری از پزشکان از این روش استفاده می کنند. جهت کسب اطلاعات بیشتر بر روی دکمه زیر کلیک نمایید.

درمان زگیل تناسلی

درمان زگیل تناسلی خفیف

برای پیشگیری از ابتلا به زگیل تناسلی  چه کارهایی باید انجام دهیم؟

هنوز مشخص نیست که تگ های پوستی چرا و چگونه شکل می گیرند، بنابراین راه های دقیق و شناخته شده ای برای پیشگیری از آن ها وجود ندارند.

استفاده از کاندوم در رابطه جنسی

با این حال شما می توانید سعی کنید از شکل گیری زگیل های تناسلی جلوگیری کنید. خودداری از روابط جنسی می تواند قابل اعتماد ترین راه برای جلوگیری از رسیدن ویروس اچ پی وی به بدن شما و شکل گیری زگیل های تناسلی باشد.
با این حال اگر زندگی جنسی فعالی دارید، می توانید با داشتن رابطه جنسی امن، ریسک ابتلا به این ویروس عفونی را کاهش دهید. این به معنای استفاده از کاندوم در هر رابطه جنسی است.

واکسن HPV

همچنین می توانید از واکسن اچ پی وی استفاده کنید. این واکسن به شما در مقابله با اکثر حالت های ویروس اچ پی وی کمک خواهد کرد، از جمله انواعی از اچ پی وی که منجر به شکل گیری زگیل های تناسلی می شوند و یا ریسک بروز سرطان رحم را به همراه دارند.
با این که واکسن این ویروس به صورت کلی برای نوجوانان و جوانان پیشنهاد می شود، حتی اگر بیش از ۲۵ سال سن دارید هنوز هم می توانید از آن استفاده کنید. چرا که ممکن است کماکان مزایای محافظه کارانه و پیشگیرانه خود را داشته باشید. بدین منظور با پزشک خود برای گرفتن یک تصمیم مناسب مشورت کنید.

نتیجه گیری
روش های درمانی برای زگیل های معمولی و زگیل های تناسلی کاملا تاثیرگذار و موفقیت آمیز هستند. با این حال حتی با انجام درمان هیچ ضمانتی وجود ندارد که تگ های پوستی دوباره بر روی پوست شما شکل نگیرند.

و اگر شما با زگیل های پوستی دست و پنجه نرم می کنید، درمان نمی تواند عفونت اچ پی وی شما را از بدنتان خارج کند. این ویروس در بدن شما باقی می ماند. بدین معنا که در آینده احتمال شکل گیری دوباره زگیل های تناسلی در بدن شما وجود دارد.
زگیل های معمولی و زگیل های تناسلی هیچ کدام به عنوان مشکلات جدی و خطرناک پوستی شناخته نمی شوند و این برآمدگی ها معمولا نمی توانند عاملی برای نگرانی فرد باشند.

با این حال اگر شاهد هر چیز غیر معمول و خاصی هستید حتما به پزشک خود مراجعه کنید. از جمله این علائم و نشانه ها می توان به خون ریزی، تغییر در اندازه و یا تغییر رنگ ناگهانی اشاره کرد.


دکتر رضا ولی پور متخصص کلیه، مجاری ادراری و تناسلی

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 24 ساعت پس ثبت سوال از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر ندا دوشنبه ۲۹ شهریور ۰( 5 روز پیش) تعداد بازدید: 5 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکترخسته نباشی.حدوردوهفتس متوجه شدم ی گوشت اضافه که رنگشم خیلی روشنه ومثل بالن ازپایین باریک ازبالایکم گرده هست فقط یدونس روفتم دکترگفت شبیه زگیل وبایدپاپ اسمیربدی پومادم برام نوشت گفت یروزدرمیون استفاده کن حالاواقعامن خیلی میترسم اقای دگترواقعازگیل تناسلیه وخطرناکه مرسی ازجوابگویتون ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر رضا ولی پور دوشنبه ۲۹ شهریور ۰( 5 روز پیش)

   آزمایش نمونه برداری و hpv PCR از ضایعه انجام بده 

 • تصویر کاربر شاهرخ شنبه ۲۷ شهریور ۰( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 6 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید
  روی بیضه هام نزدیک شاید دو سه سالی هست که یه تیکه گوشت سیاه درومده زیاده بهش توج نکردم چون دردو خارش نداشت ولی چند روزی متوجه شدم پایین التم هم چندتا از همون نو گوشت درومده میحاستم بدونم اینا خطرناکن زگیل هستن یانه ؟راستش من ۳۵ سالمه مجردم و رابطه های جنسی متعدد باشریکهای جنسی متفاوتی داشتم خیلی روحیه ام خراب شده امکانش هست اگر نوعش تشخیص دادید داروش هم تجویز کنید خیلی خجالت میکشم بخاطراین موضوع به پزشک مراجعه کنم .تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر رضا ولی پور شنبه ۲۷ شهریور ۰( 1 هفته پیش)

   آزمایش HPV PCR در آزمایشگاه بیمارستان فرهیختگان از ضایعه انجام و با جواب آن مراجعه حضوری به کلینیک دیابت تابان روزهای یکشنبه و چهارشنبه ساعت ۴-۶ داشته باشید

 • تصویر کاربر امیر شنبه ۲۷ شهریور ۰( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 11 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر چندین ساله که یک دانه رنگ خود پوست روی رانم دور از آلت تناسلی وجود دارد ممکنه که زگیل باشخ؟
  1. تصویر کاربر دکتر رضا ولی پور شنبه ۲۷ شهریور ۰( 1 هفته پیش)

   آزمایش HPV PCR در آزمایشگاه بیمارستان فرهیختگان از ضایعه انجام و با جواب آن مراجعه حضوری به کلینیک دیابت تابان روزهای یکشنبه و چهارشنبه ساعت ۴-۶ داشته باشید

 • تصویر کاربر امیر شنبه ۲۷ شهریور ۰( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 4 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر چندین ساله که یک دانه رنگ خود پوست روی رانم دور از آلت تناسلی وجود دارد ممکنه که زگیل باشخ؟
  1. تصویر کاربر دکتر رضا ولی پور شنبه ۲۷ شهریور ۰( 1 هفته پیش)

   آزمایش HPV PCR در آزمایشگاه بیمارستان فرهیختگان از ضایعه انجام و با جواب آن مراجعه حضوری به کلینیک دیابت تابان روزهای یکشنبه و چهارشنبه ساعت ۴-۶ داشته باشید

 • تصویر کاربر امیر شنبه ۲۷ شهریور ۰( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 7 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر چندین ساله که یک دانه رنگ خود پوست روی رانم دور از آلت تناسلی وجود دارد ممکنه که زگیل باشخ؟
  1. تصویر کاربر دکتر رضا ولی پور شنبه ۲۷ شهریور ۰( 1 هفته پیش)

   آزمایش HPV PCR در آزمایشگاه بیمارستان فرهیختگان از ضایعه انجام و با جواب آن مراجعه حضوری به کلینیک دیابت تابان روزهای یکشنبه و چهارشنبه ساعت ۴-۶ داشته باشید

 • تصویر کاربر ثمین یکشنبه ۲۸ شهریور ۰( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 9 مشاهده پرسش
  با سلام
  خدا قوت
  بنده مدتها این برآمدگی را به صورت ریز روی شرمگاه و قسمت نزدیک به کشاله ران داشتم.
  الآن چند روزی است که احساس میکنم کمی بزرگتر شده.
  ابته چند سالی هست که روی گردنم یکی دو تا زایده گوشتی اندازه سر سوزن دارد و دخترم هم روی دستها و انگشتهای پایش زگیلهای ریزی بود که سوزاندیم.
  اما چون این یکی جای خاصی بود نگران شدم.
  لطفاً بفرمایید چکاری انجام بدهم.
  1. تصویر کاربر دکتر رضا ولی پور یکشنبه ۲۸ شهریور ۰( 1 هفته پیش)

   آزمایش HPV PCR و نمونه برداری از ضایعه در آزمایشگاهی که این کار را انجام می‌دهد  انجام بدین 

 • تصویر کاربر فرزاد یکشنبه ۲۸ شهریور ۰( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 5 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر
  اقای دکتر من یک سال پیش دچار ویروس hpv شدم و رفتم دکتر و ایشون هم کرایو کردن
  بعد از چند ماه الان متوجه شدم زیر بغلم و کمرم هم زائده گوشتی هست که نمیدونم از ویروس hpvهست یا نه
  حدود یک سال هم هست رابطه نداشتم
  الان خیلی هم میترسم که اگر ازدواج کنم همسرم مبتلا میشه یا نه؟!
  و سوال بعدی اینه که برای زیر بغل و کمر هم به دکتر مراجعه کنم و از بین ببرم !؟
  یه سوال دیگه هم که داشتم بعضی از پیج ها هستن که تبلیغات میکنن با گانودرما و جیسینگ کاملا این بیماری رو درمان میکنن ایا این صحت داره!؟
  1. تصویر کاربر دکتر رضا ولی پور یکشنبه ۲۸ شهریور ۰( 1 هفته پیش)

   گانودرما کلاه برداریه - احتمالا منگوله پوستیه -زگیل در ۹۰ درصد موارد خودبخود یا با درمان مثل کرایو خوب میشه 

 • تصویر کاربر بی چهارشنبه ۲۴ شهریور ۰( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 15 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر

  من در سال 93 باردار شدم و در روزهای پایانی ماه هشتم دونه های سفیدرنگی در حدود ۶ یا ۷ تا بر روی دستگاه تناسلی قسمت لابیا نمایان شد ، دکتر زنان من گفتن زگیل تناسلی هست و نمیتونی زایمان طبیعی داشته باشی هر چند اون دونه های سفیدرنگ مشابهتی با عکسهای زگیل تناسلی که در اینترنت جستجو کرده بودم نداشت ، بعد از سزارین ظرف یکهفته همشون باهم ناپدید شدن ولی این موضوع تمام ذهن منو درگیر کرده بود
  بفاصله ی پنج یا شش ماه بعد رفتم آزمایش دادم اچ پی وی و جواب آزمایش منفی بود
  بعد از اون سالانه چکاپ زنان انجام دادم و هیچ مشکلی نبود ، اواخر سال ۹۸ مجددا دکتر زنان مراجعه کردم و خودم درخواست کردم آزمایشات کامل انجام بشه ، ایشون گفت جدیدا غربالگری اچ پی وی همه باید انجام بدن منم گفتم اوکیه هرچند قبلا دادم و منفی بوده
  مجدد پاسخ آزمایش منفی بود .
  امسال در ناحیه ی تناسلی نزدیک به مقعد و همینطور نزدیک به دستگاه تناسلی در ناحیه کشاله ران نقاط برجسته ای احساس کردم و خودم بررسی کردم و دیدم شبیهه زگیل هست ،
  الان برام سوال شده که اینها زگیل تناسلی هستند؟
  پس چطور آزمایشهای من منفی بوده؟

  و اگر نیست برای ازبین بردن اینها چکاری باید انجام بشه
  1. تصویر کاربر دکتر رضا ولی پور چهارشنبه ۲۴ شهریور ۰( 1 هفته پیش)

   عکسها زگیل هستن توضیحش طولانیه 

 • تصویر کاربر E سه شنبه ۲۳ شهریور ۰( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 7 مشاهده پرسش
  سلام وقتتون بخیر
  جوان ۲۱ ساله ای هستم که تابحال هیچ رابطه ای نداشتم ولی مدتی است یک زگیل خیلی کوچک روی بیضه ام به وجود اومده و هیچ خارش و سوزشی ندارد
  طبق مطالبی که خوندم نرم است و شکل گل کلمی ندارد(ضمنا برحسب ژنتیک یک زگیل معمولی در زیر بغلم نیز وجود دارد)
  میخواستم بدانم تناسلی است یا خیر...
  1. تصویر کاربر دکتر رضا ولی پور سه شنبه ۲۳ شهریور ۰( 1 هفته پیش)

   آزمایش HPV PCR در آزمایشگاه بیمارستان فرهیختگان از ضایعه انجام و با جواب آن مراجعه حضوری به اینجانب در کلینیک دیابت تابان روزهای یکشنبه و چهارشنبه ساعت ۴-۶ داشته باشید

 • تصویر کاربر milad سه شنبه ۲۳ شهریور ۰( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 28 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر حدود 4ماهی میشه دوزایده روی ختنه گاهم دارم راستش دکتر رفتم سریع بهم گفت بیا کرایو کن پیش یکی دیگه رفتم بهم گفت این 50. 50هستش نميشه گفت زگیله یا ممکنه باشه پیش پزشک هم اولش رفته بودم گفت زگیل نیست شما بد ختنه شدید در دوران کودکی من الان خیلی میترسم الان 4 ماهه اينو درآوردم و ناراحتم ميخوام تشخیص شمارو هم بدونم ممنونم از شما
  1. تصویر کاربر دکتر رضا ولی پور شنبه ۲۰ شهریور ۰( 2 هفته پیش)

   آزمایش HPV PCR در آزمایشگاه بیمارستان فرهیختگان از ضایعات انجام و با جواب آن مراجعه حضوری به اینجانب در کلینیک دیابت تابان روزهای یکشنبه و چهارشنبه ساعت ۴-۶ داشته باشید

  2. تصویر کاربر milad یکشنبه ۲۱ شهریور ۰( 2 هفته پیش)
   آقاي دكتر من ساكن گيلان هستم واندازه ي اين ضايعات اندازه ي يك سوم يك دانه برنجه تشخيصتون امكان داره زگيل باشه
  3. تصویر کاربر دکتر رضا ولی پور سه شنبه ۲۳ شهریور ۰( 1 هفته پیش)

   نمیشه چیزی گفت باید آزمایش رو انجام بدی

  4. نمایش سایر 2 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر