انواع پماد زگیل تناسلی

درمان زگیل تناسلی مردان به چه صورت است؟ یکی از روش های شیمیایی درمان زگیل تناسلی استفاده از پماد زگیل تناسلی است که توسط بیماران بر روی پوست مالیده می شوند. در این مطلب انواع پماد زگیل تناسلی به همراه روش مصرف پماد زگیل تناسلی گرد آوری شده است.

پماد زگیل تناسلی آلدرا ( ایمی کیمود )

کرم ۵ درصدی ایمی کیمود یک کرم موضعی کاملا قوی و تنظیم شده است که واکنش سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند و .در جعبه های یک بار  مصرف در بازار جهت از بین بردن زگیل تناسلی وجود دارد. این دارو یکی از بهترین پماد های رفع زگیل تناسلی است اما عوارضی می تواند داشته باشد.

عوارض پماد زگیل تناسلی ایمی کیمود

از جمله عوارض جانبی پماد ایمی کیمود می توان موارد زیر را در نظر گرفت:

 • قرمزی و ورم در ناحیه مد نظر
 •  حس سوزش پوست
 •  خارش
 •  حساسیت پوست
 • پوست پوست شدن بدن و یا نا خالص شدن آن

روش استفاده از پماد آلدرا برای درمان زگیل تناسلی

افراد باید یک لایه نازک از این کرم موضعی را بر روی زگیل های مشخص پوست خود قرار دهند و تا زمانی که کرم ناپدید شود آن را بر روی پوست بمالند. ۶ الی ۱۰ ساعت پس از پروسه درمانی، ناحیه مورد نظر با آب و صابون شست و شو داده می شود. ماده ایمی کیمود می تواند کاندوم ها و دیافراگم ها را تضعیف کند و معمولا داشتن رابطه جنسی در شرایطی که این ماده بر روی پوست قرار دارد پیشنهاد نمی شود.

حتما بخوانید

آیا با علل به وجود آمدن زگیل تناسلی در مردان آشنا هستید؟جهت کسب اطلاعات بیشتر بر روی دکمه زیر کلیک کنید

زگیل تناسلی در مردان

پماد زگیل تناسلی آلدرا

درمان زگیل تناسلی با ژل پودوفیلوکس 

پودوفیلوکس یک ژل ۰.۵ درصدی و یا یک محلول حاوی عصاره خالص از فعال ترین مواد پودوفیلین است. برای جلوگیری از به وجود آمدن حساسیت و آلرژی موضعی، بیماران باید قبل از این که بخواهند محلول را روی پوست بمالند، اجازه دهند تا حدی خشک شود.

روش استفاده از  پماد زگیل تناسلی پودوفیلوکس

این محلول باید به کمک یک پارچه پنبه ای بر روی پوست کشیده شود؛ ژل باید به کمک انگشتان دست بر روی پوست و زگیل ها قرار داده شود. برخی از پزشکان معالج ترجیه می دهند مرحله اولیه از قرار دادن این مواد بر روی زگیل ها را خودشان انجام دهند.

موارد مصرفی پماد  پودوفیلوکس

پماد پودوفیلوکس برای درمان ضایعات پوستی واژنی، مجرای ادراری، زگیل مقعدی و باسنی پیشنهاد نمی شوند. ۵ آزمون رندم و کاملا اتفاقی توانستند نشان دهند که ضریب پاک سازی زگیل بین پودوفیلاکس و پودوفیلین هیچ تفاوت خاصی وجود ندارد.

درمان زگیل تناسلی با پدوفیلوکس

حتما بخوانید

آیا زگیل تناسلی با زگیل معمولی فرق دارد؟ آیا روش های درمان زگیل تناسلی با زگیل معمولی متفاوت است؟ برای پاسخ این سوال بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

تفاوت زگیل تناسلی با زگیل معمولی

محلول اسید سالیسیلیک برای درمان زگیل تناسلی

در زمان های قدیم جهت درمان انواع زگیل از اسید سالیسیلیک استفاده می شد. . اسید سالیسیلیک به عنوان یک حلال عمل کرده و زگیل را در خود حل می کند.

روش استفاده از محلول اسید سالیسیلیک

قبل از استفاده از این دارو حتما ناحیه زگیل را بشوید و خشک کنید سپس اسید را روزی دوبار روی زگیل بمالید. نکته ای که بسیار حائز اهمیت است  این است که محلول به هیچ عنوان با  دهان ، واژن ، بینی و مخاط داخل این نواحی تماس پیدا نکند.

عوارض اسید سالیسیلیک

تحریک منطقه، سوزش، خارش و التهاب می باشد. اگر سابقه حساسیت به خانواده سالیسیلات ها از قبیل آسپرین ، بروفن، ناپروکسن دارید، نباید از این دارو استفاده کنید. همچنین استفاده از این دارو برای افراد حامله، دیابتی ها و بیماان قلبی عروقی توصیه نمی شود.

اسید سالیسیلیک برای درمان زگیل

درمان زگیل تناسلی با رزین پودوفیلین

یک محلول ۱۵ الی ۲۵ درصد از رزین پودوفیلین به عنوان یک استاندارد درمانی برای زگیل های تناسلی شناخته می شود. در این روش نباید بیش از ۰.۵ میلی لیتر رزین استفاده شود و این محلول را نباید بر روی مادگی، واژن و یا کانال مقعد قرار داد چرا که در ناحیه اتصال به ستون فقرات مستعد تغییرات پلاکتی است. پودوفیلین درمان گران قیمتی نیست اما توصیه می شود فقط توسط متخصص پوست یا اورولوژی استعمال شود.

روش استفاده از محلول  پودوفیلین

پس از قرار دادن این محلول بر روی پوست باید اجازه دهید تا به شکل کامل خشک شود تا بدین ترتیب از بروز ناراحتی و واکنش پوستی جلوگیری گردد. برخی از متخصصین پیشنهاد می کنند برای کاهش ریسک سوزش و تحریک موضعی، یک الی ۴ ساعت پس از قرار دادن محلول بر روی پوست، بدن را به خوبی بشورید. با این حال هیچ مدرکی دال بر این موضوع وجود ندارد که چنین کاری می تواند خروجی نهایی در بیماران را بهبود بخشد.

حتما بخوانید

آیا تنها روش درمان زگیل تناسلی استفاده از پماد است؟ برای آشنایی با انواع روش های درمان قطعی زگیل تناسلی بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

درمان قطعی زگیل تناسلی

پماد زگیل تناسلی فرمالدئید 

این دارو نیز گهگاهی به عنوان یکی از درمان های شیمیایی زگیل بدن و تناسلی استفاده می شود. مثل داروهای شیمیایی دیگر باید فقط برای زگیل پوست استفاده شود. محلول فقط باید روی زگیل پوستی مالیده شود نه مناطق پوستی دیگر. این دارو نیز مثل داروهای شیمیایی دیگر باید به صورت دراز مدت استفاده و روزی یک الی دو بار به محل زگیل مالیده شود.

پماد زگیل تناسلی سینکاتیشین (sinecatechins)

این کرم از چای سبز تهیه می شود و به منظور مدیریت کردن زگیل های تناسلی خارجی و مقعدی به مراجعه کنندگان تجویز می گردد. بیماران باید به مدت چهار ماه و روزانه سه بار این کرم را بر روی نواحی عفونی شده خود بمالند.کرم سینکاتیشین یک درمان بسیار موثر و خوب است که اکثر افراد نیز مشکلی برای استفاده از آن ندارند. می توان گفت بهترین کرم برای زگیل تناسلی سینکاتیشین است.

عوارض جانبی پماد زگیل تناسلیsinecatechins

از جمله عوارض جانبی این کرم موضعی می توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • حس سوزش
 • درد یا ناراحتی در ناحیه عفونی و مد نظر
 •  خارش پوست
 •  قرمزی

درمان زگیل با فرمالدئید

درمان زگیل تناسلی اسید تری کلرواستیک 

درمان زگیل های تناسلی با روش کوئست شیمیایی به همراه محلول ۶۰ تا ۹۰ درصدی از اسید تری کلرواستیک (TCA) زمانی بیشترین کارایی را دارد که بخواهیم ضایعات کوچک و مرطوب روی پوست را درمان کنیم، با این حال از اسید تری کلروائوستیک می توان برای ضایعات واژنی یا مقعدی نیز استفاده کرد. به همین علت TCA برای درمان زگیل تناسلی بانوان موثر است.

روش استفاده از اسید تری کلرواستیک

حجم کمی از این محلول برای بر روی ناحیه مورد نظر قرار داده شود و اجازه دهید در حالی که سرمازدگی در حال شکل گیری است، محلول به شکل کامل خشک شود. اگر اسید تری کلروائوستیک بر روی بافتی که عفونی و آلوده نباشد استفاده شود، باید به مراجعه کننده دستورالعمل درست در زمینه نحوه شستن ناحیه مربوطه با صابون مایع و سدیم بی کربنات داده شود.

 درمان زگیل تناسلی با اسید تریکلرواستیک

درمان زگیل تناسلی با پماد فلوروراسیل

درمان به کمک پماد فلوروراسیل (fluorouracil Cream) دیگر آنچنان توسط متخصصین پیشنهاد نمی شود چرا که عوارض جانبی موضعی شدیدی دارد و استفاده از آن ریسک بالایی خواهد داشت. با این حال تزریق اینترالژیونال (intralesional) با ژل فلوروراسیل یا اپینفرین یا کولاژن بووین در تحقیقات و آزمون و خطاهای مختلف موفق بوده و نتایج خوبی را به همراه داشته است، به خصوص برای بیمارانی که از بیماری مقاومتی بدن رنج می برند استفاده از این روش پیشنهاد می شود.

پماد فلوروراسیل

آیا تزریق اینترالژیونال برای درمان زگیل تناسلی خطرناک است؟

یک گزینه دیگر در این دست از بیماران تزریق اینترالژیونال ماده اینترفرون (interferon) به شمار می رود. این روش به دلیل داشتن ریسک بالای بروز عوارض جانبی موضعی و سیستمی در بدن برای استفاده در جلسات درمانی در مطب پیشنهاد نمی شود؛ این روش درمانی در حالت عمومی تنها باید توسط پزشکان فوق تخصص و با دقت بالایی مورد استفاده قرار گیرد.

آیا استفاده از انواع پماد زگیل تناسلی در دوران بارداری خطرناک است؟

پودوفیلین، پودوفیلوکس و فلوروراسیل نباید در بانوان باردار استفاده شوند چرا که عوارض خاصی به همراه دارند. ایمیکویمود برای بیماران باردار پیشنهاد می شود، اما در مراحل ثانوی ممکن است مورد استفاده قرار گیرد.

از اسید تری کلروائوستیک برای بیماران باردار استفاده شده است و تاثیرات شدید و خاصی نداشته است. برداشتن به روش جراحی،کریوتراپی و روش الکتروکوتر نیز برای درمان بیماران باردار مواردی مناسب هستند، در صورتی که به درمان نیاز باشد.

برخی دستورالعمل ها می گویند که کریوتراپی زمانی مناسب است که حداکثر سه تا چهار جلسه درمانی برگزار شود، بر اساس یک تحقیق قدیمی بر روی ۳۴ زن باردار. دلیل درمان در حین بارداری بانوان این است که در حین به دنیا آمدن فرزند، کمترین تماس و برخورد با ویروس اچ پی وی وجود داشته باشد.

 

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 24 ساعت پس ثبت سوال از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر Amir چهارشنبه ۳۱ شهریور ۰( 3 روز پیش) تعداد بازدید: 7 مشاهده پرسش
  سلام اقاى دكتر، چند وقتى ميشه دو تا برامدگى در قسمت الت تناسلى به وجود امده ميخواستم ببينم زگيل تناسليه؟ عكسشو پيوست كردم ممنونم ازتون
  1. تصویر کاربر دکتر رضا ولی پور چهارشنبه ۳۱ شهریور ۰( 3 روز پیش)

   آزمایش HPV PCR در آزمایشگاه بیمارستان فرهیختگان از ضایعات انجام و با جواب آن مراجعه حضوری به اینجانب در کلینیک دیابت تابان روزهای یکشنبه و چهارشنبه ساعت ۴-۶ داشته باشید

 • تصویر کاربر عاطی دوشنبه ۲۹ شهریور ۰( 5 روز پیش) تعداد بازدید: 11 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر من امروز متوجه شدم در ناحیه ی مقعدی چیزهای ریزی ک شبیه به جوش گوشتی بوجوداومده و رنگش بی رنگه اما تعدادش زیاده و خیلی ریز هستن خارش یا علایمی هم نداره .ایا اینها زگیل هستن؟؟؟عکسش را براتون فزستادم اگ میشه کمکم کنید
  1. تصویر کاربر دکتر رضا ولی پور دوشنبه ۲۹ شهریور ۰( 5 روز پیش)

   آزمایش HPV PCR در آزمایشگاه بیمارستان فرهیختگان از ضایعات انجام و با جواب آن مراجعه حضوری به اینجانب در کلینیک دیابت تابان روزهای یکشنبه و چهارشنبه ساعت ۴-۶ داشته باشید

 • تصویر کاربر دكتر یکشنبه ۲۸ شهریور ۰( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 9 مشاهده پرسش
  باسلام خدمت دكتر بزرگوار
  متاسفانه داراي زگيل تناسلي شدم و دكتر برايم در حدود ١-٢ دقيقه كرايوتراپي انجام دادن
  و عكس قبل و بعد ارسال ميكنم خدمتتون
  و به عنوان دارو فقط پماد زينك اكسايد تجويز كردن
  لطفا واهنمايي بفرماييد ايا پماد و داروي ديگري نياز هست و اينكه ايا از بين خواهد رفت با يك جلسه ٢دقيقه اي يا اينكه به يك دكتر ديگر براي كوايو بروم
  سپاس
  1. تصویر کاربر دکتر رضا ولی پور یکشنبه ۲۸ شهریور ۰( 1 هفته پیش)

   ۲-۳ هفته صبر کنید 

 • تصویر کاربر ‌مینا چهارشنبه ۱۷ شهریور ۰( 2 هفته پیش) تعداد بازدید: 11 مشاهده پرسش
  سلام ببخشید خوردن قارچ ماشمیکس برای درمان زگیل مناسب است؟ و اینکه کپسول‌ahcc ایا تاثیری در درمان دارد؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر رضا ولی پور چهارشنبه ۱۷ شهریور ۰( 2 هفته پیش)

   هیچکدوم اثری ندارن 

 • تصویر کاربر مریم یکشنبه ۱۴ شهریور ۰( 3 هفته پیش) تعداد بازدید: 23 مشاهده پرسش
  دخترم زگیل زده روی انگشت دستش نزدیک ناخنش خیلی از اسید سالسیلک استفاده کردیم خوب میشه دوباره در میاد میشه از اسید بالاتر استفاده بکنم
  1. تصویر کاربر دکتر رضا ولی پور یکشنبه ۱۴ شهریور ۰( 3 هفته پیش)

   به متخصص دوست مراجعه کنید ببینید اجازه کرایو کردن میده 

 • تصویر کاربر مهراد شنبه ۱۳ شهریور ۰( 3 هفته پیش) تعداد بازدید: 32 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر
  من رابطه جنسی تا حالا نداشتم و ۲۰ سالمه این نقاط بی رنگ مایل به سفید رو پوست آلتم هستن که خارش و سوزشم ندارن و انگار کمی چرکی هستن اینها زگیل هستن یا دانه های فوردایس یا چیز دیگه ای؟
  و برای درمانشون چه پمادی مصرف کنم ؟
  1. تصویر کاربر دکتر رضا ولی پور شنبه ۱۳ شهریور ۰( 3 هفته پیش)

   دانه های فوردایس هستن ولشون کن کاری نمیشه کرد 

 • تصویر کاربر عبداله سه شنبه ۹ شهریور ۰( 3 هفته پیش) تعداد بازدید: 23 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکترعزیز
  نزدیک به آلت وزیرشکمم یک زگیل تقریبابزرگ بوجودآمدوبادارویی که یکی ازدوستانم بهم دادونمیدونم چی بودسوزاندمش
  ولی متاسفانه تعدادش زیادشد وعکس هم خدمتتون فرستادم
  خواستم بپرسم بنظرتون زگیل تناسلیه وبهترین راه درمانش چیه؟
  1. تصویر کاربر دکتر رضا ولی پور سه شنبه ۹ شهریور ۰( 3 هفته پیش)

   آزمایش HPV PCR در آزمایشگاه بیمارستان فرهیختگان از ضایعات انجام و با جواب آن مراجعه حضوری به اینجانب در کلینیک دیابت تابان روزهای یکشنبه و چهارشنبه ساعت ۴-۶ داشته باشید-بله زگیل هست 

 • تصویر کاربر هیمن چهارشنبه ۱۰ شهریور ۰( 3 هفته پیش) تعداد بازدید: 21 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر. حدود ۳ ماه هست که دانه های سر سفیدی زیر شکم و بغل دستگاه تناسلیم به وجود اومدن و فکرمو درگیر کردن. مطالب زیادی در این رابطه خوندم و حس میکنم مولوسکوم باشه. با توجه به تصاویری که خدمتتون ارسال میکنم لطفا راهنمایی بفرمایید که جهت مداوا و از بین بردنشون چیکار کنم. سپاسگزارم
  1. تصویر کاربر دکتر رضا ولی پور چهارشنبه ۱۰ شهریور ۰( 3 هفته پیش)

   چند ماه دیگه صبر کن خودش بره وای اکه صبر نداری بیار کرایوتراپی کنیم 

 • تصویر کاربر سایه پنجشنبه ۴ شهریور ۰( 4 هفته پیش) تعداد بازدید: 16 مشاهده پرسش
  سلام حدود سه ماهی میشه که سوزش داشتم و یه مدت هست دونه های ریز میزنم..میترسم زگیل باشع
  1. تصویر کاربر دکتر رضا ولی پور پنجشنبه ۴ شهریور ۰( 4 هفته پیش)

   به متخصص پوست یا زنان مراجعت کنید 

 • تصویر کاربر مرجان یکشنبه ۳۱ مرداد ۰( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 16 مشاهده پرسش
  سلام حدود ۱ ساله این دونه ها انتهای لابیای تناسلی هست نه درد داره ن خارش فقط خیلی فکرمو درگیر کرده دچار وسواس شدم میخواستم ببیتم این زیگیله؟
  1. تصویر کاربر دکتر رضا ولی پور یکشنبه ۳۱ مرداد ۰( 1 ماه پیش)

   به متخصص زنان مراجعه کتید 

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر