دکتر ولی پور
متخصص و فوق تخصص اورولوژی

علت بوجود آمدن زگیل تناسلی در مردان

ویروس پاپیلوما انسانی یا زگیل تناسلی یک ویروس شایع در انسان هاست. بیشتر افرادی که از نظر جنسی فعال هستند به این ویروس مبتلا می شوند. در این مقاله می خواهیم علت بوجود آمدن زگیل تناسلی در مردان را بررسی کنیم.

بیش از ۴۰ گونه از ویروس HPV وجود دارد که میتواند به وسیله ارتباط جنسی منتقل شود. این گونه های ویروس HPV میتوانند نواحی تناسلی مردان مانند پوست ناحیه تناسلی، آلت تناسلی، و حتی مقعد را درگیر کنند. همچنین احتمال درگیری نواحی دهان و گلو و حلق نیز وجود دارد.

علت بوجود آمدن زگیل تناسلی در مردان چیست؟

HPV به وسیله ناحیه تناسلی منتقل میشود (بیشترین انتقال از طریق مقاربت واژینال یا مقعدی انجام میشود). همچنین امکان انتقال ویروس از طریق رابطه جنسی دهانی نیز وجود دارد.

از آن جا که افراد مبتلا به این ویروس معمولا هیچ گونه علائم و نشانه هایی از خود بروز نمی دهند، بیشتر مردان و زنان در معرض ابتلای به این ویروس هستند و یا به راحتی میتوانند آن را به شخصی دیگر انتقال دهند. حتی افرادی که سال ها از آخرین رابطه جنسی شان می گذرد نیز ممکن است به این ویروس مبتلا باشند. مردانی که در طول دوره زندگی خود تنها یک شریک جنسی داشته اند نیز ممکن است به این ویروس مبتلا باشند.

حتما بخوانید

آیا می انید تفاوت زگیل تناسلی با زگیل معمولی چیست؟ آیا روش های درمان زگیل تناسلی با درمان زگیل معمولی یکسان است؟ جهت کسب اطلاعات بیشتر بر روی دکمه زیر کلیک کنید

تفاوت زگیل تناسلی با زگیل معمولی

مشکلاتی که ممکن است برای سلامتی مردان مبتلا به زگیل تناسلی به وجود بیاید چیست؟

مردانی که به HPV مبتلا میشوند هرگز علامت یا نشانه ای از نقص سلامت در خود مشاهده نمی کنند. اما بعضی از گونه های زگیل تناسلی مردان میتواند باعث ایجاد زگیل های تناسلی شوند.

انوع دیگری از HPV میتوانند باعث ایجاد سرطان های آلت تناسلی مقعد و ناحیه دهان و حلق شوند. HPV ایجاد کننده زگیل تناسلی گونه ای متفاوت از HPV ایجاد کننده سرطان است.

نکته: سرطان مقعد با سرطان کولورکتال متفاوت است. سرطان کولورکتال شیوع بیشتری نسبت به سرطان یا زگیل تناسلی مقعدی دارد و به وسیله HPV ایجاد نمیشود.

حدود ۱ درصد از مردانی که از نظر جنسی فعال هستند در آمریکا دارای زگیل های تناسلی هستند.

سرطان های مقعد، آلت تناسلی و ناحیه دهان و حلق معمولا شایع نیستند و تنها بعضی از انواع این سرطان ها با ویروس HPV در ارتباط هستند. هر ساله در آمریکا حدودا:

 • ۴۰۰ نفر مبتلا به سرطان آلت تناسلی مرتبط با HPV میشوند.
 • ۱۵۰۰ نفر مبتلا به سرطان مقعد مرتبط با HPV میشوند.
 • ۵۶۰۰ نفر مبتلا به سرطان ناحیه دهان و حلق میشوند اما تعداد زیادی از این موارد مرتبط با استفاده از الکل و تنباکو هستند و به HPV ارتباطی ندارند.

حتما بخوانید

آیا با انواع زگیل تناسلی و روش درمان هر کدام آشنایی دارید؟ جهت کسب اطلاعات بیشتر بر روی دکمه زیر کلیک کنید

انواع زگیل تناسلی

درمان زگیل تناسلی

نشانه ها و علائم HPV چیست؟

بیشتر مردانی که مبتلا به HPV هستند هیچ گونه علائم یا نشانه ای از خود بروز نمی دهند اما بعضی از نشانه هایی که در افراد مبتلا به HPV ممکن است رخ دهد عبارتند از:

زگیل های تناسلی

معمولا بر روی آلت تناسلی، بیضه ها، کشاله ران، ران پا، و یا اطراف مقعد.

زگیل ها ممکن است به صورت تکی، دسته دسته، برجسته، صاف، یا گل کلم شکل باشند و معمولا بدون درد هستند.

ظهور این زگیل ها ممکن است هفته ها یا ماه ها بعد از ارتباط جنسی با فرد آلوده باشد.

سرطان مقعد

گاهی اوقات هیچ گونه علامت و نشانه ای وجود ندارد.

خون ریزی از مقعد، درد، خارش و گاهی وجود ترشحات در ناحیه مقعد.

گره های لنفی متورم در ناحیه مقعد یا کشاله ران.

تغییر در عادات مزاجی یا شکل مدفوع.

سرطان آلت تناسلی

اولین علامت: تغییر در رنگ، ضخامت پوست یا ساختار کلی آلت تناسلی

علامت تاخیری: وجود توده یا درد در آلت تناسلی توده های بر روی آلت معمولا بدون درد هستند اما گاهی اوقات میتوانند دردناک باشند و در آن ها خون ریزی ببینیم.

سرطان ناحیه دهان و حلق

گلو درد و درد در گوش که التیام نمی یابد

سرفه های مداوم

بلع یا تنفس سخت و دردناک

کاهش وزن

خشن شدن یا مشاهده تغییرات در صدا که بیش از ۲ هفته طول بکشد

وجود توده در گردن

آیا آزمایشی برای تشخیص زگیل تناسلی در مردان وجود دارد؟

در حال حاضر هیچ گونه آزمایش تشخیصی برای HPV در مردان وجود ندارد. تنها آزمایش تایید شده برای HPV که در دسترس است برای رد کردن احتمال ابتلا به سرطان گردن رحم در زنان به کار می رود. اما این آزمایش برای عوارض ناشی از ابتلای به HPV در مردان کاربردی ندارد.

غربالگری سرطان مقعد برای مردان توصیه نمیشود. به این دلیل که هنوز اطلاعات کافی مبنی بر اینکه غربالگری سرطان مقعد میتواند از ابتلای بیشتر به آن جلوگیری کند در دسترس نیست. با این حال بعضی از متخصصین انجام این غربالگری را به طور سالانه برای مردان همجنس گرا دوجنس گرا و مردان مبتلا به HPV توصیه میکنند چرا که احتمال ابتلا به این نوع از سرطان در این افراد بیشتر است.

هیچ گونه آزمایش تایید شده ای برای تشخیص زگیل تناسلی در مردان و زنان وجود ندارد. با این حال بیشتر اوقات در صورت ابتلا این زگیل ها به راحتی مشاهده میشوند. اگر فکر میکنید که دارای زگیل تناسلی هستید باید به پزشک مراجعه کنید.

هیچ گونه آزمایشی برای تشخیص کلی ابتلا به HPV وجود ندارد با این حال HPV معمولا بدون اینکه هیچ گونه مشکل خاصی در فرد ایجاد کند به صورت خود به خود برطرف میشود بنابراین عفونت HPV که امسال تشخیص داده شده است ممکن است در سال های آتی در بدن فرد وجود نداشته باشد.

آزمایش غربالگری برای تشخیص سرطان آلت تناسلی در دسترس نیست.

