دکتر ولی پور
متخصص و فوق تخصص اورولوژی

انواع پماد زگیل تناسلی

یکی از روش های شیمیایی درمان زگیل تناسلی استفاده از پماد زگیل تناسلی است که توسط بیماران بر روی پوست مالیده می شوند. در این مطلب با انواع پماد زگیل تناسلی به همراه روش مصرف پماد زگیل تناسلی گرد آوری شده است.

💥پماد زگیل تناسلی آلدرا ( ایمی کیمود )

کرم 5 درصدی ایمی کیمود یک کرم موضعی کاملا قوی و تنظیم شده است که واکنش سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند و .در جعبه های یک بار مصرف در بازار جهت از بین بردن زگیل تناسلی وجود دارد.

عوارض پماد زگیل تناسلی ایمی کیمود

از جمله عوارض جانبی پماد ایمی کیمود می توان موارد زیر را در نظر گرفت:

 • قرمزی و ورم در ناحیه مد نظر
 •  حس سوزش پوست
 •  خارش
 •  حساسیت پوست
 • پوست پوست شدن بدن و یا نا خالص شدن آن

✅روش استفاده از پماد آلدرا برای درمان زگیل تناسلی

افراد باید یک لایه نازک از این کرم موضعی را بر روی زگیل های مشخص پوست خود قرار دهند و تا زمانی که کرم ناپدید شود آن را بر روی پوست بمالند. 6 الی 10 ساعت پس از پروسه درمانی، ناحیه مورد نظر با آب و صابون شست و شو داده می شود. ماده ایمی کیمود می تواند کاندوم ها و دیافراگم ها را تضعیف کند و معمولا داشتن رابطه جنسی در شرایطی که این ماده بر روی پوست قرار دارد پیشنهاد نمی شود.

حتما بخوانید

آیا با علل به وجود آمدن زگیل تناسلی در مردان آشنا هستید؟جهت کسب اطلاعات بیشتر بر روی دکمه زیر کلیک کنید

زگیل تناسلی در مردان

 

پماد زگیل تناسلی آلدرا

💥درمان زگیل تناسلی با ژل پودوفیلوکس 

پودوفیلوکس یک ژل 0.5 درصدی و یا یک محلول حاوی عصاره خالص از فعال ترین مواد پودوفیلین است. برای جلوگیری از به وجود آمدن حساسیت و آلرژی موضعی، بیماران باید قبل از این که بخواهند محلول را روی پوست بمالند، اجازه دهند تا حدی خشک شود.

✅روش استفاده از  پماد زگیل تناسلی پودوفیلوکس

این محلول باید به کمک یک پارچه پنبه ای بر روی پوست کشیده شود؛ ژل باید به کمک انگشتان دست بر روی پوست و زگیل ها قرار داده شود. برخی از پزشکان معالج ترجیه می دهند مرحله اولیه از قرار دادن این مواد بر روی زگیل ها را خودشان انجام دهند.

✅موارد مصرفی پماد  پودوفیلوکس

پماد پودوفیلوکس برای درمان ضایعات پوستی واژنی، مجرای ادراری، زگیل مقعدی و باسنی پیشنهاد نمی شوند. 5 آزمون رندم و کاملا اتفاقی توانستند نشان دهند که ضریب پاک سازی زگیل بین پودوفیلاکس و پودوفیلین هیچ تفاوت خاصی وجود ندارد.

درمان زگیل تناسلی با پدوفیلوکس

حتما بخوانید

آیا زگیل تناسلی با زگیل معمولی فرق دارد؟ آیا روش های درمان زگیل تناسلی با زگیل معمولی متفاوت است؟ برای پاسخ این سوال بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

تفاوت زگیل تناسلی با زگیل معمولی

💥محلول اسید سالیسیلیک برای درمان زگیل تناسلی

در زمان های قدیم جهت درمان انواع زگیل از اسید سالیسیلیک استفاده می شد. . اسید سالیسیلیک به عنوان یک حلال عمل کرده و زگیل را در خود حل می کند.

✅روش استفاده از محلول اسید سالیسیلیک

قبل از استفاده از این دارو حتما ناحیه زگیل را بشوید و خشک کنید سپس اسید را روزی دوبار روی زگیل بمالید. نکته ای که بسیار حائز اهمیت است  این است که محلول به هیچ عنوان با  دهان ، واژن ، بینی و مخاط داخل این نواحی تماس پیدا نکند.

✅عوارض اسید سالیسیلیک

تحریک منطقه، سوزش، خارش و التهاب می باشد. اگر سابقه حساسیت به خانواده سالیسیلات ها از قبیل آسپرین ، بروفن، ناپروکسن دارید، نباید از این دارو استفاده کنید. همچنین استفاده از این دارو برای افراد حامله، دیابتی ها و بیماان قلبی عروقی توصیه نمی شود.

اسید سالیسیلیک برای درمان زگیل

💥درمان زگیل تناسلی با رزین پودوفیلین

یک محلول 15 الی 25 درصد از رزین پودوفیلین به عنوان یک استاندارد درمانی برای زگیل های تناسلی شناخته می شود. در این روش نباید بیش از 0.5 میلی لیتر رزین استفاده شود و این محلول را نباید بر روی مادگی، واژن و یا کانال مقعد قرار داد چرا که در ناحیه اتصال به ستون فقرات مستعد تغییرات پلاکتی است. پودوفیلین ماده ای گران قیمت نیست اما به وقت ملاقات های مختلف در مطب است که در نتیجه هزینه نهایی درمانی را بالا می برد.

✅روش استفاده از محلول  پودوفیلین

پس از قرار دادن این محلول بر روی پوست باید اجازه دهید تا به شکل کامل خشک شود تا بدین ترتیب از بروز ناراحتی و واکنش پوستی جلوگیری گردد. برخی از متخصصین پیشنهاد می کنند برای کاهش ریسک سوزش و تحریک موضعی، یک الی 4 ساعت پس از قرار دادن محلول بر روی پوست، بدن را به خوبی بشورید. با این حال هیچ مدرکی دال بر این موضوع وجود ندارد که چنین کاری می تواند خروجی نهایی در بیماران را بهبود بخشد.

حتما بخوانید

آیا تنها روش درمان زگیل تناسلی استفاده از پماد است؟ برای آشنایی با انواع روش های درمان قطعی زگیل تناسلی بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

درمان قطعی زگیل تناسلی

💥 پماد زگیل تناسلی فرمالدئید 

این دارو نیز گهگاهی به عنوان یکی از درمان های شیمیایی زگیل بدن و تناسلی استفاده می شود. مثل داروهای شیمیایی دیگر باید فقط برای زگیل پوست استفاده شود. محلول فقط باید روی زگیل پوستی مالیده شود نه مناطق پوستی دیگر. این دارو نیز مثل داروهای شیمیایی دیگر باید به صورت دراز مدت استفاده و روزی یک الی دو بار به محل زگیل مالیده شود.

💥پماد زگیل تناسلی سینکاتیشین (sinecatechins)

این کرم از چای سبز تهیه می شود و به منظور مدیریت کردن زگیل های تناسلی خارجی و مقعدی به مراجعه کنندگان تجویز می گردد. بیماران باید به مدت چهار ماه و روزانه سه بار این کرم را بر روی نواحی عفونی شده خود بمالند.کرم سینکاتیشین یک درمان بسیار موثر و خوب است که اکثر افراد نیز مشکلی برای استفاده از آن ندارند.

✅عوارض جانبی پماد زگیل تناسلیsinecatechins

از جمله عوارض جانبی این کرم موضعی می توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • حس سوزش
 • درد یا ناراحتی در ناحیه عفونی و مد نظر
 •  خارش پوست
 •  قرمزی

درمان زگیل با فرمالدئید

💥درمان زگیل تناسلی اسید تری کلرواستیک 

درمان زگیل های تناسلی با روش کوئست شیمیایی به همراه محلول 60 تا 90 درصدی از اسید تری کلرواستیک (TCA) زمانی بیشترین کارایی را دارد که بخواهیم ضایعات کوچک و مرطوب روی پوست را درمان کنیم، با این حال از اسید تری کلروائوستیک می توان برای ضایعات واژنی یا مقعدی نیز استفاده کرد.

✅روش استفاده از اسید تری کلرواستیک

حجم کمی از این محلول برای بر روی ناحیه مورد نظر قرار داده شود و اجازه دهید در حالی که سرمازدگی در حال شکل گیری است، محلول به شکل کامل خشک شود. اگر اسید تری کلروائوستیک بر روی بافتی که عفونی و آلوده نباشد استفاده شود، باید به مراجعه کننده دستورالعمل درست در زمینه نحوه شستن ناحیه مربوطه با صابون مایع و سدیم بی کربنات داده شود.

 درمان زگیل تناسلی با اسید تریکلرواستیک

✅درمان زگیل تناسلی با پماد فلوروراسیل

درمان به کمک پماد فلوروراسیل (fluorouracil Cream) دیگر آنچنان توسط متخصصین پیشنهاد نمی شود چرا که عوارض جانبی موضعی شدیدی دارد و استفاده از آن ریسک بالایی خواهد داشت. با این حال تزریق اینترالژیونال (intralesional) با ژل فلوروراسیل یا اپینفرین یا کولاژن بووین در تحقیقات و آزمون و خطاهای مختلف موفق بوده و نتایج خوبی را به همراه داشته است، به خصوص برای بیمارانی که از بیماری مقاومتی بدن رنج می برند استفاده از این روش پیشنهاد می شود.

پماد فلوروراسیل

 

💥آیا تزریق اینترالژیونال برای درمان زگیل تناسلی خطرناک است؟

یک گزینه دیگر در این دست از بیماران تزریق اینترالژیونال ماده اینترفرون (interferon) به شمار می رود. این روش به دلیل داشتن ریسک بالای بروز عوارض جانبی موضعی و سیستمی در بدن برای استفاده در جلسات درمانی در مطب پیشنهاد نمی شود؛ این روش درمانی در حالت عمومی تنها باید توسط پزشکان فوق تخصص و با دقت بالایی مورد استفاده قرار گیرد.

 

💥آیا استفاده از انواع پماد زگیل تناسلی در دوران بارداری خطرناک است؟

پودوفیلین، پودوفیلوکس و فلوروراسیل نباید در بانوان باردار استفاده شوند چرا که عوارض خاصی به همراه دارند. ایمیکویمود برای بیماران باردار پیشنهاد می شود، اما در مراحل ثانوی ممکن است مورد استفاده قرار گیرد.

از اسید تری کلروائوستیک برای بیماران باردار استفاده شده است و تاثیرات شدید و خاصی نداشته است. برداشتن به روش جراحی،کریوتراپی و روش الکتروکوتر نیز برای درمان بیماران باردار مواردی مناسب هستند، در صورتی که به درمان نیاز باشد.

برخی دستورالعمل ها می گویند که کریوتراپی زمانی مناسب است که حداکثر سه تا چهار جلسه درمانی برگزار شود، بر اساس یک تحقیق قدیمی بر روی 34 زن باردار. دلیل درمان در حین بارداری بانوان این است که در حین به دنیا آمدن فرزند، کمترین تماس و برخورد با ویروس اچ پی وی وجود داشته باشد.

 

3+
رزرو وقت

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر roza پنجشنبه ۵ دی ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  بعد از رابطه خارش شدید پیدا کردم یک مدت بعدش دونه هایه سفید زد دور مقعدم حالا بازم میخاره چیکار کنم میترسم 😔😔
  1. تصویر کاربر دکتر رضا ولی پور پنجشنبه ۵ دی ۹۸( 2 ماه پیش)

   به متخصص زنان مراجعه کنید من ارولوژیست هستم 

 • تصویر کاربر bahar پنجشنبه ۵ دی ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام
  چندروز پیش از محلول استفاده کردم برای زیگیل کنار مقعدم ولی الان دور تا دور کقعدم به شدت سوخته و پوست سفید شده و داره کنده میشه
  خیلی درد دارم نه میتونم بخوابم نه میتونم دستشویی کنم هیچ کاری نمیتونم بخاطر درد زیاد انجام بدم چیکار کنم لطفا راهنمایی کنید دارم عذاب میکشم
  1. تصویر کاربر دکتر رضا ولی پور پنجشنبه ۵ دی ۹۸( 2 ماه پیش)

   به متخصص پوست مراجعه کنید 

 • تصویر کاربر سارا چهارشنبه ۴ دی ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر
  من به تازگی فهمیدم دچار بیماری زگیل تناسلی هستم
  ازمایش هم دادم دو تیپ ۵۱ و ۴۵ با ریسک بالا رو دارم
  به پزشک مراجعه کردم
  در حال حاضر فقط زینک و ایمیون اکتیف تجویز کردن
  هیچ دارویی مربوط به زگیل بهم ندادن
  و چند روز بعد وقت کولپو برام گذاشتن
  ازمایش پاپ اسمیرم هم چیز مشکوکی نداشت
  الان سوالم اینه
  اینکه ایشون هنوز هیچ دارو یا پمادی مربود به زگیل تناسلی بهم ندادن طبیعه؟؟؟؟؟
  ممنون میشم جوابمو بدید
  1. تصویر کاربر دکتر رضا ولی پور چهارشنبه ۴ دی ۹۸( 2 ماه پیش)

   به متخصص زنان مراجعه کنید من ارولوژیست هستم 

 • تصویر کاربر سارا چهارشنبه ۴ دی ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر
  من به تازگی فهمیدم دچار بیماری زگیل تناسلی هستم
  ازمایش هم دادم دو تیپ ۵۱ و ۴۵ با ریسک بالا رو دارم
  به پزشک مراجعه کردم
  در حال حاضر فقط زینک و ایمیون اکتیف تجویز کردن
  هیچ دارویی مربوط به زگیل بهم ندادن
  و چند روز بعد وقت کولپو برام گذاشتن
  ازمایش پاپ اسمیرم هم چیز مشکوکی نداشت
  الان سوالم اینه
  اینکه ایشون هنوز هیچ دارو یا پمادی مربود به زگیل تناسلی بهم ندادن طبیعه؟؟؟؟؟
  ممنون میشم جوابمو بدید
  1. تصویر کاربر دکتر رضا ولی پور چهارشنبه ۴ دی ۹۸( 2 ماه پیش)

   به متخصص زنان مراجعه کنید من ارولوژیست هستم 

 • تصویر کاربر رضا چهارشنبه ۴ دی ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  باسلام وخسته نباشید
  آقای دکترمیخام حضوری جهت درمان خدمت برسم
  لطفا روش دریافت نوبت دربیمارستان ومطب رابفرستید
  چون بایدازشهرستان بیام میخام بیام مطب که کارم سریع ترانجام بشه
  مرسی
  1. تصویر کاربر دکتر رضا ولی پور چهارشنبه ۴ دی ۹۸( 2 ماه پیش)

   شنبه و یکشنبه و چهارشنبه کلینیک قدس شهرک غرب فاز ۶ انتهای بلوار ایوانک غربی ساعت ۱۸-۲۰ برای انجام کرایوتراپی چهارشنبه کلینیک دیابت تابان در شهرک غرب خ دادمان انتهای خ درختی ساعت ۱۶_۱۸ 

 • تصویر کاربر Sh چهارشنبه ۴ دی ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام من دارو را دوبار استفاده کردم و گفته بود روی زگیل بریزید که ریختم اما دارو اطراف ناحیه مقعد وواژن ریخت حواسم نبود الان سوخته خیلی سوزش داره و درد میکنه باید چکارکنم؟؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر رضا ولی پور چهارشنبه ۴ دی ۹۸( 2 ماه پیش)

   به متخصص زنان مراجعه کنید من ارولوژیست هستم 

 • تصویر کاربر mohadese چهارشنبه ۴ دی ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید من نزدیک به دوهفتس درکنار مقعدم دچار زگیل تناسلی شدم و یه توده گوشتی مانند برام بوجود اومده میخواستم بپرسم دارو خاصی هست که درمان بشه؟
  1. تصویر کاربر دکتر رضا ولی پور چهارشنبه ۴ دی ۹۸( 2 ماه پیش)

   به متخصص زنان مراجعه کنید من ارولوژیست هستم 

 • تصویر کاربر سعید سه شنبه ۳ دی ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  گشاله ران
  1. تصویر کاربر دکتر رضا ولی پور سه شنبه ۳ دی ۹۸( 2 ماه پیش)

   عکس بفرست 

 • تصویر کاربر Omid دوشنبه ۲ دی ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  برای درمان چه راه حلی رو پیشنهاد میکنید
  1. تصویر کاربر دکتر رضا ولی پور دوشنبه ۲ دی ۹۸( 2 ماه پیش)

   اول آزمایش hpv pcr 

 • تصویر کاربر زهرا دوشنبه ۲ دی ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  برای زگیل تناسلی چه کرم،پماد یا محلول ارزان قیمتی وجود دارد؟ برای آقایان لطفا
  1. تصویر کاربر دکتر رضا ولی پور دوشنبه ۲ دی ۹۸( 2 ماه پیش)

   اول آزمایش hpv pcr انجام بدین 

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر