از دکتر بپرسید

سرطان بدخیم پروستات با متاستاز - پرسش ۱۶۸۳۸

 • تصویر کاربر جواد جمعه ۱۴ خرداد ۰( ۱ هفته پیش) تعداد بازدید: ۳ پروستات
  سلام و عرض ادب.
  دکتر psa total ۳۹۰ بود که دکتری در شهرستان قبل از بیوپسی هورمن درمانی با آمپول تریپتورلی ۳.۷۵ هندی اش موجود بود رو نوشت چون تو شهر ما نمونه برداری پروستات یه پروسه دوماهه میخواست چون نوبت نبود فقط اسکن هسته ای انجام دادیم که مشخص شده که سرطان به استخوانها ستون فقرات بازو و پا و کتف و لگن زده ولی مثل اینکه یه دکتری میگفت کم زده شاید منظورش اینه که درست هست که تقریبا به کل استخوانهای بدن سرایت کرده ولی کم سرایت کرده ، زیاد استخوانها رو پوک نکرده .حالا بعد از یک ماه psa total سی و پنج عدد کم شده و ۳۵۵ شده و درد استخوانش دقیقا بعد از سه روز قطع شده و الان تقریبا بعد از پنجاه روزه که هیچ درد استخوانی نداره ولی سوند هم استفاده میکنم. پیش چندین دکتر رفتیم یکی میگفت خوب از همین آمپول تریپتورلی ۱۱.۲۵ که سه ماهه هستش استفاده کنید،، یه دکتر دیگه میگه اگر تونستی پیدا کنی از زولدیس ۱۰.۸ که اون هم سه ماهه هستش استفاده کنی بهتره.
  من فکر میکنم ما که دوتا از تریپتورلی ۳.۷۵ استفاده کردیم یکی هم استفاده کنیم تا ببینیم که psa total بعد از یک ماه دیگه چقدر میشه تا بعدا ببینیم با مشورت شما چه آمپولی رو استفاده کنیم نظر شما چیه؟.
  سوالم اینه که کدام یک از این آمپولها بهتره؟ من میخواهم عمل کنم و بیضه ها رو در بیارم آیا بعد از این عمل باز باید از این آمپولها استفاده کنم؟
  و اینکه چون psa total من بالای ۳۵۰ هستش و الان یک ماه بیشتره من سوند استفاده میکنم میخواهم عمل پروستات بکنم یا با لیزر پروستات رو عمل کنم تا سوند رو بردارم؟ و اینکه عمل جراحی با لیزر عمل کردن فرق داره اگر فرق داره فرقش در چی هست؟ در ضمن ۶۶ ساله هستم و کاملا بدن سالمی داشتم بدون هیچ ناراحتی و دیگر امراضی و الان هم بد نیستم ولی مثل قبل که چندین کیلومتر پیاده روی میکردم و یا کارهای سنگین انجام میدادم الان دیگه حداکثر یک کیلومتر پیاده روی میکنم و کارهای سنگین نمیتونم انجام بدنم تقریبا هم ۵ ماهی میشه اینجوری شدم.
  خیلی ممنون میشم جواب بدین
  1. تصویر کاربر دکتر رضا ولی پور جمعه ۱۴ خرداد ۰( ۱ هفته پیش)

   ویزیت آنلاین داشته باشید 

سوال بپرسید  مشاوره تلفنی  صفحه اصلی