شما میتوانید خودتان ناهنجاری های موجود بر روی آلت تناسلی، پوست بیضه، یا ناحیه اطراف مقعد را بررسی کنید. در صورت مشاهده هر گونه زگیل، تاول، خراش، زخم، رگه های سفید، یا هر گونه ناهنجاری های دیگر بر روی آلت تناسلی سریعا به پزشک مراجعه کنید حتی اگر دردی در این ناحیه حس نمی کنید.

هرپس تناسلی

آیا درمانی برای ویروس HPV وجود دارد؟

در حال حاضر هیچ گونه درمان قطعی برای HPV وجود ندارد اما روش هایی برای درمان مشکلات و عوارض ناشی از این ویروس که در مردان به وجود می آید وجود دارد.

زگیل تناسلی

زگیل های تناسلی را میتوان به وسیله دارودرمانی، جراحی، و یا منجمد کردن (فریز) آن درمان کرد. بعضی از این روش های درمانی نیاز به حضور پزشک دارد. اما روش های معمول درمان زگیل تناسلی میتوانند در خانه توسط شخص بیمار انجام شود.

هیچ یک از روش های درمانی زگیل تناسلی در مردان از نظر اثر بخشی بر سایر روش ها ارجحیت ندارند. اما زگیل های تناسلی معمولا پس از انجام یک سری از اقدامات درمانی دوباره ظاهر میشوند بنابراین نیاز است که روش های درمانی متفاوتی به کار گرفته شود.

درمان زگیل تناسلی  باعث کاهش احتمال انتقال این ویروس یه شریک جنسی فرد نمیشود. اگر زگیل ها درمان نشوند ممکن است پس از مدتی خود به خود محو شوند و یا به حالت قبلی باقی بمانند حتی ممکن است از تظر اندازه و تعداد نیز بیشتر شوند اما این زگیل ها هیچ گاه حالت سرطانی و بدخیم به خود نمی گیرند.

جهت گرفتن وقت ویزیت برای درمان زگیل تناسلی از دکتر ولی پور با شماره  ۰۹۱۰۰۹۸۸۲۷۲ تماس بگیرید.

سرطان های آلت تناسلی، مقعد و حلق و دهان

این دسته از سرطان ها میتوانند به وسیله جراحی، اشعه درمانی، و شیمی درمانی بهبود یابند. معمولا در درمان این دسته از سرطان ها حداقل دو مورد از روش های ذکر شده به طور همزمان استفاده میشود. پزشک باید با همکای بیمار بهترین درمان برای فرد را پیدا کند.

آیا راهی وجود دارد تا احتمال ابتلا به HPV کاهش یابد؟

واکسن Gardasil (واکسن مورد استفاده برای پیشگیری از ابتلا به HPV) میتواند از ابتلای پسران و مردان به گونه هایی از ویروس HPV که بعامل زگیل های تناسلی و سرطان های ناحیه مقعد هستند جلوگیری کند. تزریق این واکسن در سه نوبت در فاصله زمانی ۶ ماهه انجام میشود.

استفاده از کاندوم در هر بار انجام رابطه جنسی (در تمام طول رابطه) میتواند احتمال ابتلا به ویروس HPV را کاهش دهد و از گسترش بیماری های مرتبط با HPV نیز جلوگیری میکند. با این حال این ویروس میتواند مناطقی از بدن را که توسط کاندوم پوشیده نمیشود را درگیر کند پس استفاده از کاندوم به طور کامل از ابتلای به HPV جلوگیری نمی کند.

از آن جا که علائم این ویروس معمولا آشکار نیست تنها راه مطمئن برای جلوگیری از ابتلا نداشتن رابطه جنسی است. حتی افرادی که در طول زندگی خود تنها یک شریک جنسی داشته اند در معرض خطر ابتلا به این ویروس هستند.

زگیل تناسلی

آیا واکسن جدیدی که برای HPV ارائه شده است اثربخشی دارد؟

اگر سن بیمار کمتر از ۲۶ سال باشد نوعی از واکسن وجود دارد که میتواند از ابتلای ویروس در مردان جلوگیری کند. واکسن HPV (Gardasil) از ابتلای به چهار نوع از گونه های این ویروس جلوگیری میکند. دو نوع که مشکلاتی مانند زگیل تناسلی در مردان را ایجاد میکنند و دو نوعی که ایجاد کننده سرطان به خصوص سرطان های ناحیه مقعد هستند.

البته این واکسن برای جلوگیری از ابتلای به ویروس استفاده میشود و عفونتی که به وسیله انواع HPV در گذشته تشکیل شده است را نمیتواند درمان کند. بهترین اثر بخشی این واکسن زمانی است که به فردی تزریق شود که تا به حال رابطه جنسی نداشته است.

واکسن HPV در چه سنی برای پسران باید تزریق شود؟

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها پیشنهاد میکند که تمام پسر های ۱۱ و ۱۲ ساله تا مردان ۲۶ ساله همگی واکسن HPV را تزریق کنند. تزریق این واکسن هم چنین برای مردان همجنس گرا دوجنس گرا و یا ها مردی که مایل از با جنس مرد رابطه جنسی داشته باشد توصیه میشود.

آیا تزریق واکسن HPV در سنین بالای ۲۶ سال اثر بخشی دارد؟

هم چنین در مردانی که سیستم ایمنی بدنشان ضعیف شده است (مانند HIV) و تا سن ۲۶ سالگی واکسن HPV را دریافت نکرده اند تزریق این واکسن توصیه میشود. تزریق این واکسن به تمام مردان تا پایان سن ۲۶ سالگی مشکلی ایجاد نخواهد کرد هر چند اثر بخشی واکسن وقتی که در سنین پایین تر تزریق شود بیشتر خواهد بود.

واکسن HPV بسیار اثربخش و مطمئن است و هیچ گونه اثرات جانبی جدی برجای نمیگذارد. بیشترین اثر جانبی که از این واکسن دیده شده احساس درد در بازو است. مطالعات نشان داده اند که این واکسن میتواند از مردان در برابر ابتلا به زگیل های تناسلی و سرطان ها حفاظت کند. احتمالا تزریق این واکسن میتواند از ابتلای به سرطان های ناحیه تناسلی وسرطان های حلق و دهان نیز جلوگیر کند اما در این مورد هیچ گونه مطالعات قطعی که این یافته ها را ثابت کند وجود ندارد.

من به تازگی فهمیده ام که شریک جنسی ام مبتلا به HPV است…

وضعیت سلامت من چه خواهد شد؟

شریک های جنسی معمولا به راحتی ویروس HPV را به یکدیرگ منتقل میکنند اگر شما مدت زمان زیادی با شریک جنسی خود رابطه دارید به احتمال زیاد شما هم به این ویروس مبتلا شده اید. بیشتر افراد بزرگسالی که از نظر جنسی فعال هستند در برهه ای از زندگی خود دچار آلودگی با این ویروس خواهند شد. با اینکه شیوع ویروس HPV بسیار بالاست اما مریضی هایی که به وسیله این ویروس ایجاد میشود معمولا شیوع بالایی ندارند.

استفاده از کاندوم در هر بار انجام رابطه جنسی از ابتدا تا پایان مقاربت با شریک جنسی میتواند شانس ابتلای شما به این ویروس را کاهش دهد. راه دیگیری که پیش روی شماست مراجعه به یک پزشک جهت واکسینه شدن علیه ویروس HPV است اما بهترین و قطعی ترین راه برای جلوگیری از ابتلا نداشتن رابطه جنسی با شریک جنسی تان است.

اگر شریک شما دارای زگیل های ناحیه تناسلی است باید تا برطرف شدن و محو شدن زگیل ها از انجام رابطه جنسی پرهیز کنید. یکی دیگر از نکاتی که مردان باید رعایت کنند معاینه روزانه آلت تناسلی است. هم چنینی یکی از راه های دیگر مراجه به یک مرکز مراقبت های بهداشتی است تا شما را از نظر داشتن زگیل های تناسلی و سایر بیماری های منتقله از طریق رابطه جنسی (STD) بررسی کنند.

وضعیت رابطه من چه خواهد شد؟

افراد ممکن است برای زمان های طولانی مبتلا به ویروس HPV باشند و هیچ گونه علائمی نشان ندهند پس هیچ راهی وجود ندارد تا بفهمیم که آیا ناقل این ویروس شخص شما بوده اید یا شریک جنسی تان. ابتلا به ویروس HPV نباید به عنوان یک نشانه ای رابطه جنسی خارج از چارچوب رابطه شما دو نفر تلقی شود.

وضعیت سلامت من و شریک جنسی ام چه خواهد شد؟

ابتلا به زگیل های تناسی معمولا سخت و دشوار است اما این زگیل ها معمولا تهدید جدی برای سلامتی شما ندارند افرادی که زگیل های تناسلی دارند هنوز هم میتوانند زندگی معمول و سالمی داشته باشند.

از آن جا که زگیل تناسلی در مردان معمولا به راحتی میتواند به شریک جنسی شما منتقل شود باید در این باره با شریک جنسی تان صحبت کنید و و از رابطه جنسی تا برطرف شدن این زگیل ها پرهیز کنید.

برای مطمئن شدن از وضعیت خود و شریک جنسی تان بهتر است از نظر ابتلا به سایر بیماری های مقاربتی (STD) هر دوی شما مورد بررسی قرار بگیرید.

در صورت استفاده از کاندوم از ابتدا تا انتهای هر بار رابطه جنسی شانس انتقال ویروس بسیار کاهش خواهد یافت اما نواحی که به وسیله کاندوم پوشیده نمی شوند ممکن است به وسیله ویروس آلوده شوند پس استفاده از کاندوم نمیتواند در برابر ابتلا به این ویروس ایمنی کامل ایجاد کند.

صحبت کردن درباره بیماری های مقاربتی میتواند به سلامت جنسی هر دو طرف رابطه کمک کند. البته مطمئن نیستیم که آیا صحبت کردن درباره سابقه ابتلا به زگیل های تناسلی با کسی که در آینده قرار است شریک جنسی ما شود فایده ای دارد یا نه چرا که اطلاع دقیقی از اینکه یک فرد پس از ابتلا به زگیل های تناسلی تا چه مدت واگیردار می ماند در دسترس نیست.

 

دکتر رضا ولی پور ، متخصص ارولوژی در شهرک غرب

0
رزرو وقت

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربرحسینی چهارشنبه ۱۹ تیر ۹۸( 3 روز پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر من شوهرم زگیل تناسلی دراورده رفتیم دکتر گف مشکل از خانومته ینی من چه مشکلی دارم ک باعث شده شوهرم زگیل دربیاره و اینک گفتن اگر درمانش کنیم ظاهرا خوب میشه ریشش میمونه
  1. تصویر کاربردکتر رضا ولی پورچهارشنبه ۱۹ تیر ۹۸( 3 روز پیش)

   سلام شما به متخصص زنان جهت معاینه زنان باید مراجعه کنید

 • تصویر کاربرمامان چهارشنبه ۱۹ تیر ۹۸( 3 روز پیش) مشاهده پرسش
  با عرض سلام.یه پسر ۱۶ ساله دارم که یه دونه زگیل بین کشاله ران و بیضه هاش داره،میخواستم دلیلش رو بدونم و اینکه با سوزاندن با لیزر از بین میرود یا نه؟ممنون میشم جواب بدین
  1. تصویر کاربردکتر رضا ولی پورچهارشنبه ۱۹ تیر ۹۸( 3 روز پیش)

   سلام کرایوتراپی کنید

 • تصویر کاربرپیمان چهارشنبه ۱۹ تیر ۹۸( 3 روز پیش) مشاهده پرسش
  جناب دکتر عذرخواهم من دوسه روزه متوجه شدم زیره خوده التم 3-4 تا انگار زیگیله ریز ولی برامده وزبر بوجود امده وروی التمم دوتا کنار هم اندازه یک لپه پدید اومده . این چه راهه درمانی داره ؟ ممنون
  1. تصویر کاربردکتر رضا ولی پورچهارشنبه ۱۹ تیر ۹۸( 3 روز پیش)

   سلام بهترین درمان زگیل کرایوتراپی است

 • تصویر کاربرفرشاد چهارشنبه ۱۹ تیر ۹۸( 3 روز پیش) مشاهده پرسش
  سلام من یه دونه نشونه دارم بالای الت تناسلیم از همون بچگی داشتمش ینی تا یاد دارم بوده عکسش شبیه ی گل گلمه واقعا میشه زیگیل تناسلی باشه
  1. تصویر کاربردکتر رضا ولی پورچهارشنبه ۱۹ تیر ۹۸( 3 روز پیش)

   سلام عکس بفرست

 • تصویر کاربرم،ح چهارشنبه ۱۹ تیر ۹۸( 3 روز پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشين يكي از دوستان ك خانم هستن دچار تب خال و زگيل تناسلي شدن و اخرين رابطه جنسي با همسرش زماني بود ك زگيل نداشتن بعد از اينكه زگيل مشاهده شد رابطه را قطع كردن ايا احتمال اينكه مرد هم از همسرش اين ويروس را بگيرن وجود داره؟ و سوال ديگه اينكه شوهر من از زمان مجردي در قسمتهاي مختلف بدن از جمله گردن زانو دست روي صورت خالهاي گوشتي كوچك ميزد حدود چند سالي هم روي قسمتهاي مختلف الت خالهاي گوشتي هم رنگ پوستش با فاصله از هم زده بود ولي بدون درد و خارش دكتر گفتن خالهاي زائد گوشتي هست با فريز از بين ميره ولي همسرم نخ بستن بعد اينكه افتاده با الكل چند روزي شستشو دادن الان كلا محو شده ، ايا اين همان ويروس hpvيا همون زگيل تناسلي بود؟ چون خودم يك سال از اين موضوع ميگذره ولي كوچكترين اثاري در خودم نديدم و ازمايش پاپ دادم سالم هستم
  1. تصویر کاربردکتر رضا ولی پورچهارشنبه ۱۹ تیر ۹۸( 3 روز پیش)

   سلام بله ممکنه مبتلا بشن_ احتمالا خال گوشتی داشتن

 • تصویر کاربرح. چهارشنبه ۱۹ تیر ۹۸( 3 روز پیش) مشاهده پرسش
  آیا همه اینها دلیل بر زگیل تناسلی است
  1. تصویر کاربردکتر رضا ولی پورچهارشنبه ۱۹ تیر ۹۸( 3 روز پیش)

   سلام به متخصص پوست مراجعه کنید

 • تصویر کاربرKosar چهارشنبه ۱۹ تیر ۹۸( 3 روز پیش) مشاهده پرسش
  سلام من کارشناس و مشاور محصولات گانودرما هستم و روزانه تعداد بسیاری از بیمارانی ک مبتلا ب ویروس hpv هستن بامن در ارتباط هستند و من بهشون پودر قهوه های غنی شده با قارچ گانودرما معرفی میکنم و براشون میفرستم خوشبختانه بسیاری از بیماران ک درمان شروع میکنند بعد از طول دوره درمان با انجام ازمایش خون و یا پاپ اسمیر متوجه میشن ک ویروس کامل از بدنشون دفع شده.درجایی از مطلب ذکر کردین ک افراد تا زمانی ک زگیل از روی پوست رفع نشده باشه رابطه جنسی نداشته باشند اما این درست نیس چون ویروس در داخل بدن فرد هنوز وجود داره و دفع نشده و این مورد هم ک ابتدا گفتید درمانی برای زگیل تناسلی وجود نداره کاملا مخالفم چون درمان وجود داره.گانودرما بخاطر خاصیت ضد ویروسی ک داره باعث میشه ویروس hpvکاملا از بدن خارج بشه و چون یکی از وظایف اصلی گانودرما تقویت سیستم ایمنی بدن هست سیستم ایمنی بدن رو تقویت کرده و ب حالت طبیعی میرسونه و مانع از این میشه ک بخواد ویروس بازگشت داشته باشه و.... ک جای صحبت بسیار داره
  ممنون میشم ک مطالب رو بروز نگه دارید روز و روزگار خوش
  1. تصویر کاربردکتر رضا ولی پورچهارشنبه ۱۹ تیر ۹۸( 3 روز پیش)

   سلام هر موقع در گاید لاین اروپا یا آمریکا این قارچ تائید شد ما هم تائید میکنیم وگرنه مردود است شما لطفا خودتان را با گاید لاین های اروپا و آمریکا به روز کنید نه با منفعت طلبی و تجارت

 • تصویر کاربرفرشاد شنبه ۱۵ تیر ۹۸( 6 روز پیش) مشاهده پرسش
  با سلام
  چند ماهی است که ضایعه‌ای در ناحیه آلت پیدا شده که خیلی ناراحتم کرده میخواستم بدونم که این چه چیزی است؟ و درمان آن چیست؟ ممنون
  1. تصویر کاربردکتر رضا ولی پورشنبه ۱۵ تیر ۹۸( 6 روز پیش)

   سلام تصویر تار است یا مجددا سوال را با تصویر بهتر بفرستید یا به کلینیک برای معاینات لازم مراجعه کنید

 • تصویر کاربرنرکس سه شنبه ۱۱ تیر ۹۸( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  باسلام، بنده ۵سال است که ازدواج کردم و جدیدا" متوجه شدم که یک عدد زگیل تناسلی برجسته بالای آلت همسرم هست. خیلی نگرانم که آیا ویروس به من هم منتقل شده یانه. میشه الان واکسن ضد ویروس زگیل را بزنم؟ همسرم چطور؟ و چکار باید بکنیم؟
  1. تصویر کاربردکتر رضا ولی پورسه شنبه ۱۱ تیر ۹۸( 1 هفته پیش)

   سلام شما به متخصص زنان و همسرتان به متخصص ارولوژی مراجعه کنید

 • تصویر کاربرaseman شنبه ۸ تیر ۹۸( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام و خسته نباشید
  من 46سالمه دوسالی بود بعداز رابطه لکه بینی میکردم اهمیت ندادم تا امسال رفتم دکتر نتیجه این شد که من زخم دهانه رحم دارم و ویروس hpv
  تست دادم جواب تست مثبت 39 بود
  میخوام بدونم ایا درمان میشم یانه
  دوسه سال پیش همسرم روی عالتش از همین زخما داشت فقط پماد زد گفت چیزی نیس منم فکر نمیکردم جدی باشه اهمیت ندادم بعداز رابطه کل زخما صاف شد
  دکترم گفته باید همسرم هم تست بده
  اما شما اینجا گفتین که مردا ازمایش ندارن
  خواهش میکنم منو راهنمایی کنید چکار کنم ؟؟؟
  1. تصویر کاربردکتر رضا ولی پورشنبه ۸ تیر ۹۸( 1 هفته پیش)

   سلام همسرتان توسط ارولوژیست معاینه بشن و شما تحت نظر متخصص زنان باشید

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر