درمان سرطان پروستات در مراحل اولیه و پیشرفته

در درمان سرطان پروستات ، اغلب پزشکان مختلفی با یکدیگر همکاری می کنند تا یک برنامه درمانی جامع که می تواند انواع مختلفی از درمان ها را شامل شود برای درمان سرطان پروستات و شیمی درمانی سرطان پروستات تهیه کنند.

متخصص سرطان پروستات پیشرفته

تیم های مراقبت سرطان پروستات شامل انواعی از متخصصان مراقبت سلامت مانند متخصصان مراقبت تسکینی، دستیاران پزشکی، پرستاران متخصص، پرستاران آنکولوژی، فعالان اجتماعی، داروساز ها، مشاورین، متخصصان تغذیه، فیزیوتراپ ها و غیره می شوند.

توضیحات مرتبط با رایج ترین گزینه های درمانی برای سرطان پروستات در پایین لیست شده اند. گزینه های درمانی و توصیه ها به عوامل مختلفی از جمله نوع و سطح سرطان، عوارض جانبی احتمالی، ترجیحات بیمار و سلامت عمومی او بستگی دارند. برنامه درمانی فرد ممکن است شامل درمان علائم و عوارض جانبی، به عنوان بخشی مهم از مراقبت سرطان باشد.

سرطان پروستات

فرد باید جهت یادگیری در ارتباط با گزینه های درمانی زمان صرف کرده و در صورتی که موردی برای او شفاف نیست سوال کند. او باید در ارتباط با اهداف هر روش درمانی، احتمال موثر بودن آن، مواردی که می توان از دریافت آن درمان انتظار داشت و عوارض جانبی دستگاه ادراری، روده ای، جنسی و هورمونی که ناشی از آن روش درمانی هستند با پزشک خود مشورت کند.

همچنین، افراد باید در ارتباط با تاثیر هر کدام از گزینه های درمانی مختلف بر عود کردن بیماری، زنده ماندن شخص و کیفیت زندگی با پزشک خود مشورت کند.

علاوه بر این، موفقیت هر روند درمانی اغلب بر مهارت و تبحر پزشک یا جراح بستگی دارد، بنابراین مهم است تا پزشکی توسط فرد انتخاب شود که در درمان سرطان پروستات تجربه دارد.

حتما بخوانید

آیا بزرگ شدن پروستات منجر به سرطان پروستات می شود؟ آیا بزرگ شدن پروستات خطرناک است؟ جهت کسب اطلاعات بیشتر بر روی دکمه زیر کلیک کنید

بزرگ شدن پروستات

از آنجایی که اکثر سرطان های پروستات در مراحل اولیه (هنگامی که به آرامی رشد می کنند) کشف می شوند، فرد نیازی به عجله در تصمیم گیری در ارتباط با درمان ندارد.

مزایا و معایب روش های درمان سرطان پروستات

در طول این زمان، مهم است که فرد در ارتباط با خطرات و مزایای همه گزینه های درمانی و همچنین زمان شروع درمان با پزشک خود مشورت کند. این موارد می توانند مرحله فعلی سرطان را تعیین کند:

✔️ ثابت بودن یا افزایشی بودن سطوح PSA (پروتئینی مرتبط با سرطان پروستات)

✔️ انتشار یافتن یا نیافتن سرطان به استخوان

✔️ سابقه سلامتی فرد

✔️ هر گونه شرایط سلامتی که فرد ممکن است به آن دچار باشد.

مراحل درمان سرطان پروستات

با اینکه توصیه های درمانی به این عوامل بستگی دارند اما اقداماتی عمومی برای سرطان پروستات در مراحل اولیه و محدود به یک ناحیه وجود دارند. گزینه های درمانی برای سرطان های پیشرفته و منتشر شده (متاستازیک) پروستات متعاقبا در این متن بیان می شوند.

سرطان پروستات در جوانان

درمان سرطان پروستات در مراحل اولیه (سطح یک تا سه):

سرطان پروستات در مراحل اولیه معمولا بسیار به آرامی پیشرفت کرده و می تواند چند سال طول بکشد تا علامت یا مشکلی مرتبط با سلامتی برای فرد ایجاد کند.

البته این در صورتی است که سرطان بتواند علامتی ایجاد کند. در نتیجه این وضعیت، ممکن است مراقبت فعال به فرد پیشنهاد شود. پرتو درمانی (امواج خارجی و براکی تراپی) یا جراحی نیز می توانند مانند آزمایشات بالینی پیشنهاد شوند.

در مردان دارای نمره بالای گلیسون، سرطان می تواند سریعتر رشد کند و بنا بر همین موضوع معمولا پروستاتکتومی رادیکال و پرتو درمانی مناسب می باشند.

پزشک قبل از پیشنهاد دادن هرگونه روش درمانی سن و وضعیت عمومی سلامت فرد را در نظر می گیرد.

درمان سرطان پروستات پیشرفته (سطح ۳)

در بیماران مبتلا به تومور های بزرگ، درمان های موضعی مانند جراحی و پرتو درمانی به احتمال کمتری سرطان را به تنهایی درمان می کنند. اغلب یک جراحی به نام پروستاتکتومی رادیکال صورت می گیرد که شامل برداشتن عقده های لنفاوی لگن نیز می شود.

پزشکان سرطان های پروستات با پیشرفت ناحیه ای را قبل از جراحی به وسیله درمان سیستمی درمان نمی کنند. از جمله درمان های سیستمی درمان نئو ادجوان به وسیله محرومیت از آندروژن و شیمی درمانی نئو ادجوان هستند.

پرتو درمانی سرطان پروستات

درمان نئو ادجوان درمانی است که قبل از جراحی صورت می گیرد. با این حال، نئو ادجوان و درمان با محرومیت از آندروژن به صورت همزمان، مراقبت استاندارد برای مردانی هستند که جهت درمان سرطان پروستات با پیشرفت ناحیه ای تحت پرتو درمانی قرار گرفته اند.

در صورتی که خطر سرطان بالا باشد، معمولا درمان با محرومیت از آندروژن به مدت ۳۶ ماه به بیمار داده می شود. همچنین مدت زمان ۲۴ ماه به عنوان حداقل زمان لازم جهت کنترل کافی این بیماری به طور گسترده پذیرفته شده است.

پرتو درمانی ادجوان، درمانی است که پس از عمل پروستاتکتومی رادیکال برای بیمار انجام می شود. این روش، مراقبتی استاندارد برای مراقبت از مردان مبتلا به گسترش فرا پروستاتی (pT3a یا pT3b)، بدون در نظر گرفتن نمره گلیسون و وضعیت حاشیه ای مثبت یا منفی آن تومور می باشد.

مثبت بودن حاشیه به این معناست که سلول هایی سرطانی در حاشیه های بافتی که از اطراف پروستات به وسیله جراحی برداشته شده است وجود دارند.

 سرطان پروستات خوش خیم

با این حال، داشتن وضعیت مثبت حاشیه ای الزاما به معنای به جای ماندن سرطان پس از عمل جراحی نمی باشد. قابل توجه بودن این یافته ها باید توسط یک پزشک بررسی شود.

نقش پرتو درمانی ادجوان برای مردانی که سرطان میکروسکوپی در عقده های لنفاوی خود دارند هنوز تحت مطالعه است. برای مردان مسنی که انتظار داشتن عمر زیادی از آنها نمی رود و یا کسانی که به بیماری جدی تری مبتلا هستند، انتظار هوشیارانه می تواند در نظر گرفته شود.

 مراقبت فعال و انتظار هوشیارانه

در صورتی که سرطان در مراحل اولیه خود باشد (به آرامی رشد کند) و درمان آن مشکلات بیشتری از خود بیماری به وجود آورد پزشک ممکن است مراقبت فعال یا انتظار هوشیارانه را برای فرد در نظر گیرد.

مراقبت فعال: درمان های سرطان پروستات می توانند سبب عوارضی جانبی از جمله اختلال نعوظ و بی اختیاری شوند. این دو عوارض به ترتیب به معنای نداشتن توانایی راست شدن آلت و حفظ آن و نداشتن توانایی کنترل جریان ادرار یا عملکرد روده ای می باشند. این روش های درمانی برای سرطان پروستات می توانند کیفیت زندگی یک مرد را به طور جدی تحت تاثیر قرار دهد.

منظور از مراقبت فعال در روش های درمانی سرطان پروستات چیست؟

علاوه بر آن، بسیاری از سرطان های پروستات به آرامی رشد کرده و هیچ علامت یا مشکلی به وجود نمی آورند. به همین دلیل، اکثر مردان به تاخیر انداختن درمان سرطان را به شروع فوری درمان ترجیح می دهند. این وضعیت مراقبت فعال نامیده می شود.

در حین مراقبت فعال، علائم حاکی از بدتر شدن سرطان به طور دقیق پایش می شوند. در صورت مشاهده بدتر شدن سرطان درمان پروستات شروع خواهد شد.

مراقبت فعال معمولا برای مردانی در نظر گرفته می شود که دارای احتمال خطر کم و سرطانی با سطح پایین هستند که در صورت نشان دادن علائم بدتر شدن می تواند به طور موضعی درمان شود.

انجمن سرطان شناسی بالینی آمریکا از توصیه های مرکز مراقبت سرطان انتاریو در ارتباط با مراقبت فعال حمایت می کند. از آنجایی که سرطان در اکثر افراد دارای نمره گلیسون ۶ یا پایین تر به فراتر از ناحیه پروستات سرایت نکرده است، این مرکز مراقبت فعال را به این افراد توصیه می کند.

گاهی اوقات، مراقبت فعال می تواند یک گزینه برای مردان دارای نمره گلیسون ۷ نیز باشد. همچنین استفاده از ارزیابی ژنومی جهت تعیین مناسب بودن مراقبت فعال برای مرد مبتلا به سرطان پروستات هم اکنون دارای رشدی فزاینده است.

سرطان پروستات بدخیم

در روش مراقبت فعال چه آزمایش هایی توصیه می شود؟

انجمن سرطان شناسی بالینی آمریکا جهت مراقبت فعال انجام این برنامه آزمایشات را توصیه می کند:

◀️ آزمایش PSA هر ۳ تا ۶ ماه

◀️ آزمایش دیجیتال مقعدی حداقل یکبار در سال

◀️ یک نمونه برداری دیگر از پروستات ظرف ۶ تا ۱۲ ماه سپس نمونه برداری حداقل هر ۲ تا ۵ سال

در صورتی که نتایج آزمایشات انجام شده در حین مراقب فعال حاکی از پیشرفت یا انتشار بیشتر سرطان و ایجاد درد یا انسداد مجاری ادراری توسط آن باشند، بیمار باید درمان خود را شروع کند.

انتظار هوشیارانه

این مورد می تواند یک گزینه درمانی برای افراد بسیار مسن تر و آنهایی باشد که یک بیماری یا وضعیت مهلک دیگر نیز دارند و امید به زنده ماندن آنها کمتر از ۵ سال می باشد. در انتظار هوشیارانه، آزمایشات روتین PSA، آزمایش دیجیتال مقعدی و نمونه برداری ها معمولا انجام نمی شوند.

در صورتی که بیمار علائم سرطان پروستات مانند درد یا انسداد مجاری ادرار را نشان دهد، ممکن است جهت درمان آن علائم به درمان نیاز باشد. این ممکن است شامل درمان با محرومیت از آندروژن نیز شود.

مردانی که مراقبت فعال را شروع کرده اما امید به زنده ماندن آنها کم است ممکن است جهت اجتناب از انجام آزمایشات و نمونه برداری های تکراری درمان خود را به انتظار هوشیارانه تغییر دهند.

پزشکان باید در قضاوت درباره بیماری محتاط باشند. به عبارت دیگر، پزشکان باید جهت تعیین مناسب بودن انتظار هوشیارانه یا مراقبت فعال برای یک فرد تا جایی که امکان دارد اطلاعات بیشتری درباره بیماری های دیگر و امید به زندگی او بدست آورند.

علاوه بر آن، بسیاری از پزشکان قبل از تجویز مراقبت فعال برای یک بیمار مدت کوتاهی پس از تشخیص جهت تایید قرار داشتن سرطان در مراحل ابتدایی و رشد آهسته آن نمونه برداری دیگری را درخواست می دهند.

در هر زمانی اطلاعاتی جدید بدست می آیند و مهم است که مردان جهت گرفته شدن بهترین تصمیمات درمانی، پزشکان خود را از این اطلاعات تازه با خبر سازند.

کوچک کردن پروستات

درمان های موضعی سرطان پروستات

درمان های موضعی، روش هایی هستند که سرطان های محدود و موجود در یک منطقه خاص را درمان می کنند. چنین درمان هایی شامل جراحی و پرتو درمانی می شوند. در مردانی که ابتلا به سرطان پروستات با مراحل اولیه تشخیص داده شده است، درمان های موضعی می توانند سرطان را به طور کامل درمان کنند.

در صورتی که سرطان به بیرون از غده پروستات انتشار یافته باشد ممکن است به دیگر انواع درمان ها به نام درمان های سیستمی جهت از بین بردن کامل سلول های مستقر در دیگر نواحی بدن نیاز باشد.

جراحی سرطان پروستات

جراحی به برداشت تومور و مقداری از بافت سالم اطراف آن در حین یک عمل می گویند. این کار جهت برداشتن تومور قبل از انتشار آن به بیرون از پروستات انجام می شود. جراح آنکولوژیست پزشکی است که در درمان سرطان به وسیله جراحی تخصص دارد.

یک اورولوژیست یا آنکولوژیست اورولوژی (سرطان شناس مجاری ادرار) به عنوان جراح آنکولوژیست در درمان سرطان پروستات نقش ایفا می کند. این نوع از سرطان به سطح بیماری، سلامت عمومی فرد و عوامل دیگر بستگی دارد.

گزینه های جراحی شامل موارد زیر می شوند:

پروستاتکتومی رادیکال (باز)

جراحی پروستات

پروستاتکتومی رادیکال، برداشتن کامل غده پروستات به همراه غدد وزیکول سمینال به وسیله جراحی می باشد. عقده های لنفاوی در ناحیه لگن نیز می توانند برداشته شوند.

این عمل خطر تاثیر بر عملکرد جنسی فرد را دارد. در صورت امکان با انجام جراحی حفظ عصب و از طریق اجتناب از آسیب رساندن به اعصاب مرتبط با نعوظ و ارگاسم، می توان شانس محفوظ ماندن عملکرد جنسی فرد را پس از جراحی افزایش داد.

حتی در صورت قطع شدن عصب ها ارگاسم می تواند رخ دهد زیرا این موارد دو پروسه جداگانه را طی می کنند. بی اختیاری ادرار نیز یک عارضه جانبی و بالقوه پروستاتکتومی رادیکال می باشد.

جهت کمک به داشتن عملکرد طبیعی جنسی، مردان می توانند از داروها، ایمپلنت های آلت یا آمپول ها استفاده کنند. گاهی اوقات، انجام یک جراحی دیگر می تواند بی اختیاری ادرار را درمان کند.

اگر سرطان پروستات تا حدی پیشرفت کرده است که نیاز به جراحی سرطان پروستات می باشد ، جهت اطلاع از روش های جراحی پروستات و مراقبت های پس از جراحی بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

جراحی سرطان پروستات

ارکیدکتومی دو طرفه

ارکیدکتومی دو طرفه برداشت دو بیضه از طریق جراحی می باشد. این عمل در قسمت درمان های سیستمی که در پایین آمده است توضیح داده می شود.

قبل از جراحی فرد باید در ارتباط با عوارض جانبی احتمالی مرتبط با عمل جراحی که قرار است انجام دهد با تیم درمان گفتگو کند.

علائم سرطان پروستات

پروستاتکتومی لاپاراسکوپیک یا رباتیک

این نوع جراحی بسیار کم تهاجم تر از پروستاتکتومی رادیکال بوده و دوره بهبود کوتاه تری نیز دارد.در این عمل یک دوربین و چند ابزار از طریق یک سوراخ که از قبل بر روی شکم بیمار ایجاد شده است وارد می شوند. سپس جراح ابزارهای رباتیک را جهت برداشتن غده پروستات و مقداری از بافت سالم اطراف آن هدایت می کند.

به طور کلی، پروستاتکتومی رباتیک خونریزی و درد کمتری ایجاد می کند اما با این حال عوارض جانبی ادراری و جنسی آن می توانند مشابه پروستاتکتومی رادیکال یا باز باشند.

فرد باید در ارتباط با ارائه شدن این فرایند درمانی توسط مرکز درمانی و مقایسه نتایج آن با پروستاتکتومی رادیکال یا آزاد با پزشک خود گفتگو کند.

دکتر ولی پور، متخصص اورولوژی در سعادت آباد

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 24 ساعت پس ثبت سوال از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر سارا جمعه ۱۰ آبان ۹۸( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 107 مشاهده پرسش
  سلام همسرم 33 سالشه حدود دو ماه پیش خون در مایع منیش مشاهده کرد شب قبل از دیدن خون از روی بلندی پرید بعد اون خون مشاهده کرد بعد از سه مرتبه که نزدیکی کردیم مایع منی همسرم قهوه ای رنگ با رگه های خونی بود در حالی که قبل اون ضربه هیچ وقت مشکلی نداشته و بعد که به دکتر مراجعه کردیم سونوگرافی انجام داد گفت موردی نداری ولی قرص سیپروترون استات 50 میلی دو بسته هر 12 ساعت یک عدد تجویز کرد گفت اگه مشکلی بود مجدد به دکتر مراجعه کنیم بعد مصرف داروها دو بار دیگه نزدیکی انجام دادیم که مجددا مایع منیش به همین شکل بود اگه مشکل نیست چرا این مشکل حل نمیشه خیلی نگرانیم آقای دکتر لطفا راهنمایی بفرمایید چیکار کنیم متن سونوگرافی همسرم براتون فرستادم

  متن سونوگرافی کلیه و مجاری ادراری و بیضتین

  هر دو کلیه در محل طبیعی و با اندازه نرمال دیده شد

  طرح کورتیکومدورلی و ضخامت پارانشیمال طبیعی است

  سنگ عارضه انسدادی ضایعه فضایی مشهود نیست

  جدار مثانه به ضخامت شش میلیمتر مختصری ضخیم تر از حد عادیست

  پروستات کپسولر به ابعاد 30 در 34 در 35 میلیمتر و حجم 19 سی سی و حاوی نواحی اکوژنیک می باشد

  هر دو بیضه با اندازه و اکوی طبیعی دیده شد

  ضایعه فضاگیر مشاهده نشد

  ضایعه ای در اسکروتوم دو طرف دیده نشد
  1. تصویر کاربر دکتر رضا ولی پور جمعه ۱۰ آبان ۹۸( 2 سال پیش)

   اگر تا الان خوب نشده مراجعه حضوری داشته باشید 

 • تصویر کاربر غلامرضا جمعه ۱۰ آبان ۹۸( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 105 مشاهده پرسش
  چند ماه پیش متوجه شدم بعداز ادار واستبرا حدود پنج دقیقه بعد یکی دو قطره آب از مجراءمیاد لطفا رهنمائیم کنید . باتشکر
  1. تصویر کاربر دکتر رضا ولی پور جمعه ۱۰ آبان ۹۸( 2 سال پیش)

   سونوگرافی از نظر کلیه ها مثانه و تعیین حجم باقیمانده ادراری انجام بدین و آزمایش ادرار و کشت ادرار 

 • تصویر کاربر علی سه شنبه ۳۰ مهر ۹۸( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 101 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر
  وقت عالی بخیر و شادی، می بخشید که مسدع اوقات شریفتان می شوم ،برای رفع تکرر ادرار آیا کپسول پروستاتان می تواند مفید باشد؟ ضمنا چه مدت باید مصرف شود و دستور مصرف آن چگونه است؟لازم به توضیح است که بنده 36 سال سن دارم ، دو ماه قبل احساس کردم که دچار تکرر ادرا شده ام بطوریکه شدیداً اذیت می شدم به همین خاطر سریعاً یک آزمایش چک آپ کامل دادم که علاوه بر آنالیز ادرار در این آزمایش کشت ادرار هم عنوان شده و نتیجه آزمایش ها کاملاً نرمال می باشد، چون بنده دچار IBS هستم لذا یک سری آزمایش های گوارش را هم همراه دیگر آزمایش ها دادم و چون احساس پری مثانه را داشتم بعد از گرفتن نتیجه آزمایش ها سریعاً به یک متخصص اورولوژی هم مراجعه کردم و پس از صحبت با ایشان و گفتن علائم(تکرر ادرار و احساس پری مثانه) ایشان گفتند که من سالم هستم و نیازی به آزمایش های دیگر و سونوگرافی نیست چون بنده رفته بودم که برایم سونوگرافی بنویسندو پس از گفتگو با ایشان گفتند که مشکل بنده از اعصاب می باشد چون بنده دچار سندرم روده تحریک پذیر هم هستم و از ایشان پرسیدم که من شنیده ام که بین سندرم روده تحریک پذیر و تکرر ادرار ارتباط است و عنوان کردم که این موضوع را یک فوق تخصص گوارش و کبد (جناب آقای دکتر سید امیر منصور رضا دوست ) در سایتشان نوشته اند(مشکلات مثانه (مانند بیدار شدن از خواب شبانه برای ادرار کردن، فوریت ادراری و دشواری در تخلیه کامل مثانه) شما این موضع را قبول دارید و ایشان هم گفتند بله از اعصاب است علی ایهال برای بنده قرص پرازوسین 1 میلی گرم را تجویز نمودند ولی فایده ای نداشت می خواستم نظر شمارا هم بدانم ضمناً بنده هیچگونه سوزش ادراری و دردی ندارم
  1. تصویر کاربر دکتر رضا ولی پور سه شنبه ۳۰ مهر ۹۸( 2 سال پیش)

   سونوگرافی از نظر کلیه ها مثانه و تعیین حجم باقیمانده ادراری و حجم و سایز پروستات انجام بده

 • تصویر کاربر سیاوش دوشنبه ۲۵ شهریور ۹۸( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 105 مشاهده پرسش
  سلام دکتر جان پروستات 33 حجم.دفع پروتوئین وخون در ادرار که بهتر شده قرص لوزار اترواستاتین وقرص تیروئید میخورم کم کری ناشی از هاشمیتو.میتونم از تادلافیل وفینااستراید استفاده کنم وتامسولوسین رو نخورم یا هفته
  ای دو عدد تامسولوسین بخورم.60 سال سن دارم.ادرار با زور کم وباقیمانده ادرا که با چند با ر ماساژ تخلیه میشه در سونو 4 ماه پیش دادم باقیمانده ادرار نداشتم
  1. تصویر کاربر دکتر رضا ولی پور دوشنبه ۲۵ شهریور ۹۸( 2 سال پیش)

   تامسولوسین رو هر روز یکعدد بخور روزی که تادالافیل میخوری ،تامسولوسین رو نخور .فیناستراید ۵ رو درصورتیکه PSA بیش از ۱/۵ باشد میتوانی بخوری

 • تصویر کاربر اشکان یکشنبه ۲۴ شهریور ۹۸( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 154 مشاهده پرسش
  با سلام و خسته نباشید خدمت جناب دکتر ولی پور.ببخشید من چند باری از طریق سایت براتون پیغام گذاشتم ولی جوابی دریافت نکردم.میخواستم ازتون سوال کنم که من اخرین باری که خدمتتون اومدم حدود یک ماه پیش مشکل التهاب پروستات داشتم و تکرر ادرار در شب که قرص افلوکساسین 300 و پروتال اپاس تجویز کردین البته جواب سونوگرافی هم خدمتتون اوردم که برام نوشته بودین.فقط الان سوالم این بود که فرموده بودین قرص اپاس رو ادامه بدم و افلوکساسین رو قطع کنم این قرص رو تا چند ماه باید مصرف کنم؟
  1. تصویر کاربر دکتر رضا ولی پور یکشنبه ۲۴ شهریور ۹۸( 2 سال پیش)

   افلوکساسین ۱ ماه پروترال اپاس ۶ ماه

 • تصویر کاربر Saeed.. سه شنبه ۱۲ شهریور ۹۸( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 97 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر
  حدود دوماه پیش پدرم عمل پروستاتکتومی انجام دادم.اما تو ازمایشpsaجدیدی که گرفتیم گویا بالا بوده
  ایا مراحل درمان به همون عمل ختم میشه؟یا مراحل دیگه ای مونده
  و اینکه ایا قابل درمان هستش؟ممنون از توجهتون
  1. تصویر کاربر دکتر رضا ولی پور سه شنبه ۱۲ شهریور ۹۸( 2 سال پیش)

   جواب پاتولوژی پروستات و PSA رو برام بفرستین

 • تصویر کاربر احمد سه شنبه ۱۲ شهریور ۹۸( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 115 مشاهده پرسش
  سلام وعرض ادب بنده 50 سال سن دارم از 5ماه پیش دچار سوزش تکرر ادرار ودرد در ناحیه پرینه ولگن شدم به پزشک متخصص اورولوز مراجعه کردم وبامصرف ده روزه افلوکساسین 300 و پروستاتان ویه قرص قهوهای دیگه کاملا خوب شدم ده روز بعد که دوباره
  سوزش پایین مثانه وبیضه تا مقعد ودرد در ماهیچه های ران را شزوع شدو نشستن زیاد برام سخت شد البته داروها را مداوم مصرف سه ماهه داشتم ده روزه دیگه داروی نمی خورم البته با معاینه پزشک .اندازه psa زیر 1 واندازه پروستات 23ccمی باشد در ازمایش اخر کشت ادرار ده روز بعد اتمام داروها عفونتی دیده نشده در اخرین معاینه متخصص دیگر داروی هم تجویز نکردند گفتند در ابگرم بشین در ضمن انسداد ادراری هم ندارم وبه راحتی تخلیه میشود ولی این مشکلات اذیتم میکنه باتشکر
  1. تصویر کاربر دکتر رضا ولی پور سه شنبه ۱۲ شهریور ۹۸( 2 سال پیش)

   به پروستاتیت مزمن دچار شدید

 • تصویر کاربر ماهان شنبه ۲ شهریور ۹۸( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 103 مشاهده پرسش
  سلام.نوجوان 15 ساله هستم.حدود یک ماهه که سوزش ادرار دارم که بیشتر در انتهای الت حس میشه.دوبارم ازمایش ادرار دادم که خداروشکر مشکلی نداشت ولی هنوزم سوزش دارم بخصوص شب ها که به دفع ادرار فوری هم نیاز پیدا میکنم.چون شهرستان زندگی میکنم دسترسی به امکانات درمانی زیادی ندارم.خواهشا کمکم کنید.
  1. تصویر کاربر دکتر رضا ولی پور شنبه ۲ شهریور ۹۸( 2 سال پیش)

   سونوگرافی از نظر کلیه ها مثانه و تعیین حجم باقیمانده ادراری انجام بدین

 • تصویر کاربر رستگار شنبه ۲ شهریور ۹۸( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 103 مشاهده پرسش
  با عرض سلام و خسته نباشید...دکتر جان بنده دانشجوی دامپزشکی هستم الان نزدیک دو ماهه درگیر این سوزش مجاری هستم که اوایل چند روز درگیرم میکرد بعد خوب میشد ولی از یه زمان به بعد این سوزش هر روزه شد پیش متخصص های متعدد نفرولوز و ارولوژ هم رفتم سونوگرافی و سی تی اسکن محوطه شکمی و لگنی کلا انجام شد ولی چیزی مشاهد نشد حدس بر این شد که با یکسری از علائم مثل احتباس منی که قبلا داشتم و منی زرد رنگ و سوزش انتهای ادرار و نداشتن هیچ رابطه ی جنسی با شخصی ، پروستاتیت مزمن دارم ممنون میشم لطف کنین توضیحات و داروهایی که خوردم رو در پیوست عکسی که فرستاده ام مشاهده کنین با سپاس
  1. تصویر کاربر دکتر رضا ولی پور شنبه ۲ شهریور ۹۸( 2 سال پیش)

   قرص پروترال اپاس روزی یکعدد + قرص تاوانکس ۵۰۰میلی گرم روزی یک عدد + کپسول سلکسیب ۲۰۰میلی گرم روزی یک عدد+قرص پره گابالین ۱۰۰ شبی یکعدد کلا به مدت ۱ ماه مصرف کنید

 • تصویر کاربر حمید یکشنبه ۲۰ مرداد ۹۸( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 102 مشاهده پرسش
  سلام
  دکتر ۳ ماه پیش پدرم عمل رادیکال پروستاکتومی پروستات انجام دادند
  اما تاکنون کنترل ادرار را بدست نیاورده اند
  دلیلش چیست ایا بدلیل اسیب های حین جراحی می باشد
  اکنون راه درمانش چیست و چکار باید انجام دهیم ایا امکان بهبودی وجود دارد
  1. تصویر کاربر دکتر رضا ولی پور یکشنبه ۲۰ مرداد ۹۸( 2 سال پیش)

   ورزش کجل انجام بدهند

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر