درمان سنگ کلیه ی ۵ میلی متری

 بهترین درمان سنگ کلیه ی ۵ میلی متری چیست؟ باید بگوییم گه این سنگ ها ممکن است خود به خود و بدون نیاز به جراحی از مجرای ادرار (حالب) عبور کنند. سنگ های بسیار کوچک (تا ۳ میلی متر) حتی می توانند بدون بروز هیچ دردی دفع شوند، چرا که ممکن است در مسیر خروج خود انسدادی ایجاد نکنند.

سنگ کلیه 5 میلیمتری

آیا سنگ های کوچک در کلیه نیاز به درمان دارند؟

سنگ های کوچک در کلیه عموماً در طول ماه ها یا سال ها به رشد خود ادامه می دهند. برخی سنگ ها از نظر اندازه ثابت می مانند، اما این موضوع کمتر رایج است. با وجود این واقعیت که سنگ های کوچک ممکن است خود به خود دفع شوند، بعضی از بیماران برای جلوگیری از بروز درد در آینده ترجیح می دهند سنگ خود را درمان کنند. این امر به خصوص در بیمارانی که در گذشته درد شدید سنگ کلیه را تجربه کرده اند، شایع است.اگر تصمیمی برای درمان سنگ کلیه کوچک گرفته شود، معمولاً هر از گاهی (اغلب با سونوگرافی) تحت نظر قرار می گیرد تا اطمینان حاصل شود که به اندازه ای رشد نمی کند که دیگر خود به خود دفع نشود (یعنی سنگ بزرگ تر از ۵ میلی متر).

بهترین درمان برای سنگ های کوچک کلیه چیست؟

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

ثبت سوال جدید غیرفعال می‌باشد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم