دکتر ولی پور
متخصص و فوق تخصص اورولوژی

آیا زگیل تناسلی در مردان درمان قطعی دارد؟

درمان قطعی زگیل تناسلی در مردان چیست؟ در این مطلب دکتر رضا ولی پور فوق تخصص اورولوژی قصد دارد انواع درمان های موجود زگیل تناسلی را بررسی کند.

تاکنون هیچ درمان قطعی زگیل تناسلی یافت نشده اما روش های درمانی برای رهایی از علائم ایجاد شده توسط این ویروس در دسترس می باشند.

این بدان معنی است که فردی که برای یک بار دچار زگیل تناسلی مردان میشود تا آخر عمر ویروس HPV در بدنش می ماند. اما هر گاه زگیل های تناسلی به سراغش آمدند می توان با روش های درمانی آن ها را از بین برد.

کرایو
می توان جهت از بین بردن زگیل های تناسلی و پوست از کرایو تراپی در یک مطب پزشکی استفاده کرد.

درمان قطعی ویروس اچ پی وی

به گفته مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها، از میان بیش از ۱۵۰ گونه HPV (ویروس پاپیلومای انسان) حداقل ۴۰ نوع می توانند زگیل مقعدی ایجاد کرده و یا ناحیه تناسلی را آلوده کنند. اغلب این عفونت ها هیچ گاه سبب ایجاد علائمی نشده و بدون هیچ درمانی به صورت خود به خود برطرف می شوند.

اما اگر عفونتی پایدار باشد، در حالی که برخی انواع HPV می توانند سبب ایجاد زگیل تناسلی شوند برخی دیگر می توانند سبب ایجاد طیفی از انواع سرطان ها از جمله سرطان دهانه رحم و حلقی – دهانی شوند. سرطان حلقی – دهانی سرطانی است که در پشت و کناره های حلق، لوزه ها و قاعده زبان بروز می کند.

دیگر انواع HPV می توانند سبب ایجاد زگیل های پوستی غیر تناسلی و شایع بر روی دیگر نواحی بدن شوند.

درمان ویروس اچ پی وی به مشکل خاص و علائم ایجاد شده توسط ویروس بستگی دارد. در حال حاضر، هیچ راه درمانی برای رهایی از ویروس HPV پس از ابتلا به آن وجود ندارد.

درمان زگیل تناسلی مردانه - عکس زگیل تناسلی مرد

آیا زگیل تناسلی درمان می شود؟

زگیل های تناسلی که معمولا توسط انواع ۶ و ۱۱ HPV به وجود می آیند می توانند در ناحیه تناسلی، مقعد، واژن، مجرای میزراه و بر روی دهانه رحم پدیدار شوند.

جهت درمان قطعی زگیل های تناسلی خارجی، دارو هایی وجود دارند که به وسیله پزشک یا خود بیمار اعمال می شوند.

آیا زگیل تناسلی خارش دارد؟ آیا زگیل تناسلی در بارداری هم ممکن است به وجود بیاید؟ جهت کسب اطلاعات بیشتر و آشنایی با انواع زگیل تناسلی بر روی دکمه زیر کلیک کنید

انواع زگیل تناسلی

درمان خانگی زگیل تناسلی در مردان

داروهایی را که می توان خود در خانه بر روی زگیل ها اعمال کرد عبارتند از:

* پماد ایمی کوئیمود

یک داروی تقویت کننده سیستم ایمنی است که تولید اینترفرون ها و دیگر مواد سیستم ایمنی را تحریک می کند.

* محلول یا ژل پودوفیلوکس

تقسیم سلولی را متوقف کرد و سبب مرگ بافت زگیل می شود.

* سین کاتچین

یک نوع عصاره چای سبز است.

برای آشنایی با نحوه مصرف انواع  پماد زگیل تناسلی و عوارض هر یک از آنها بر روی دکمه زیر کلیک کنید

پماد زگیل تناسلی

داروی زگیل تناسلی در آقایان

برای درمان زگیل تناسلی مردان می توان دارو های زیر را برای بیمار تجویز کند:

رزین پودوفیلین

مانند پودوفیلوکس بوده و رشد سلولی را متوقف می کند.

اسید تری کلرو استیک

زگیل ها را به صورت شیمیایی می سوزاند.

اسید بی کلرواستیک

عملکردی مانند مورد بالا دارد.

علاوه بر این موارد، پزشک می تواند جهت درمان زگیل های خارجی کرایو تراپی (انجماد زگیل ها) یا دیگر روش های مختلف جراحی (برش، الکترو سرجری، لیزر درمانی) را بکار گیرد.

درمان زگیل های تناسلی داخلی می تواند شامل کرایو تراپی به وسیله نیتروژن مایع، برداشت جراحی، اسید تری کلرواستیک یا اسید بی کلرواستیک شود.

زگیل تناسلی

برای درمان زگیل تناسلی روش های بسیاری وجود دارد اما کدام یک از روش های درمان زگیل تناسلی غیر قابل بازگشت است؟ برای آشنایی با انواع روش های درمان زگیل تناسلی بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

درمان زگیل تناسلی

روش های درمانی برای تغییرات پیش سرطانی دهانه رحم

در زنان، برخی از انواع HPV می توانند سبب رشد سلول های پیش سرطانی بر روی سطح دهانه رحم شوند. این مورد به دیسپلازی دهانه رحم شناخته شده که می تواند به سرطان دهانه رحم منجر شود.

به گفته مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها، تقریبا تمامی موارد سرطان دهانه رحم به وسیله HPV ایجاد شده که ۷۰ درصد آن ها ناشی از انواع ۱۶ و ۱۸ HPV می باشند.

انجام آزمایش های HPV یا پاپ احتمال اطلاع یافتن زود هنگام از ابتلا را بالا برده و از بین بردن این زائده های پیش سرطانی می تواند به پیشگیری از توسعه سرطان دهانه رحم کمک کند. دیسپلازی شدید دهانه رحم به وسیله یکی از چندین روش جراحی از جمله موارد زیر درمان می شود:

۱- کرایو سرجری

نوعی جراحی است که شامل استفاده از سرمای شدید برای از بین بردن بافت های غیر طبیعی مانند تومورها می شود. این جراحی اغلب شامل استفاده از نیتروژن مایع است ، اگرچه دی اکسید کربن و آرگون نیز ممکن است استفاده شود.

۲- لیزر درمانی

یک پزشک جراح برای انجام این پروسه درمانی بر روی زگیل های تناسلی، از نور لیزر برای سوزاندن بافت های مربوط به زگیل ها استفاده می کند.
در این پروسه درمانی فرد معمولا یا بی حسی موضعی و یا بیهوشی عمومی را دریافت خواهد کرد؛ این موضوع به تعداد و اندازه زگیل های روی پوست بستگی دارد.
یک پزشک ممکن است جراحی لیزری را به مراجعه کننده خود پیشنهاد کند به خصوص زمانی که زگیل های تناسلی وی مشکلات زیر را داشته باشند:

 •  دسترسی به آن ها سخت باشد
 • درمان آن ها به کمک روش های دیگر سخت باشد
 •  تعداد و اندازه آن ها زیاد باشد
 •  بسیار حساس و بزرگ باشند

انتظار می رود بیمار پس از انجام جراحی لیزری در حدود ۴ هفته بهبود کامل پیدا کند.

عوارض لیزر درمانی زگیل تناسلی

این پروسه درمانی نیز عوارض جانبی خاص خود را دارد که از جمله آن ها می توان به این موارد اشاره کرد:

 • خون ریزی
 • زخم شدن پوست
 • درد در بیمار
 •  حساس شدن و قرمزی ناحیه مورد نظر

۳- کونیزاسیون با چاقوی سرد (مخروط برداری با چاقوی سرد)

در این روش به وسیله اسکالپل یا چاقوی لیزری یک قسمت مخروطی شکل از بافت غیر عادی دهانه رحم برداشته می شود.

۴- الکتروسرجری

جراحی الکتریکی به طور معمول در جراحی های ناحیه ای برای برش ، انعقاد ، پر کردن ، ساییده شدن و جمع شدن بافت استفاده می شود. فرکانس بالا (۱۰۰ کیلوهرتز تا ۵ مگا هرتز) ، جریان الکتریکی متناوب در ولتاژهای مختلف (۲۰۰ تا ۱۰ هزار ولت) از طریق بافت عبور داده می شود تا گرما تولید کند و قسمت تعیین شده را بسوزاند.

۵- هیسترکتومی

در صورتی که دیپسلازی دهانه رحم تا به سرطان دهانه رحم پیشروی کرده باشد، ممکن است به بیمار خانم توصیه شود تا عمل هیسترکتومی انجام داده و یا تحت پرتو درمانی، شیمی درمانی یا هر دوی آن ها قرار گیرد. هیسترکتومی عمل جراحی برداشت رحم می باشد.

درمان سرطان های مرتبط با HPV در دیگر بخش های بدن

HPV علاوه بر ایجاد سرطان دهانه رحم می تواند انواع مختلف دیگری از سرطان را نیز ایجاد کند:

 • سرطان مقعد
 • سرطان حلقی – دهانی
 • سرطان آلت تناسلی مردانه
 • سرطان واژن
 • سرطان فرج

در حال حاضر، هیچ معیار مشخصی برای غربالگری سرطان های مرتبط با HPV بجز سرطان دهانه رحم وجود ندارد. به همین دلیل معمولا این سرطان ها تنها هنگامی یافت می شوند که سبب ایجاد علائم شده اند. درمان این سرطان ها به مرحله سرطان در هنگام تشخیص بستگی دارد.

درمان های خانگی برای زگیل های تناسلی متداول

زگیل های پوستی متداول مخصوصا در کودکان اغلب بدون هیچ درمانی به صورت خود به خود از بین می روند. با این حال، از بین رفتن زگیل می تواند ۲ تا ۳ سال به طول انجامد به همین دلیل بسیاری از افراد تصمیم می گیرند تا آن ها را درمان کنند.

درمان های خانگی زگیل تناسلی و محصولات بدون نسخه برای درمان زگیل ها معمولا برای افراد دارای وضعیت سلامتی خوب، ایمن هستند. در صورتی که فرد به دیابت، از دست دادن حس در پا ها یا گردش خون ضعیف در آن ها دچار باشد نباید سعی کند تا خود زگیل های پایش را درمان کند. این فرد برای درمان باید به پزشک مراجعه کند.

یک روش درمان زگیل ها در خانه استفاده از یک محصول بدون نسخه و موضعی است که حاوی سالسیلیک اسید می باشد. برای بدست آمدن بهترین نتایج، قبل از اعمال سالسیلیک اسید باید ناحیه زگیل را در آب گرم فرو برده و با استفاده از یک سوهان یک بار مصرف لایه های مرده پوست در آن ناحیه را از بین برد. قبل از هر بار درمان باید مراحل فرو بردن در آب و برداشتن پوست تکرار شوند.

یک روش مشابه با مورد قبل، فرو بردن زگیل در آب و ساییدن آن است. پس از انجام این روش باید زگیل را به وسیله یک قطعه کوچک چسب پوشاند. پس از ۵ تا ۶ روز باید چسب را تعویض کرده و در هر بار تعویض نیز مراحل فرو بردن در آب و ساییدن تکرار شوند.

محصولات کرایو تراپی بدون نسخه که جهت از بین بردن بافت غیر عادی زگیل را منجمد می کنند نیز در دسترس می باشند اما استفاده از آن ها می تواند دردناک باشد. علاوه بر آن، این موارد به اندازه درمان کرایو تراپی که یک پزشک می تواند انجام دهد موثر نیستند.

درمان خانگی زگیل های تناسلی با کرم های موضعی

کرم هاى موضعى زیکلارا، آلدرا و ایمیکویمود، توانایی سیستم ایمنی بدن شما را برای مبارزه با زگیل های تناسلی افزایش می دهند.

هنگامی که این کرم بر روی پوست شما زده شده است، باید از تماس جنسی اجتناب کنید. این کرم ممکن است عملکرد کاندوم ها را ضعیف کرده و پوست شریک شما را اذیت کند.

یکی از عوارض جانبی احتمالی این دارو، قرمزی پوست است. سایر عوارض جانبی شامل تاول، بدن درد، سرفه، بثورات  جلدی و خستگی می باشد.

درمان خانگی زگیل های تناسلی با پدوفیلین

پدوفیلین یک رزین گیاهی است که بافت زگیل های تناسلی را از بین می برد. این کار باید توسط پزشک انجام شود. پزوفیلوکس شامل همان ترکیب فعال است، اما بیمار خودش می تواند در خانه از آن استفاده کند.

درمان خانگی زگیل های تناسلی با اسید تری کلرواستیک

این ماده ى شیمیایی زگیل های تناسلی را سوزانده و می تواند برای زگیل های داخلی هم استفاده شود. عوارض جانبی آن سوزش خفیف پوست، زخم  و یا درد را شامل می شود.

درمان خانگی زگیل های تناسلی با سینکاتچینز یا ورجین

نوعى کرم برای درمان زگیل های خارجی و زگیل های مقعد و اطراف آن است. عوارض جانبی این دارو اغلب خفیف بوده و ممکن است شامل قرمزی پوست، خارش یا سوزش و درد باشد.

⚠توجه: استفاده از داروهای بدون نسخه در این مورد می تواند باعث درد و سوزش بیشتر شود.

درمان های پزشکی برای زگیل های پوست

در صورتی که فرد جهت درمان زگیل های خود به پزشک مراجعه کند ممکن است یکی از موارد زیر را دریافت کند:

کرایو تراپی

در این پروسه درمانی از نیتروژن مایع برای منجمد کردن زگیل های تناسلی استفاده می شود. نیتروژن باعث ایجاد شدن یک تاول دور زگیل می شود و پس از این که تاول های روی پوست بهبود پیدا می کنند زگیل ها نیز همراه با آن ها خواهند افتاد.
کریوتراپی یک روش درمانی سریع و موثر برای زگیل های تناسلی است با این حال برخی افراد ممکن است به چندین جلسه درمانی نیاز داشته باشند تا به نتایج مورد نظر خود در گذر زمان برسند.

عوارض درمان زگیل تناسلی با کرایو تراپی

همچون هر پروسه درمانی دیگری کریوتراپی هم شامل برخی عوارض جانبی و مشکلات خاص است که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد

 • درد
 • ورم ناحیه مورد نظر
 • یک حس سوزش کم در پوست

کانتاردین

یک ماده شیمیایی که سبب تشکیل تاول در زیر زگیل می شود.

الکتروسرجری یا LEEP ( فرایند برش به وسیله حلقه با جریان الکتریکی)

در این مورد زگیل به وسیله یک جریان الکتریکی سوزانده شده و با استفاده از کورتاژ برداشته می شود. کورتاژ تکنیکی است که در آن زگیل به وسیله یک تیغ تیز یا ابزاری قاشق مانند برداشته می شود.

الکترود درمانی یا همان Electrodesiccation به عنوان یک روش بسیار موثر در درمان زگیل های تناسلی شناخته می شود. طبق گزارش محققین و مشاهده گر‌ها، بیش از ۹۴ درصد از افرادی که این پروسه درمانی را به خوبی طی کرده اند در عرض ۶ هفته از شر زگیل های تناسلی خود راحت شده بودند.

عوارض جانبی الکتروسرجری

از جمله عوارض جانبی این پروسه درمانی می توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • خون ریزی
 • عفونت
 • زخم شدن ناحیه
 • ایجاد تغییرات در رنگ پوست
 • جراحی لیزری

برش (بریدن زگیل)

در صورتی که این روش های درمانی موفق نشوند، پزشک می تواند از روش های درمانی قوی تر مانند لیزر درمانی، لایه بردار های شیمیایی، تزریقات بلئومایسین و دارو های ضد سرطان استفاده کند.

ایمونوتراپی

می تواند یک گزینه برای زگیل های مقاوم به دیگر روش های درمانی باشد.

این نوع درمان شامل مقادیری از پروتئین های طبیعی مقابله کننده با ویروس به نام اینترفرون می باشد. این پروتئین ها می توانند به تقویت سیستم ایمنی کمک کنند.

چگونه باید از بروز زگیل های پوستی شایع پیشگیری کرد؟

HPV فراگیر است یعنی در همه جا یافت می شود. به همین ترتیب جلوگیری از تمامی زگیل ها می تواند غیر ممکن باشد.
با این حال، می توان با پیروی از این پیشنهادات معقول احتمال ابتلا به زگیل ها را کاهش داد:

 • ناخن نجوید و یا گوشه ناخن های خود را خارج نکنید.
 • از خاراندن و لمس زگیل های موجود اجتناب کنید.
 • زگیل های افراد دیگر را لمس نکنید.
 • تیغ ها، حوله ها، جوراب ها یا کفش های خود را با دیگران به اشتراک نگذارید.
 • جهت اجتناب از ابتلا به زگیل های کف پا، در حمام های عمومی، رختکن ها و اطراف استخر های شنا از دمپایی یا سندل های حمام استفاده کنید.
 • در صورت ابتلا به یک زگیل کف پا، جهت خودداری از انتشار آن به دیگران در هنگام راه رفتن در اطراف خانه از کفش یا دمپایی استفاده کنید.
 • از آنجایی که رطوبت به انتشار زگیل ها کمک می کند، هر گونه زگیل بر روی پای خود را خشک نگه دارید.

دکتر رضا ولی پور متخصص اورولوژی در شهرک غرب

رزرو وقت

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 24 ساعت پس ثبت سوال از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر M.sh سه شنبه ۲۷ آبان ۹۹( 6 روز پیش) تعداد بازدید: 3 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر ،حدود ۲ماه پیش روی آلت تناسلی من یه چیزی مثل جوش زد که من اهمیت ندادم میخاستم بکنمش که نشد و الان بعد مدت زیادی بزرگتر شده میخاستم ببینم اگه زگیل تناسلی هست راه درمانش چی هست ممنون.
  1. تصویر کاربر دکتر رضا ولی پور سه شنبه ۲۷ آبان ۹۹( 6 روز پیش)

   آزمایش Hpv pcr در آزمایشگاه بیمارستان فرهیختگان انجام و مراجعه حضوری با جواب آن مراجعه کنید

   برای دریافت خدمات بیشتر
 • تصویر کاربر فرهاد چهارشنبه ۱۶ مهر ۹۹( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 5 مشاهده پرسش
  با درود
  دكتر عزيز
  در مرحله شروع يك رابطه هستم قبلا زكيل داشتم در حد چند عدد درمان كردم خوب شدم جديدا يك يا دو تا مشاهده كردم چون هنوز اولين رابطه را هم با دوستم شروع نكردم و خيلي روي اين موضوع و سرطان رحم ميترسيد فوبيا اش را داشت و همين امروز براي درمان جديد دارم مراجعه مبكنم قراره چهار روز تا شش روز ديگه سكس داشته باشيم لطفا اولا توصيه هاتون چيه دوما ايا ميتونم با علم شما بهش امنيتي بدهم سوما ميتونيم ان را به صورتي بيمه كنيم كه دچار نشود
  سپاسگزارم
  بدرود
  1. تصویر کاربر دکتر رضا ولی پور چهارشنبه ۱۶ مهر ۹۹( 1 ماه پیش)

   اولا آزمایش hpv pcr از ضایعات در آزمایشگاه بیمارستان فرهیختگان انجام بدین و شما میتوانید ویروس را با سکس انتقال بدین 

   برای دریافت خدمات بیشتر
 • تصویر کاربر Aria دوشنبه ۱۴ مهر ۹۹( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 10 مشاهده پرسش
  Man in zaye emroz didam va kandam mikhastam bebinam chi hast man hich ertebati nadashtam
  1. تصویر کاربر دکتر رضا ولی پور دوشنبه ۱۴ مهر ۹۹( 1 ماه پیش)

   آزمایش hpv pcr از ضایعات انجام بدین در آزمایشگاه بیمارستان فرهیختگان و با جواب آن مراجعه حضوری داشته باشید

   برای دریافت خدمات بیشتر
 • تصویر کاربر Aria دوشنبه ۱۴ مهر ۹۹( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 4 مشاهده پرسش
  Man in zaye emroz didam va kandam mikhastam bebinam chi hast man hich ertebati nadashtam
  1. تصویر کاربر دکتر رضا ولی پور دوشنبه ۱۴ مهر ۹۹( 1 ماه پیش)

   تکراری

   برای دریافت خدمات بیشتر
 • تصویر کاربر Samndon یکشنبه ۱۳ مهر ۹۹( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 8 مشاهده پرسش
  سلام‌ حدود دو افته ای میشه متوجه این جوش ها انتهای آیتم شدم که ن درد و نه خارشی دارد تعداد و اندازه هم ثابت هست عکس براتون ارسال کردم تشخیص شما چیست
  1. تصویر کاربر دکتر رضا ولی پور یکشنبه ۱۳ مهر ۹۹( 1 ماه پیش)

   آزمایش hpv pcr از ضایعات در آزمایشگاه بیمارستان فرهیختگان انجام بدین و با جواب آزمایش مراجعه حضوری داشته باشید 

   برای دریافت خدمات بیشتر
 • تصویر کاربر سعید شنبه ۱۲ مهر ۹۹( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 7 مشاهده پرسش
  سلام، وقت شما بخیر
  1. تصویر کاربر دکتر رضا ولی پور شنبه ۱۲ مهر ۹۹( 1 ماه پیش)

   زگیل ندارید 

   برای دریافت خدمات بیشتر
 • تصویر کاربر سعید شنبه ۱۲ مهر ۹۹( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 4 مشاهده پرسش
  سلام، وقت شما بخیر
  1. تصویر کاربر دکتر رضا ولی پور شنبه ۱۲ مهر ۹۹( 1 ماه پیش)

   زگیل ندارید

   برای دریافت خدمات بیشتر
 • تصویر کاربر ارمان پنجشنبه ۱۰ مهر ۹۹( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 4 مشاهده پرسش
  سلام
  از حدود ۳ ماه قبل متوجه خالهای قهوه ای روی تنه الت تناسلی ام شدم ولی نمیدانم که ایا زگیل است یا چیز دیگری،چه چیزی باید استفاده کنم که از بین بروند؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر رضا ولی پور پنجشنبه ۱۰ مهر ۹۹( 1 ماه پیش)

   آزمایش hpv pcr از ضایعات در آزمایشگاه بیمارستان فرهیختگان انجام بدین و مراجعه حضوری داشته باشید با جواب آن 

   برای دریافت خدمات بیشتر
 • تصویر کاربر مانی یکشنبه ۶ مهر ۹۹( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 5 مشاهده پرسش
  سلام
  من طبق آزمایشی که دادم HPV 11 LR دارم
  ضائده کوچیکی داشتم و رفتم آزمایشگاه کیوان برام برداشت.
  باز هم ضایده پیدا شده ولی خیلی کوچک.
  با درمان های گانودرما موافق هستین؟
  برای درمان خیلی توصیه میشه
  1. تصویر کاربر دکتر رضا ولی پور یکشنبه ۶ مهر ۹۹( 1 ماه پیش)

   گانودرما کلاه برداریه حتما مراجعه حضوری داشته باشید جهت معاینه و کرایو تراپی به اینجانب در کلینیک دیابت تابان در شهرک غرب خ دادمان انتهای خ درختی ساعت ۱۵ _۱۸ روزهای چهارشنبه 

   برای دریافت خدمات بیشتر
 • تصویر کاربر سجاد سه شنبه ۱۱ شهریور ۹۹( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 10 مشاهده پرسش
  سلام وقت به خیر . من این نقاط ریز رو چند ماهه که روی بدنه التم مشاهده کردم و کمی برجسته هستن . زگیل هستن؟اگر زگیل هستن خودش بهبود پیدا میکنه یا خطرناکه و حتما باید زود از بین ببرمش با لیزر و ...؟
  یک سوال دیگه هم داشتم من 4 ساله که عمل واریکوسل کردم (درجه 3 ) از اون زمان به بعد کار خاص نکردم. نیاز هست که ازمایش اسپرم بدم؟یا چیز دیگه ای ..
  1. تصویر کاربر دکتر رضا ولی پور سه شنبه ۱۱ شهریور ۹۹( 2 ماه پیش)

   سلام از ضایعات آزمایش hpv pcr در آزمایشگاه بیمارستان فرهیختگان انجام بدین و جواب رو برام بفرستین در مورد واریکوسل حتما آزمایش اسپرم انجام بدین 

   برای دریافت خدمات بیشتر
  2. تصویر کاربر سجاد سه شنبه ۱۱ شهریور ۹۹( 2 ماه پیش)
   دکتر جان ببخشید این hpv رو حتما باید انجام بدم؟ چون تا یکی دو سال دیگه رابطه ندارم که بخوام انتقالش بدم به کسی . خودش بهتر نمیشه ؟
   با تشکر
   برای دریافت خدمات بیشتر
  3. تصویر کاربر دکتر رضا ولی پور سه شنبه ۱۱ شهریور ۹۹( 2 ماه پیش)

   انجام بده مطمئن بشیم آیا بیماری را داری یا نه اگه داری چه نوعی هستش و اگر داری آیا واکسن برای شریک جنسی آینده شما داره یا نه 

   برای دریافت خدمات بیشتر
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر